Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

BC Prievidza výhrou nad Komárnom potvrdil famóznu domácu bilanciu

Zverenci holandského kormidelníka Johana Roijakkersa sú v domácej City Arene takmer neporaziteľní.

Sily boli počas celého stretnutia vyrovnané, bodovú naháňačku lepšie zvládli domáci.Sily boli počas celého stretnutia vyrovnané, bodovú naháňačku lepšie zvládli domáci. (Zdroj: ilustračné - IVAN VALKO)

PRIEVIDZA. Potvrdili to deviatym víťazstvom v stredajšom desiatom zápase pred domácim publikom. Nerodilo sa však úplne jednoznačne, sily na palubovke boli totiž veľmi vyrovnané.

Fotogalériu Ivana Valka zo stretnutia nájdete tu.

Úvodný kôš patril hosťom, keď sa spoza trojkového oblúka presadil Bilik, v polovici prvej desaťminútovky vyrovnával na 6:6 Potter. Hra bola vyrovnaná, ani jednému zo súperov sa nepodarilo bodovo odskočiť, naopak viackrát sa začínalo odznovu – po prvej štvrtine od skóre 16:16, v polovici druhej od stavu 24:24. Do polčasu sa však misky váh priklonili na stranu „lodiarov“ a do šatní odchádzali prievidzskí basketbalisti s päťbodovým mankom.

Aj v druhom polčase pokračovala bodová naháňačka. Hra bola naďalej vyrovnaná, Pelle v poslednej sekunde tretieho dejstva stretnutia otočil na 57:55 z pohľadu domáceho celku. Necelých päť minút pred úplným záverom duelu ukazovala svetelná tabuľa opäť nerozhodný stav 67:67. V priebehu posledných 90 sekúnd hry ale Pipíška trojkou, Godbold spod koša a Phillips sériou trestných hodov rozhodli o ďalšom domácom víťazstve BC Prievidza.

BC Prievidza - MBK Rieker Komárno 77:72 (34:39)

Štvrtiny: 16:16, 18:23, 23:16, 20:17, Body Prievidze: Godbold 18, Davis 17, Phillips 13, Pelle 10, Potter a Pipíška po 6, Guede 5, Vošlajer 2, TH: 38/23 - 33/22, fauly: 27 - 26, trojky: 4 - 6, R: Šarišský, Fuska a Kurpaš, 1700 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: MBK Handlová - ONYX Levice 89:69 (31:16, 20:13, 23:22, 15:18), BK Bemaco SPU Nitra - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 65:76 (11:18, 17:13, 19:18, 18:27), BK Váhostav-SK Žilina - ŠKP Banská Bystrica 96:98 (27:28, 30:20, 19:29, 20:21).

9. BK Váhostav-SK Žilina 19 5 14 1575:1615 24

Pozn. Spišská Nová Ves potrestaná odpočtom 1 bodu.

V ďalšom kole majú hráči BC Prievidza voľno, v 24. kole basketbalovej extraligy budú mať v stredu 11. januára 2012 opäť výhodu domáceho prostredia – o 18. h privítajú Banskú Bystricu.

1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.