Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Hádzanári Bojníc potrápili favorizovaný Pezinok

Bojničania s B-tímom extraligového klubu ŠKP Bratislava držali krok, favorit však bodoval naplno.

Súper bol posilnený o štyroch extraligistov.Súper bol posilnený o štyroch extraligistov. (Zdroj: PETER DONKO)

BOJNICE. Aj v druhom tohtoročnom zápase mali hádzanári HK Kúpele Bojnice výhodu domácej palubovky, v stretnutí 13. kola hostili tím z čela tabuľky – aktuálne druhý Pezinok.

Hostia potvrdili kvality

Na začiatku stretnutia pripomínal vývoj stretnutia bodovú naháňačku, keď domáci neustále doťahovali vedenie súpera na rozdiel 1-2 gólov. Hostia však potvrdili svoje kvality, keď do polčasu získali náskok osem bodov.

Ani v druhom dejstve zápasu však bojnickí hádzanári zbrane neskladali, hoci Pezinčania viedli už dvojciferným rozdielom, bojovným výkonom sa im podarilo znížiť na rozdiel 4 gólov.

Po chybách ale hrali niekoľko minút v oslabení a skúsení hostia už víťazstvo z rúk nepustili.

HK Kúpele Bojnice – ŠKP B Pezinok 33:38 (12:20)

Góly Bojníc: J. Briatka 8, Klementovič 7, Schnierer 6, Jadroň 4, Daumer a Hanzel po 3, L. Briatka 2.

„Aj pri absencii kľúčových hráčov sme chceli s jedným z lídrov súťaže odohrať vyrovnanú partiu. Súper má kvalitný, vyrovnaný tím na všetkých postoch, nastúpil posilnený o štyroch extraligistov. U nás sklamala obrana, chalanom chýbala väčšia bojovnosť a kreativita,“ povedal po stretnutí tréner Bojničanov Jaroslav Hasák.

ĎALŠIE VÝSLEDKY 13. KOLA: Pov. Bystrica B – Stupava 37:18, Sečovce - D. Streda 39:23, Malacky – Šaľa 26:31, Modra – Martin 30:25, Levoča mala voľno.

11. D. Streda 12 0 0 12 242:418 0

Nasledujúci víkend majú hádzanári HK Kúpele Bojnice voľno, v sobotu 18. februára budú do tretice hostiteľmi, keď pricestujú hráči Dusla Šaľa.

Mladší žiaci v Ostrave strieborní

Mladší žiaci HK Kúpele Bojnice sa predstavili na medzinárodnom turnaji v Ostrave za účasti ôsmich družstiev z Moravy a poľského mesta Libiaz.

Chlapci odohrali sedem zápasov. V šiestich z nich nenašli premožiteľa, prehrali iba v jedinom stretnutí s neskorším víťazom turnaja HC Zlín a v kvalitnej konkurencii obsadili skvelú druhú priečku.

Strelecky sa najviac darilo Tomášovi Ševčíkovi, ktorý bol autorom 32 gólov, a Michalovi Blahovi, ktorý súperom nadelil rovných 30 gólov. Tretím najlepším strelcom družstva mladších žiakov HK Kúpele Bojnice bol Peter Paulička, ktorý sa gólovo presadil štrnásťkrát.

Výsledky ml. žiakov HK Kúpele Bojnice

HK Kúpele Bojnice – Sokol Ostrava 15:9, HK Kúpele Bojnice – Frýdek Místek 14:9, HK Kúpele Bojnice – HC Zlín 7:23, HK Kúpele Bojnice – HC Ostrava 19:17, HK Kúpele Bojnice – Polanka nad Odrou 12:9, HK Kúpele Bojnice – Nové Veselí 11:10, HK Kúpele Bojnice – Libiaz 19:14.