Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Hokejisti MšHK Prievidza rozhodli na ľade lídra v predĺžení

O víťazný gól sa v presilovke piatich na troch postaral kapitán Kristián Šimo.

PRIEVIDZA. Až vo štvrtom zápase v aktuálnej sezóne druhej hokejovej ligy, ktorý dospel do predĺženia, sa podarilo hráčom MšHK Prievidza zvíťaziť. Z „horúceho“ ľadu prvého Partizánskeho si odniesli dva cenné body.

Gólový účet stretnutia otvoril v 6. min. Ramon Kerata, no prievidzská radosť trvala iba desať sekúnd, keď domáci obranca Ondruška hneď po vhadzovaní vyrovnával. V závere prvého dejstva stretnutia Prievidžania navyše inkasovali počas presilovej hry gól od ďalšieho obrancu Partizánskeho Malinku.

Druhá tretina priniesla jediný presný zásah – na 2:2 vyrovnával pri Malinkovom vylúčení Martin Paulík.

Záverečná časť hry bola opäť vyrovnaná, Kaikl a Beláň síce poslali hostí do dvojgólového vedenia, v 50. min však domáci vo vlastnom oslabení dvakrát skórovali a na rad prišlo predĺženie.

V emóciami nabitom závere kapitán prievidzských hokejistov Kristián Šimo využil výhodu piatich na troch, keď si tresty za podrazenie a hrubosť odpykávali domáci center Varga a obranca Zelený, a gólom v 63. min zabezpečil pre Prievidžanov dva body.

Iskra Partizánske - MšHK Prievidza 4:5 pp (2:1, 0:1, 2:2 - 0:1)

Góly Prievidze: 6. Ramon Kerata, 24. Martin Paulík, 41. Igor Kaikl, 47. Marián Beláň, 63. Kristián Šimo, Strely: 39-49, Trestné minúty: 18-10, Presilovky: 0-3, Oslabenia: 3-0, R: Šefčík, Výleta, Tóth, 534 divákov, MšHK Prievidza: Michal Jelen - Marián Beláň, Peter Krecháč, Michal Kováč, Miroslav Holúbek, Martin Paulík - Kristián Šimo, Marek Vážan, Ramon Kerata, Marek Mendel, Igor Kaikl - Tomáš Šimurka, Maroš Kováčik.

„Do Partizánskeho sme cestovali so značne okliešteným kádrom, pre maródku či iné povinnosti sme mali k dispozícii iba 13 hráčov. Napriek tomu sme odohrali slušný zápas, škoda len, že domáci sa dokázali presadiť až v troch oslabeniach. V závere bolo na ľade dosť nervozity, niektoré zákroky boli na hrane únosnosti, našťastie sa nikomu nič vážne nestalo. V tejto sezóne to bolo prvé predĺženie, ktoré sa nám podarilo vyhrať, máme teda aspoň dvojbodovú radosť,“ povedal po zápase tréner Ján Gajda.

Reálnu šancu na postup do baráže o vyššiu hokejovú súťaž už Prievidžania stratili, ročník chcú však ukončiť so cťou.

„Dúfam, že sa chalani doliečia a na ďalšie zápasy budeme kompletní. Môžeme už len potvrdiť tretie miesto, pri troche šťastia by to dokonca mohla byť druhá priečka, nič to však nemení na tom, že sezónu pravdepodobne ukončíme vo februári,“ dokončil kormidelník prievidzských hokejistov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: HC Mikron Nové Zámky - HO Hamuliakovo 4:5 pp a sn (1:1, 1:2, 2:1 - 0:0), HK Dynamax Nitra - MHK Dubnica 11:1 (3:0, 4:1, 4:0), HK Levice voľno.

7. MHK Dubnica 16 0 0 1 15 37:130 1

Legenda: zápasy, výhry, výhry po predĺž., prehry po predĺž., prehry, skóre, body.

V nasledujúcom kole majú prievidzskí hokejisti voľno, potom ich čaká dvojica domácich zápasov s Hamuliakovom a Levicami.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?