Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Hádzanári HK Kúpele Bojnice sa „zľakli“ víťazstva

Ešte sedem minút pred záverom zápasu so Stupavou viedli Bojničania 29:27, prehrali však o dva góly.

BOJNICE. V 17. kole prvej hádzanárskej ligy mali hráči HK Kúpele Bojnice výhodu domácej palubovky, v prievidzskej City Arene hostili Stupavu.

Hoci sa stretli dve mužstvá z konca tabuľky, diváci videli duel ligovej úrovne s množstvom gólov.

„Do zápasu sme nastupovali s predsavzatím, že na tohto súpera máme. Spočiatku to tak aj vyzeralo,“ povzdychol si tréner Jaroslav Hasák.

Domáci hráči mali od úvodu vyrovnaného stretnutia mierne navrch a i napriek mnohým nepremeneným príležitostiam doviedli polčas do víťazného konca 17:14.

V druhom polčase sa však bojnickí hádzanári akoby „zľakli“ možného víťazstva a začali kopiť chyby. Obrana stratila dôraz, súper sa dostával do rýchlych protiútokov. Ešte stále však bolo víťazstvo na strane Bojníc, v 23. min druhého polčasu vyhrávali 29:27.

Následne však zverenci Jaroslava Hasáka nevyužili dva trháky, nepremenili 7-metrový hod a súpera posadili do sedla. Hádzanári zo Stupavy ponúknutú príležitosť využili a duel doviedli do víťazného konca.

VÝSLEDKY: Bojnice – Stupava 31:33 (17:14), Góly Bojníc: Martin Briatka 11, Jakub Briatka 7, Pavel Franko 5, Ľubomír Jadroň 3, Štefan Hanzel a Marek Klementovič po 2, Lukáš Briatka 1; Levoča - Pov. Bystrica B 34:29, Malacky – Modra 21:23, Sečovce – Martin 34:15, Pezinok – Šaľa 26:23, D. Streda mala voľno.

V nasledujúcom kole v sobotu 17. marca o 10.30 h sa bojnickí hádzanári predstavia na palubovke rezervy Považskej Bystrice.

„Čože je to päťdesiatka“

Mladší dorastenci HK Kúpele Bojnice si v 19. kole zmerali sily s družstvom Hlohovca.

Do 15. min prvého polčasu dovolili Bojničania súperovi držať s nimi krok, najmä množstvo nevyužitých šancí domácich malo podiel na nerozhodnom skóre 7:7.

Po zmene obranného systému a zlepšení ofenzívy už scenár stretnutia písali bojnickí dorastenci a do polčasu si vybudovali 10-gólový náskok.

Po prestávke pokračovala gólová kanonáda domácich, ktorí minútu pred záverečným hvizdom dosiahli magickú päťdesiatku.

VÝSLEDKY: Bojnice – Hlohovec 51:23 (23:13), Góly Bojníc: Briatka 14, Hlinka 13, Oršula 12, Pančík 4, Chalmovský, Pánis a Švorc po 2, Boch a Cagáň po 1; Levoča - Pov. Bystrica 22:30, Bardejov – Modra 26:29, Michalovce – Trebišov 27:37, Topoľčany – Prešov 20:23, ŠKP – Košice 18:19, N. Zámky mali voľno.

Zápas mladšieho dorastu proti Košiciam, ktorý sa mal odohrať 18. februára a ktorý bol z dôvodu nepriaznivého počasia zrušený sa odohrá v náhradnom termíne 14. marca. V 20. kole cestujú bojnickí dorastenci do Považskej Bystrice.

Starší žiaci si upevnili druhú priečku

11. kolo: Bojnice – K. N. Mesto 27:11 (15:6), Góly Bojníc: Švorc 6, Ševčík, Vavrík a Boch po 4, Blaho 3, Tach a Ščipík po 2, Chalmovský a Fantura po 1; Martin – Pov. Bystrica A odložené, Martin – Pov. Bystrica B odložené.

Piaty turnaj mladších žiakov

VÝSLEDKY: Pov. Bystrica A – Pov. Bystrica B 22:10 (11:5), Pov. Bystrica A – Bojnice A 10:12 (7:6), Pov. Bystrica A – Bojnice B 20:8 (10:4), Pov. Bystrica B – Bojnice B 15:6 (8:4), Pov. Bystrica B – Bojnice A 6:19 (0:10), Bojnice A – Bojnice B 19:5.