Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Hádzanári Bojníc predposlední, dorastenci stále v hre o medailu

Hádzanárska prvá liga mužov mala na programe posledné kolo ročníka 2011/12.

BOJNICE. Muži HK Kúpele Bojnice sa predstavili na pôde poslednej Dunajskej Stredy, dorastenci v dôležitom medailovom zápase nastúpili na palubovke Trebišova.

Na záver štvrté víťazstvo

V poslednom zápase tímov zo dna tabuľky potvrdili Bojničania svoje kvality a na palubovke súpera dosiahli štvrté tohto sezónne víťazstvo, ktorým sa rozlúčili so súťažným ročníkom 2011/12.

„V prvom polčase som bol s predvedenou hrou spokojný, druhý polčas chalani trochu vypustili, čo sa im mohlo nakoniec vypomstiť. Súpera však nepustili k zvratu a duel doviedli do víťazného konca,“ skonštatoval po poslednom zápase sezóny tréner bojnických hádzanárov Jaroslav Hasák.

VÝSLEDKY 22. KOLA: D. Streda – Bojnice 26:29 (11:18), Góly Bojníc: Briatka 8, Hepner 6, Jadroň, Hasák a Klementovič po 4, Hanzel 3; Pov. Bystrica B – Šaľa 32:31, Stupava – Martin 22:28, Levoča – Sečovce 29:29, Malacky – Pezinok 33:28, Modra mala voľno.

Dorastenci stále v hre o medailu

Hoci mladší dorast HK Kúpele Bojnice v Trebišove neuspel, po zaváhaní rovesníkov z Košíc v Nových Zámkoch sú zverenci trénera Martina Kočnera stále v hre o cenný kov.

Hra na pôde východniarov bola v úvode vyrovnaná, prím hrali najmä obrany – v 17. min bol stav iba 4:4. Zápas sa zlomil v závere prvého dejstva, kedy domáci za stavu 7:7 zaznamenali počas siedmich minút päťgólovú šnúru a do šatní odchádzali so štvorgólovým vedením.

Bojničanom sa v druhom dejstve podarilo do 25. min znížiť na najtesnejší rozdiel 13:12, potom si však vybrali slabšiu chvíľku, čo využili Trebišovčania, v 40. min vyhrávali 19:13 a víťazstvo už z rúk nepustili.

VÝSLEDKY 24. KOLA: Trebišov – Bojnice 25:20 (12:8), Góly Bojníc: Briatka 7, Oršula 5, Hlinka 4, Švorc a Strieborný po 2; Pov. Bystrica – Michalovce 53:18, N. Zámky – Košice 34:28, Hlohovec - Prešov 14:50, Bardejov – ŠKP 15:30, Modra – Topoľčany 33:28, Levoča mala voľno.

13. Michalovce 20 2 0 18 442:752 4

O tom, či dorastenci Bojníc siahnu na cenné kovy rozhodne záverečný zápas sezóny. Medailové chúťky totiž musia potvrdiť domácim víťazstvom nad ŠKP, ktoré sa odohrá v nedeľu 13. mája na palubovke prievidzskej City Areny.

Starší žiaci zdolali posledný Martin

VÝSLEDOK 17. KOLA: Martin – Bojnice 12:26; Pov. Bystrica A, Pov. Bystrica B a Kys. N. Mesto malo voľno.

Deviaty turnaj mladších žiakov

Považská Bystrica hostila deviaty turnaj mladších žiakov.

VÝSLEDKY: Pov. Bystrica A – Pov. Bystrica B 17:5, Pov. Bystrica A – Bojnice A 14:11 (10:3), Pov. Bystrica A – Bojnice B 20:2 (12:1), Pov. Bystrica B – Bojnice B 14:10 (7:5), Pov. Bystrica B – Bojnice A 8:14 (5:5), Bojnice A – Bojnice B 24:9 (12:4).