FUTBAL: Cigeľ bodoval na úkor ďalšieho favorita

Súhrn výsledkov V. futbalovej ligy.

Cigeľ – Trenčianske Teplice 3:2 (0:1)

Domáci si v úvode vypracovali dve gólové šance, no boli to hostia, ktorí v 9. min otvorili Pučekom skóre. Od 10. do 45. min mali Cigľania prevahu, no bránka hostí bola stále zakliata.

Domáci boli aj v druhom dejstve až do 75. min lepším mužstvom, aj keď už v 52. min znova inkasovali od Pučeka – 0:2. V 55. min hostia pod tlakom v 16-tke faulovali a nariadenú jedenástku premenil Cserge. Tento kontaktný gól ešte viac nabudil domácich a tí o desať minút vyrovnali Lučanom na 2:2. a v 71. T. Zaťko dokonca strelil vedúci gól – 3:2. Od 75. min prevzali iniciatívu hostia, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

GÓLY: 55. Cserge (z 11 m), 65. Lučan, 71. T. Zaťko - 9. a 52. Puček, R: Gembický, 200 divákov.

CIGEĽ: D. Čertík – Grolmus, Madarász, Orság, Civáň, Halaška, Š. Zaťko, Cserge, Mjartan, Lučan, T. Zaťko, str. Svitok, Kalaba, J., Čertík.

T. TEPLICE: Kopčan – Šebík, Verchola, Dragula, Bernát, Taško, Beňo, Ruman, Bubenko, Puček, Suchý, str. Švikruha.

J. ČERNÁK

Čachtice – Zem. Kostoľany 3:3 (1:3)

Vo vyrovnanom zápase sa hostia ujali vedenia gólom v 21. min po chybe domácej obrany. V 24. min premenil po ruke pokutový kop Trebatický. Dve šance domáci zahodili, za čo pykali v 33. min, keď sa presadil Hancko a v závere polčasu pridal po chybe tretí gól Liptaj.

Do druhého polčasu domáci nastúpili s odhodlaním a v 61. min opäť Trebatický znížil na 2:3. Po tlaku Čachtíc sa domácim podarilo vyrovnať v 87. min gólom Heráka.

GÓLY: 24. a 61. O. Trebatický (11 m), 87. Herák - 21. Oršula, 33. Hancko, 43. Liptaj, R: Jariš, 80 divákov.

ČACHTICE: Vlado – Balala, Urban, M. Trebatický, Šmátrala, Herák, A. Ďuriš, Opatovský, Vido, Peterka, O. Trebatický (Čavojský).

ZEM. KOSTOĽANY: Mar. Zvalo – Duda, Výškrabka, Mich. Zvalo, Hancko, R. Zvalo, Paukeje, Obžera, Oršula, Lipták, Mokoš (Hulny, Bajďar).

Ľ. ČAVOJSKÝ

Tuchyňa – FC Baník HN 1:5 (0:2)

Úvod bol obojstranne opatrný, hostia postupne ovládli hru, ale šance nedokázali premeniť. Domáci sa snažili, v 10. min nebezpečne vystrelil Štefanec, ale jeho pokus tesne minul žrď. V 13. min Frimmel peknou strelou z diaľky otvoril skóre – 0:1. V 30. min zvýšil Brestovanský.

Po zmene strán v 48. min Štefulovej strele chýbali k úspechu iba centimetre. Domáci dirigovaní Kopačkom sa snažili o skorigovanie stavu. V 50. min po rohu Fila znížil Štefula hlavičkou na 1:2. V 60. min však vsietil Brestovanský tretí gól Baníkov. O päť minút ušiel Štefula, ale jeho strelu Gerát zneškodnil. V 68. min po centri hlavičkoval do siete Lacko a na konečných 1:5 uzavrel v 75. min Bublák. Posledná Tuchyňa po dobrom výkone nepredala kožu lídrovi lacno.

GÓLY: 50. Štefula - 30. a 60. Brestovanský, 13. Frimmel, 68. Lacko, 75. D. Bublák, R: Bežo, 200 divákov.

TUCHYŇA: Martin Štefanec – Mišún (Šatka), F. Štefanec, P. Štefanec (Rajník), J. Poliak, Švec, Letko, Kopačka, Miroslav Štefanec, Filo, Štefula.

FC BANÍK: Gerát – Kurinec, Krško (Petrucha), Pekár, Sluka, D. Bublák, Černák (Ďureje), Lacko, Frimmel, Pastva, Brestovanský (P. Bublák).

J. POLIAK

Ladce – Kamenec pod Vtáčnikom 1:3 (1:3)

Hostia pohrozili v 10. min, ale Janke reflexívne vyrazil Slukovu strelu. V 12. min Jakušova strela spoza šestnástky skončila na brvne. Z protiútoku otvoril skóre hosťujúci Sluka. O šesť minút Šimo zvyšoval na 0:2. V 34. min znova Sluka pridal tretí gól a potom bol vylúčený domáci Váň. Minútu pred prestávkou oživil nádeje domácich na obrat Jakuš tečovanou strelou.

Druhý polčas domácim nevyšiel, keď v 46. min Višňovský mieril tesne vedľa. Jediný, kto z domácich spĺňal piatoligové kritéria, bol brankár Janke, ktorý v druhom polčase v 56. min vychytal Šima, v 83. min kryl Stančiakovu hlavičku a v 84. min aj nebezpečnú strelu Fábryho.

GÓLY: 44. Jakuš – 13. a 34. Sluka, 19. Šimo, ČK: F. Váň (Ladce), R: Révai.

LADCE: Janke – Koštialik, Homer, F. Váň, Kušík (Eliáš), Jakuš, E. Mražík, Mikuška (K. Mražík), Martinka, E. Pagáč, Kučera (Žáčik).

KAMENEC: Čavojec – Ďurta, Kováčik (Nechala), Stančiak, Sluka, J. Fábry, D. Fábry, Vančo (Pánis), Pisár, Višňovský, Šimo.

F. GACH

Horná Poruba – Malá Čausa 2:2 (1:1)

Domáci sa ujali vedenia už v 27. sekunde, keď center P. Staňa zakončil Petrušek strelou do šibenice. Najbližšie k druhému gólu mal v 18. min R. Staňo, ale prestrelil. Hra sa vyrovnala a v 20. min po brejku Matiaško prekonal domáceho brankára. V 30. min Papp hlavičkoval do rúk D. Drozda. O päť minút čaroval Smolka po strelách Petráša a V. Drozda.

Domáci sa mohli dostať po prestávke do vedenia, no Škorvánkovu strelu vytlačil brankár na žrď. V 65. min. Čampiš z polovice ihriska s pomocou vetra trafil brvno. V 80. min urobili domáci obrancovia hrúbku a V. Drozd poslal hostí do vedenia. Cenný bod pre Porubu zachránil v 85. min strelou bez prípravy Papp. Strelu T. Staňa v 90. min bravúrne vyrazil D. Drozd na roh.

GÓLY: 1. Petrušek, 85. Papp – 20. Matiaško, 80. V. Drozd, R: Guballa, 90 divákov.

H. PORUBA: Smolka – R. Staňo (Ďuriš), Prostinák, Majerík, Papp, P. Staňo, Petrušek (Dražkovec), Madara, Vlasatý, T. Staňo, Škorvánek.

M. ČAUSA: D. Drozd – Čampiš, Rendek, Matiaško, Lachký, Miroslav Krško, Stopka, Michal Krško, Petráš (Chlápek), Gajdoš (Burza), V. Drozd (Hrehuš).

O. MIŠECH

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Ilava – Podolie 2:3 (0:1), Šimonovany - Stará Turá 0:0, V. Uherce – Ľuborča 4:1 (2:0).