FUTBAL: Oslany sa revanšovali Pravencu za prehru z jesene

Súhrn výsledkov futbalového Majstrovstva oblasti.

Hráči Sebedražia si opäť schuti zastrieľali.Hráči Sebedražia si opäť schuti zastrieľali. (Zdroj: ARCHÍV)

Ráztočno - Lazany 2:1 (1:0)

Stretnutia malo veľmi dobrú úroveň, nič nenaznačovalo, že hrajú mužstvá zospodu tabuľky. Domáci futbalisti predsa len prejavili väčšiu vôľu po víťazstve a zaslúžene zvíťazili.

GÓLY: 29. Krutý, 58. Maruniak – 65. Humaj, R: Gašparovič, 200 divákov.

RÁZTOČNO: Kreth – Ondrejka, Baran, Kaniansky, Škrteľ, Bača, Madaj, Gregor, Kerata, Krutý, Maruniak, str. Turančík.

LAZANY: Poljak – Masár, L. Baláž, Kupec, Chudý, Hancko, Važan, Rybár, Šaraj, A. Baláž, Humaj, str. Pekár, Kmeť, Kliment.

I. ŠKRTEĽ

Oslany - Pravenec 3:2 (2:1)

V Oslanoch sa hralo bojovné, zaujímavé a v závere dramatické stretnutie. Domáci naposledy prehrali práve v Pravenci a podarilo sa im odplatiť prehru z jesene. V úvode zápasu prázdnu bránu hostí netrafil Otočka ani Richter, ale v 15. min po rohovom kope hlavičkou Valach dostal domácich do smútku – 0:1. V 19. min Čavoj z trestného kopu do šibenice vyrovnal a tesne pred prestávkou obranca Adamec z päťky dostal Oslany do vedenia.

V druhom polčase sa vyznamenal brankár domácich Pospiš, ktorý z blízka vyrazil prízemnú strelu Lalucha. V 52. min najstarší hráč domácich 44-ročný Gaži technickou strelou zvýšil na 3:1. Hostia v závere otvorili hru a v 75. min Čiston po chybe domácej obrany znížil na konečných 3:2.

GÓLY: 19. Čavoj, 43. Adamec, 52. Gáži – 15. Valach, 75. Čiston R: Čikez, 100 divákov.

OSLANY: Pospiš – Čavoj, Otočka, Adamec, Gáži, Černák, Koreň, Šandrik, Richter, Mego, Hudec, str. Koryťák, Tadial, Ivanka, Vlčko.

PRAVENEC: Oulehle – Majzlan, Blažinský, Mendel, Valach, Taláč, Jánoška, Čiston, Mihalička, Ludka, Laluch, str. Krško.

D. BALÁŽ

Opatovce nad Nitrou – Diviacka Nová Ves 1:0 (1:0)

Hostia začali lepšie a už v 1. min mal Pekár šancu, ktorú nevyužil. V 8. min zahrával Minich rohový kop, ktorý priamo poslal do brány a domáci sa tak ujali vedenia 1:0. Do polčasu sa hral biedny futbal medzi šestnástkami.

V druhom dejstve domáci začali viac bojovať, ale tiež sa nevedeli presadiť do šestnástky, kde im citeľne chýbal Petreje.

GÓL: 8. Minich, R: Krištín, 150 divákov.

OPATOVCE: Čičmanec – Krčík, Lacko, M. Švolik, Teslík, Mečiar, Minich, Gendiar, Kráľ, Švarc, Moravčík, str. Kelemen, J. Švolik, Lysý, Ľalík.

DIV. N. VES: Vrecko – Siekel, Šlabjar, Géczy, Jankeje, Gatial, Pekár, Tomko, Ľ. Štrbák, Obert, Paulďuro, str. M. Štrbák, Vavro, Šúň, Hanzlík.

M. KRISTINÍK

Sebedražie - Uhrovec 5:1 (3:0)

Domáci kombinačnou hrou dokázali zlomiť odpor hostí, ktorí sa zmerali na defenzívnu hru. Strelecky sa presadil kanonier František Hrdý – autor troch gólov. Hostia ani za stavu 4:0 nekapitulovali a v 68. min znížili na 4:1. Gól ich povzbudil a párkrát ešte pohrozili. Keď odišla strelecká muška Hrdému, na konečných 5:1 upravil vlastencom hráč hostí.

GÓLY: 8., 24. , 59. Hrdý, 33. P. Kolodzej, 87. L. Pavle (vlastný) – 68. Turek, R: Hancko, 100 divákov.

SEBEDRAŽIE: Gregor – Paprčiak, P. Kolodzej, Macháč, A. Čertík, Hurtiš, Hrdý, Ľahký, Buzna, Špeťko, Brindza, str. Mjartan, I. Čertík.

J. BARAN

Bystričany - Veľký Klíž 2:4 (1:0)

Domáci privítali tretí tím v tabuľke úvodným náporom. Už v druhej a tretej minúte brankár hostí zlikvidoval strely Cifríka. Veľkoklížania dobre kombinovali, ale bránu domácich prakticky neohrozili. V 40. min sa po kombinačnej akcii dostal k lopte Tesarovič a krásnou strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril gólový účet zápasu. O štyri minúty neskôr mohli domáci zvýšiť vedenie, keď z 35-metrov po priamom kope trafil brvno Hrádel.

V druhom polčase začali lepšie hostia. V 51. min nepremenil tutovku hostí Chrenko, keď z päťky prehlavičkoval prázdnu bránu. V 58. min si ľahký center Bielicha zrazil domáci brankár za svoj chrbát a bolo vyrovnané. O tri minúty neskôr už hostia viedli 2:1, keď hlavou pohodlne skóroval Najman. Domáci ešte dokázali odpovedať, v 64. min vyrovnal Obžera. Hostia sa ujali vedenia v 68. minúte gólom Kučeru. V 80. minúte svojim druhým gólom stanovil konečný účet zápasu Najman.

GÓLY: Tesarovič, Obžera - M. Najman 2, Kučera, Bielich, R: Valach, 250 divákov.

BYSTRIČANY: Milota - Škoda, Pilch, Grom, Kmeť, Tesarovič, Cifrík, Lehotkai, Sluka, Hrádel, Grolmus,str. Obžera, Belica, Suchý, Šnirc.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Chynorany - Nedanovce 1:3 (0:1), V. Bielice – N. Rudno 3:0 (1:0).