Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Hráči BC Prievidza si vynútili piaty zápas pred domácim publikom

Zverenci holandského trénera Roijakkersa ukoristili na palubovke majstra víťazstvo a vyrovnali stav série na 2:2.

Rozhodnutie o postupujúcom do druhého kola play-off padne v piatok 23. marca na prievidzskej palubovke.Rozhodnutie o postupujúcom do druhého kola play-off padne v piatok 23. marca na prievidzskej palubovke. (Zdroj: IVAN VALKO)

PRIEVIDZA. Domáci Bernard síce vyhral úvodný rozskok, ale vedenia sa ujali hostia po strele Guedeho. V 5. min sa pod košom predral k zakončeniu Sanchez a na svetelnej tabuli svietilo 6:3. Hostia ale vzápätí vyrovnali hru a v 8. min po Pelleho koši vyhrávali 15:13. Domáci síce ešte raz skóre zrovnali, ale v závere to bol opäť Pelle, kto pre Prievidzu zabezpečil tesné vedenie.

Fotogalériu Mária Bočáka zo stretnutia nájdete tu.

Druhú štvrtinu otvoril zase Pelle, keď zvyšoval na 20:24, bol to jeho štrnásty bod v zápase. Levičania sa v úvode dopustili niekoľkých zbytočných chýb, hostia ale na tom boli rovnako. Z domácich bol nezastaviteľný najmä Grant, ktorý svojimi útokmi dokázal zdvihnúť zo sedadiel aj viacerých hráčov Komárna. Tí sa spolu s ich trénerom Františkom Rónom prišli pozrieť na svojho eventuálneho súpera v semifinále.

Domáci v polovici štvrtiny dokázali vyrovnať práve Grantom a išli opäť do vedenia. Proti bol ale skvele hrajúci Pelle, ktorý trojkou v 7. min druhej desaťminútovky otáčal na 36:35 pre Prievidzu. V závere sa niekoľkými spornými rozhodnutiami predviedli aj rozhodcovia, ktorí „dvihli tlak“ domácim hráčom i divákom. Polčas úradujúci majster prehral o dva body 39:41.

Začiatok druhého dejstva stretnutia domácim vôbec nevyšiel. Levičania dokázali skórovať až na začiatku 7. min, keď sa presadil Vojtek a upravil tak skóre na 41:48. Onyx jeho body akoby naštartovali a postupne stiahol bodový rozdiel na jediný bod 51:52.

Hneď v úvode záverečnej štvrtiny Vojtek poslal Levice do najtesnejšieho vedenia 53:52. Mužstvá sa následne bili o každý bod, zlom prišiel dve minúty pred koncom, keď David Marek nepremenil útočnú akciu za stavu 65:65 a následne sa presadil famózne hrajúci Pelle.

Domáci tréner Bálint si zobral oddychový čas za stavu 65:67, ale ani ten Levičanom nepomohol a počas posledných dvoch minút neskórovali. Zverenci holandského trénera Roijakkersa tak vyrovnali stav série na 2:2 a rozhodnutie o postupujúcom do druhého kola play-off padne v piatok 23. marca na prievidzskej palubovke, piaty zápas série začne o tradičnej 18. h.

ico

ONYX Levice - BC Prievidza 65:67 (39:41) - stav série: 2:2

Štvrtiny: 20:22, 19:19, 12:11, 14:15, Body Prievidze: Pelle 23, Guede 16, Phillips a Godbold po 9, Davis 6, Livas a Potter po 2, TH: 15/9 - 22/14, fauly: 21 - 19, trojky: 8 - 3, R: Zubák, Lukáč a Lamoš, 1850 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: MBK Handlová - BK Iskra Svit 77:79 (19:14, 21:19, 18:24, 19:22) - konečný výsledok série: 1:3, do semifinále postúpil Svit, BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Bemaco SPU Nitra 71:73 (19:21, 22:14, 20:15, 10:23) - konečný výsledok série: 1:3, do semifinále postúpila Nitra.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Mobilné odberové miesto pri bojnickej nemocnici bude fungovať i počas víkendu

Mobilné odberové miesto (MOM) pri Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach bude fungovať aj počas 23. a 24. januára.

Testovanie na nový koronavírus.

Mesto Handlová zriadi na skríningové testovanie 13 odberných miest

Mesto Handlová sa pripojí k skríningovému testovaniu obyvateľstva na ochorenie COVID-19. Počas víkendu 23. a 24. januára zriadi 13 odberných miest.

Celomestské testovanie v Košiciach.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.