Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Hráči Handlovej podľahli Spišiakom päťbodovým rozdielom

V 32. extraligovom kole mal BC Prievidza voľno, vedúca Nitra doma prehrala s Komárnom.

Sily na palubovke boli vyrovnané počas celého zápasu, rozhodlo sa v tretej desaťminútovke.Sily na palubovke boli vyrovnané počas celého zápasu, rozhodlo sa v tretej desaťminútovke. (Zdroj: ARCHÍV)

HANDLOVÁ. Handlovskí basketbalisti začali pred domácimi tribúnami lepšie, v 4. min po Madajovej trojke viedli 10:4. Následne sa však „odmlčali“ a súperovi dovolili otočiť skóre stretnutia na 10:12.

Fotogalériu Peťa Jaška zo stretnutia nájdete tu.

Hra bola veľmi vyrovnaná, dvakrát sa za stavu 17:17 a 23:23 začínalo odznovu. Domáci si vybudovali 7-bodový náskok, do prestávky však Spišiaci vedenie Handlovej stiahli a Baťka 20 sekúnd pred polčasovou sirénou upravil na 44:45.

Po zmene strán začali mať agresívne hrajúci hostia, častokrát na hrane faulov, mierne navrch a po tretej štvrtine vyhrávali o sedem bodov.

Napriek snahe domácich si už víťazstvo nenechali vziať. Golian síce osem sekúnd pred záverečným hvizdom znížil na 80:83, predĺženiu však zabránil hosťujúci Jefferson, ktorý po Barišičovej osobnej chybe premenil oba trestné hody.

ico

MBK Handlová - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 80:85 (44:45)

Štvrtiny: 17:17, 27:28, 18:24, 18:16, Body Handlovej: Jones 30, Golian 15, Madaj 13, Hampton 10, Mrviš 5, Barišič 4, Ridzoň 3, TH: 10/4 - 22/15, fauly: 20 - 18, trojky: 10 - 8, R: Fuska, Lamoš a Dula, 800 divákov.

„Sily na palubovke boli vyrovnané počas celého zápasu, rozhodlo sa v tretej desaťminútovke, kedy mala mierne navrch Spišská. V závere sme sa doťahovali, ale súper už súboj doviedol do víťazného konca,“ skonštatoval po stretnutí asistent trénera a klubový manažér Karol Kučera.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: BK Váhostav-SK Žilina - ONYX Levice 68:76 (13:18, 15:17, 23:16, 17:25), BK Bemaco SPU Nitra - MBK Rieker Komárno 65:69 (17:14, 17:21, 13:17, 18:17), BK Iskra Svit - ŠKP Banská Bystrica 113:77 (31:24, 27:21, 35:15, 20:17), BC Prievidza mal voľno.

9. ŠKP Ban. Bystrica 28 7 21 2285:2580 35

Pozn. Spišská Nová Ves potrestaná odpočtom 1 bodu.

V 33. extraligovom kole v stredu 22. februára sa oba hornonitrianske celky predstavia na palubovke súperov – BC Prievidza cestuje do Banskej Bystrice, hráčov Handlovej bude hostiť Komárno.

„V Komárne to bude veľmi ťažké, ale urobíme všetko pre to, aby sme sa vrátili na víťaznú vlnu,“ predznamenal Kučera.

V sobotu 25. februára so začiatkom o tradičnej 18. h bude City Arena svedkom súboja 34. ligového kola BC Prievidza – BK Iskra Svit, MBK Handlová bude mať voľno.

„Voľno-nevoľno, naďalej budeme pokračovať v tréningovom cykle, aby sme nevyšli zo zápasového tempa,“ dodal generálny manažér Baníkov.