„Osem statočných“ vydolovalo v Leviciach ďalšiu cennú výhru

V trinástom extraligovom kole cestovali handlovskí basketbalisti na palubovku Onyx-u Levice.

Handlovčania i z druhého zápasu na pôde protivníka priviezli cenné víťazstvo.Handlovčania i z druhého zápasu na pôde protivníka priviezli cenné víťazstvo. (Zdroj: ilustračné - PETER BARÁTH)

HANDLOVÁ. Káder Baníkov je stále preriedený a v metropole Tekova na palubovke rotovali ako v poslednom stretnutí v Žiline iba ôsmi Handlovčania.

Naspäť bol už síce Milan Golian, ale pre problémy s nohou zase chýbal Jakub Majerčák.

Úvodný kôš ako v predchádzajúcom stretnutí patril Seanovi Hamptonovi, ktorý otvoril skóre spoza trojkového oblúka. Hostia z Handlovej šli do niekoľkobodového vedenia, ktoré udržiavali počas celej prvej desaťminútovky.

Druhé dejstvo sa už však odohrávalo pod taktovkou domácich basketbalistov, keď Štemberger, Bernard a Morávek po dvoch minútach hry strhli vedenie na domácu stranu. Levičania v druhej štvrtine prestrieľali Baníkov 32:15 a do polčasu si vybudovali 11-bodové vedenie.

Handlová sa do zápasu vrátila a ustrážila víťazstvo

Po polčase handlovskí hráči usilovne mazali bodové manko, 1:18 min pred koncom tretej časti stretnutia Jones po zisku lopty zabezpečil hosťom z hornej Nitry najtesnejšie vedenie.

Sily boli vyrovnané, domáci hráči síce ešte viedli v záverečnej desaťminútovke niekoľkobodovým rozdielom, Hamptonova trojka ale na tabuli rozsvietila skóre 74:73, necelých päť minút pred záverečným hvizdom Jones z trestných hodov vyrovnával na 79:79. Do konca stretnutia si Handlovčania vybudovali 12-bodové vedenie a i z druhého zápasu na pôde protivníka priviezli cenné víťazstvo.

Zabrala dobre zvolená obranná taktika

„Mali sme veľmi dobrý vstup do stretnutia, hlavne strelecky. Obe strany predvádzali dravý útočný basketbal, súper nám však do prestávky bodovo odskočil,“ začal asistent trénera Karol Kučera pozápasové hodnotenie.

„Na začiatku druhého polčasu sme sa sériou siedmich bodov vrátili do hry a zabrala najmä dobre zvolená obranná taktika. Štyri minúty pred koncom sme už šli do vedenia, súperovi nevyšlo niekoľko striel a výhru sme si už ustrážili,“ dokončil.

ONYX Levice - MBK Handlová 85:97 (58:47)

Štvrtiny: 26:32, 32:15, 14:23, 13:27, Body Handlovej: Jones 33, Hampton 27, Madaj 15, Golian 9, Mrviš 8, Haviar 5, TH: 17/12 - 28/27, fauly: 20 - 19, trojky: 7 - 12, R: Pipíška, Šramko a Turčin, 1450 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK SPU Nitra 0:20 (kontumačne, bez pripísania bodu družstvu Spišskej Novej Vsi), ŠKP Banská Bystrica - BK Váhostav-SK Žilina 72:84 (16:21, 19:25, 16:24, 21:14), MBK Rieker Komárno - BC Prievidza 82:75 (26:18, 24:13, 13:20, 19:24).

9. ŠKP Banská Bystrica 11 1 10 844:998 12

V 14. kole v sobotu 19. novembra so začiatkom o 18. h si hráči MBK Baník Handlová na domácej palubovke zmerajú sily s družstvom Spišskej Novej Vsi.