FUTBAL: Zápas v Oslanoch ukončil pľuvanec

Súhrn výsledkov pätnásteho kola futbalového Majstrovstva oblasti.

Bystričany - Lazany 1:0 (0:0)

V prvom polčase hostia zatlačili domácich pred bránu a mali aj niekoľko šancí, všetky ale zneškodnil výborný Milota. V druhom polčase sa obraz hry zmenil a iniciatívu prebrali domáci. V 75. min sa blysol strelou na bránu Tesarovič, ktorú hosťujúci Poljak bravúrne vyrazil na roh. Domáci sa nakoniec v poslednom zápase s jeseňou rozlúčili víťazne, keď v 87. min zblízka skóroval Pilch.

GÓL: Pilch, R: Bebjak, 200 divákov.

BYSTRIČANY: Milota - Škoda, Pilch, Tesarovič, Sluka, Kmeť, Hrádel, Lehotkai, Obžera, Bielik, Slúka, str. Belica, Beseda, Suchý.

LAZANY: Poljak - Masár, Hancko, Kupec, Pekár, Oršula, Rybár, Vážan, Humaj, Šaray, Šušoliak, str. Kalina).

K. ŠTEINER

Oslany – Opatovce nad Nitrou 3:0 (3:0) – nedohrané

Do 75. min sa hral pekný futbal s réžiou domácich. Tí už po prvom polčase viedli 3:0 gólmi Mega (12. min), S. Otočku (20. min) a pred prestávkou sa trafil do siete aj M. Otočka. V 75. min bol vylúčený domáci striedajúci Ferjanc za neslušné správanie (opľul protihráča), pri odchode do kabín navyše stúpil na nohu hlavnému rozhodcovi a ten následne poslal oba celky do šatní.

R: Gajarský, 100 divákov, ČK: 75. Ferjanc (Oslany).

OSLANY: Vavro – Kollár, S. Otočka, Adamec, Vlčko, Černák, Koreň, Košian, Bárta, Mego, M. Otočka, str. Švec, Ferjanc.

OPATOVCE N/N.: Čičmanec – Minich, P. Hulini, Krčík, Švolik, Mečiar, R. Hulini, Petreje, Gendiar, Rybár, Ďurina, str. Král.

D. BALÁŽ

Pravenec - Skačany 2:2 (0:1)

V slabom stretnutí sa hostia ujali vedenia v 25. min, keď z priameho kopu trafil do šibenice Borcha. Trošku lepší futbal sa začal hrať až v druhom polčase, keď domáci zvýšili aktivitu, čoho výsledkom bol vyrovnávajúci gól. Po rohovom kope v 69. min hlavou rozvlnil sieť Belanec. O deväť minút neskôr zabudli domáci na zadné vrátka a Skačany išli opäť do vedenia po góle Vavra z brejku. Keď už sa zdalo, že domáci prehrajú, napriahol z 35 metrov Ján Mihalička a strelou do šibenice vyrovnal na konečných 2:2.

GÓLY: Belanec, J. Mihalička – Borcha, Vavro, R: Krištín, 150 divákov.

PRAVENEC: Oulehle – Valach, Belanský, Mendel, Jánoška, R. Mihalička, Gandel, Majzlan, J. Mihalička, Lutka, Grom, str. Belanec, Laluch, Bobocký.

M. BOBOCKÝ

Diviacka N. Ves - Sebedražie 1:1 (0:0)

V Diviackej Novej Vsi sa hral priemerný futbal s minimom šancí na oboch stranách. Diváci čakali na gól do 78. min, kedy sa presadil domáci Krausko. V 85. min hostia vyrovnali po štandardnej situácii po zaváhaní domácej obrany.

GÓLY: Krausko – J. Píš, R: Záhumenský, 100 divákov.

DIV. N. VES: Cíger – R. Siekel, Šlabiar, F. Tkáč, Šimurka, J. Siekel, Paulďuro, Géczy, Ľ. Štrbák, Obert, Uhlár, str. L. Štrbák, Krausko, P. Tkáč, M. Pös.

SEBEDRAŽIE: Gregor – Mendel, P. Kolodzej, M. Píš, Čertík, Hurtiš, M. Kolodzej, J. Píš, Šorman, Špeťko, Macháč, str. Kobela.

L. LUPTÁK

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Veľký Klíž - Veľké Bielice 2:3 (2:3), Nedanovce - Uhrovec 5:1 (4:0), Ráztočno - Chynorany 1:2, Malá Hradná - Nitrianske Rudno 0:4 (0:2).

16. Ráztočno 15 3 2 10 15:32 11

15. kolo: Bystričany - Lazany 1:3, Veľké Uherce - Valaská Belá 6:2, Veľký Klíž - Veľké Bielice 1:1, Čereňany – Opatovce n/N 0:9, Pravenec - Skačany 2:3, Hradec - Sebedražie 2:0, Kamenec p/Vt. – Bánovce n/B B 1:4, Nitr. Pravno – Lehota p/Vt. 5:1.