Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

FUTBAL: Lazany deklasovali Malú Hradnú a odpútali sa od dna

Súhrn výsledkov štrnásteho kola futbalového Majstrovstva oblasti.

Lazanci pred záverečným kolom jesennej časti súťaže poskočili v tabuľke o dve priečky.Lazanci pred záverečným kolom jesennej časti súťaže poskočili v tabuľke o dve priečky. (Zdroj: PETER DONKO)

Lazany – Malá Hradná 6:0 (4:0)

Lazany sa ujali vedenia v 4. min, v 11. min už bolo 2:0 a do prestávky pridali ďalšie dva góly. O priebehu zápasu tak bolo rozhodnuté. Po polčase pridali domáci ďalšie dva góly a zaslúžene zvíťazili rozdielom dvoch tried.

GÓLY: Zaťko 3, V. Oršula, R: Adamkovič, 150 divákov.

LAZANY: Poljak – Masár, Kupec, J. Oršula, Pekár, V. Oršula, Rybár, Humaj, Kalina, Šaray, Zaťko, str. Kmeť, Zimmer, Gramantík, Šušoliak.

T. ŽIAK

Nitr. Rudno – Nedanovce 0:2 (0:0)

V prvom polčase sa hral kombinačný futbal vo svižnom tempe so šancami na oboch stranách. V 52. min sa hostia ujali vedenia po góle Škarbu. V 83. min poistil víťazstvo hostí Rusňák.

GÓLY: Škarba, Rusňák, R: Gajarský, 200 divákov.

N. RUDNO: Petríšák – E. Kluvanec, Harag, Cibuľka, M. Škraban, Valach, Kuric, Ptáček, Drobec, Zajak, B. Škraban, str. Račko, M. Kluvanec, Michale, Bárta.

J. BARBORKA

Sebedražie – Veľký Klíž 4:0 (2:0)

Sebedražie v súboji o lepšie tabuľkové umiestnenie na čele tabuľky nechcelo nechať nič na náhodu. Brankár hostí v úvode zneškodnil dve vyložené šance domácich. Vytrvalé dobýjanie bránky hostí prinieslo hráčom Sebedražia dvojgólové vedenie. Po zmene strán domáci pridali ešte dva góly. Príležitosť dostala lavička. Stretnutie sa odohralo veľmi korektne a rozhodca nemusel ťahať žiadnu kartu. Súperi si po stretnutí vymenili tabuľkové postavenie.

GÓLY: A. Čertík, M. Píš, Hurtiš, Brindza, R: Ficel, 120 divákov.

SEBEDRAŽIE: Gregor – Kotrík, P. Kolodzej, M. Píš, A. Čertík, Hurtiš, M. Kolodzej, Mendel, Šorman, Špeťko, Brindza, str. I. Čertík, Macháč, Hedvigy, Buzna.

J. BARAN

Opatovce nad Nitrou - Bystričany 1:1 (0:1)

V zápase dobrej úrovne sa hralo viac-menej medzi šestnástkami. Hostia v 7. min prečíslili domácu obranu a Tesarovič rozvlnil sieť. V priebehu prvého polčasu sa domáci prebrali a zatlačili súpera, no dve gólové šance Franko nevyužil. Úvod druhého dejstva začali Opatovčania tlakom, hostia sa len bránili. Domáci však dlho nevedeli premeniť svoje gólové príležitosti. V 68. min po dlhom vhadzovaní autu Petrejeho Franko s prispením súperovho obrancu vyrovnal na 1:1. Domáci cítili šancu, dobýjali bránku Bystričian, ale zahadzovali jednu šancu za druhou. Dve minúty pred koncom Roman Kmeť prudkou strelou spoza šestnástky trafil iba žrď domácej brány. Zápas tak skončil spravodlivou remízou.

GÓLY: Franko – Tesarovič, R: Omelka, 250 divákov.

OPATOVCE N/N.: Čičmanec – Franko, P. Hulini, Krčík, Mihál, Mečiar, R. Hulini, Petreje, Gendiar, Minich, Rybár, str. Kmeť, Zeleník, Kráľ, Ľalík.

BYSTRIČANY: Milota – Škoda, Pilch, Suchý, P. Sluka, Kmeť, Tesarovič, Obžera, Bielik, M. Sluka, str. Hrádel, Beseda, Görög, Dobiš, Belica.

M. KRISTINÍK

Chynorany – Oslany 1:1 (0:0)

Po bezduchom prvom polčase sa po prestávke hral rušný futbal. Hostia boli aktívnejší a v 74. min išli do vedenia, keď Vlčko z priameho kopu z 35 metrov prehodil brankára. Vzápätí tento mladý futbalista z peknej príležitosti prestrelil domácu bránu. V nervóznom zápase sa začalo v závere na ihrisku „iskriť“. Domáci v 88. min z prísne nariadeného pokutového kopu šťastne vyrovnali.

GÓLY: Jozefák (z 11 m) – Vlčko, 100 divákov.

OSLANY: Vavro – Kollár, Adamec, S. Otočka, Švec, Gaži, Košian, Černák, Vlčko, M. Otočka, Mego, str. Dorník.

D. BALÁŽ

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Uhrovec - Diviacka Nová Ves 2:1 (1:0), Skačany - Ráztočno 3:1 (1:1), Veľké Bielice - Pravenec 1:2 (1:1).

16. Ráztočno 14 3 2 9 14:30 11

14. kolo: Lazany – Nitrianske Pravno 2:2, Lehota p/Vt. – Kamenec p/Vt. 12:1, Sebedražie – Veľký Klíž 2:0, Valaská Belá – Čereňany 1:4, Opatovce n/N. – Bystričany 1:0, Skačany - Veľké Uherce 3:6, Veľké Bielice - Pravenec 1:3, Bánovce nad Bebravou B - Hradec 4:2 (0:2).