Pondelok, 6. február, 2023 | Meniny má Dorota

FUTBAL: Veľká Čausa dohrávala pol hodinu bez brankára

Súhrn výsledkov futbalovej II. triedy.

FC Baník HN B – Diviaky n/N. 4:1 (2:0)

V nepríjemnom sychravom počasí v prvom polčase dominovali tri akcie dvojice Rendek - Stránsky, z ktorých prvá skončila ešte na žrdi bránky hostí, ďalšie dve si už ale cestu do siete hosťujúceho brankára Vavro z kopačky Stránskeho našli.

Hneď v úvode druhého polčasu Kováč pohotovo znížil na 1:2. V 63. min po krásnej kombinácii Boška – Stránsky - Bilčík posledný menovaný zvýšil na 3:1, v 65. min. akciu Rendek – Stránsky - Verzea zastavil brankár hostí len faulom a následný pokutový kop bezpečne premenil Kováčik 4:1. Víťazstvo domácich je zaslúžené, po smolnej prehre v Koši prejavili viac túžby po víťazstve ako súper, ktorý prekvapil pomerne pekným kombinačným futbalom, ale len po domácu šestnástku.

GÓLY: Stránsky 2, Bilčík, Kováčik (z 11 m) - Kováč, R: Poliak, 30 divákov.

FC BANÍK HN B: Šauša - Štefka, Tran, Kóša (Verzea Nicole- Viorel), Hliva, Kováčik, Rendek, T. Boška (M. Boška), Stránsky (Holič), Černák, Bilčík.

DIVIAKY N/N.: Vavro – A. Ďurta st. (A. Ďurta ml.), Valuška, Koššo, Gaman, Caňo, Lašák, Drozd (Pružinec), Kiváč, Iliáš, Králik.

I. BELÁK

Čereňany – FK Mesto Prievidza 4:2 (4:0)

Kobes bol prvý polčas na neudržanie, blysol sa hetrikom. Hostia sa osmelili až na posledných 25 minút.

GÓLY: 7. 11. a 37 Kobes, 35. Hvojník – 66. Drozd, 71. L. Rovňák, R: Chalmovský, 70 divákov.

ČEREŇANY: Vážan – Mešina, Školna, Holdoš, Kurek, Assemacher, Bartoš, Hvojník, Mikula, Samardžia, Kobes, str. Škarba, Mokoš, Gogora.

FK MESTO PRIEVIDZA: Maderánek – Tužinčin, Oboňa, Mendel, Pešl, Ďurina, P. Rovňák, Mauer, L. Rovňák, Krajčovič, Drozd, str. Kotrík, Daniš, Trn.

Š. GOGORA

Podhradie – Veľká Čausa 3:2 (1:1)

V 9. min otvoril skóre peknou strelou z 25-tich metrov Matušov. Hostia do piatich minút vyrovnali.

V druhom polčase začali domáci svižne, keď v 49. a 52. min strelili dva góly. Hosťom bol v 60. min vylúčený brankár, ale aj s desiatimi hráčmi dokázali v 75. min znížiť na 3:2. Poslednú štvrťhodinku stretnutia domácich pritlačili, ale na remízu to už nebolo.

GÓLY: 9. Matušov, 49. a 52. P. Homoľa - 14. a 75. Černák, ČK: Obert, R: Mokrý, 50 divákov.

PODHRADIE: Pieš – Dudáš, Vida, Daňo, Chudý, Haľama, Farkaš, Matušov, Šnirc, P. Homoľa, Oboňa, str. T. Homoľa.

VEĽKÁ ČAUSA: Obert – Hanko, Ďuriš, Sidor, Volt, Osvald, Čičmanec, Ďurina, Černák, Laluha, Nemčický, str. Vican.

Š. MATUŠOV

Valaská Belá – Koš 2:1 (2:1)

V aprílovom počasí na ťažkom teréne sa hral tvrdý a nervózny zápas. Domáci si môžu spytovať svedomie pre zahodené šance.

GÓLY: 20. Siekel, 24. M. Furka – 43. Pieš, R: Čulaga, 80 divákov.

VAL. BELÁ: J. Furka – Pánis, Luchava, Šimka, Kučera, L. Furka, Dušička, Iskra, Pišta, M. Furka, Siekel, str. Topák, Halaška, Krúpa.

KOŠ: Kobulda – Baláž, Perniš, Podolec, Pažický, Píš, Bielik, Bukovan, Pipiška, Breznický, Pieš, str. Kučera, Kušnír.

M. NEMČEK

Veľká Lehôtka – Kostolná Ves 1:3 (1:2)

Vo vyrovnanom stretnutí zvíťazili šťastnejší a zohratejší hostia. Domácim zvýšené úsilie nestačilo.

GÓLY: 34. Bátora – 13. Chudý, 33. R. Hanus, 72. Ďuriš, R: Penčák, 50 divákov.

VEĽKÁ LEHÔTKA: Dolog – Gerdenich, Kutálek, A. Režo, Gatial, T. Režo, Mjartan, Hološka, Trepáč, Bátora, Fabo, str. Píš, Kaniansky.

KOSTOLNÁ VES: Karak – Fajer, Mar. Pánis, Pažický, Ďuriš, M. Hanus, Sobota, Mich. Pánis, R. Hanus, Štefanec, Chudý, str. Dubnický, Papranec, Babašta, Hagara.