Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Handlovčania sa na výhru so Žilinou nadreli

Po víťazstve 90:85 nad žilinskými basketbalistami poskočil MBK Baník Handlová na štvrtú priečku.

Hostia spod Dubňa zápas dokázali dokonale zdramatizovať, keď iba 20 sekúnd pred koncom znížili na 86:85 z pohľadu domácich Baníkov.Hostia spod Dubňa zápas dokázali dokonale zdramatizovať, keď iba 20 sekúnd pred koncom znížili na 86:85 z pohľadu domácich Baníkov. (Zdroj: PETER DONKO)

HANDLOVÁ. Úvodný kôš stretnutia patril tradične hosťom, skóre otvoril hosťujúci Tilandy. Mierne navrch mali spočiatku Žilinčania, po troch minútach hry vyhrávali 11:5. Sily sa ale vyrovnali, z trestných hodov na 17:17 vyrovnával Milan „Kladivo“ Golian. Body pribúdali na jednej i druhej strane, ani jeden z rivalov si však nedokázal vybudovať dostatočné vedenie. Skóre sa do prestávky ešte niekoľkokrát zrovnávalo, polčas napokon skončil tesne v prospech hostí 41:44.

Po necelej minúte hry v tretej štvrtine bolo zásluhou Tomáša Mrviša opäť vyrovnané. Handlovskí basketbalisti vzápätí otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech, keď na konci tretieho dejstva duelu viedli desaťbodovým rozdielom 71:61. Po Jonesovej trojke bol rozdiel dokonca 14 bodov, hostia spod Dubňa však zápas dokázali dokonale zdramatizovať, keď iba 20 sekúnd pred koncom znížili na 86:85 z pohľadu domácich Baníkov. Po technickej chybe hosťujúceho trénera a osobnej chybe Závodského Milan Golian a Ondro Haviar bodmi z trestných hodov potvrdili domáce víťazstvo.

MBK Handlová - BK Váhostav-SK Žilina 90:85 (41:44)

Štvrtiny: 21:24, 20:20, 30:17, 19:24, Body Handlovej: Jones 25, Madaj 19, Hampton a Golian po 15, Haviar 9, Mrviš 5, Prosper 2, TH: 19/15 - 16/13, fauly: 17 - 21, trojky: 13 - 6, R: Tomašovič, Hančík a Ryšavý, 500 divákov.

„Zápas bol určite zaujímavý pre divákov na tribúnach, na oboch stranách padlo veľa bodov. Handlová dnes mala strelecký deň, darilo sa jej skórovať a to rozhodlo o domácej výhre. Hrali sme dobre, ale nevyšiel nám záver,“ skonštatoval tréner Žiliny Oliver Vidin.

„Celý zápas bol ako na hojdačke, skóre hralo raz v prospech jedného, raz druhého tímu. Som však rád, že konečný výsledok má pre nás víťaznú príchuť, aj keď s istou dávkou športového šťastia,“ nechal sa po stretnutí počuť domáci kouč Tibor Jány.

„Dali sme 90 bodov, ale 85 sme aj inkasovali. Žilinčania bojovali aj o stratené lopty a dokázali nám kontrovať streľbou,“ dodal na margo kvality súpera.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BC Prievidza 87:92 (18:25, 25:15, 24:20, 20:32), MBK Rieker Komárno - BK Iskra Svit 95:86 (25:18, 24:18, 20:21, 26:29).

9. ŠKP Banská Bystrica 18 5 0 0 13 1458:1599 23

Legenda: zápasy, výhry, výhry po predĺž., prehry po predĺž., prehry, skóre, body.

V poslednom tohtoročnom extraligovom kole v stredu 21. decembra o 18. h hostia basketbalisti Handlovej Onyx Levice.

1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?