Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Hráči BC Prievidza s treťou prehrou v sezóne. O jediný bod

Prievidzskí basketbalisti sa v jedenástom extraligovom kole predstavili na palubovke levického Onyxu.

Prievidžania naďalej vedú extraligovú tabuľku.Prievidžania naďalej vedú extraligovú tabuľku. (Zdroj: ilustračné - PETER DONKO)

PRIEVIDZA. Levičania náležite využili voľno v českej NBL a na lavičke mali kompletný káder aj s trénerom Františkom Rónom. Prievidžania boli povzbudení výhrou v hornonitrianskom derby, takže diváci mohli očakávať kvalitný basketbal.

Po štyroch minútach hry BC Prievidza viedla 9:3, domáci však bodové manko zlikvidovali – na 15:15 dve a pol minúty pred koncom úvodnej desaťminútovky vyrovnával trojkou Morávek.

V druhej časti stretnutia zavelil do útoku Pelle, ktorý úspešným trojkovým pokusom stiahol skóre na rozdiel jedného bodu, aby vzápätí hráč uplynulého týždňa Godbold poslal Prievidzu do vedenia košom z hry. I keď bola hra naďalej vyrovnaná, Prievidžanom sa podarilo do polčasovej sirény vybudovať mierne sedembodové vedenie.

Dráma až do posledných sekúnd

Aj v úvode tretej štvrtiny pokračovali hráči BC Prievidza vo svojej hre a svojom tempe a náskok zvýšili na rozdiel 12 bodov. Toto akoby ich však ukolísalo a nepochopiteľne spomalili. Domáci basketbalisti to využili a zrazu boli na koni.

Počas záverečnej desaťminútovky si udržiavali niekoľkobodové vedenie, ale Prievidžania sa do zápasu dokázali vrátiť. Ešte 23 sekúnd pred koncom stretnutia prehrávali rozdielom piatich bodov, Phillips však presnou muškou pri trestných hodoch stiahol skóre duelu na rozdiel jediného bodu.

Posledný prievidzský útok ani Phillipsov trojkový pokus v poslednej sekunde však nevyšli a tak zápas skončil najtesnejšou výhrou domáceho Onyxu.

Takáto prehra mrzí najviac

„Levice sú kvalitné mužstvo so širokým kádrom. Domácim sme boli vyrovnaným partnerom a za dnešný výkon sa vôbec nemusíme hanbiť,“ povedal po stretnutí PR manažér klubu Martin Boško.

„V druhom polčase sme nepochopiteľne spomalili našu hru a to sa nám vypomstilo. V závere sme zápas dokázali zdramatizovať, mali sme šesť sekúnd na útok, škoda, nevyšlo to,“ pokračoval.

„Prehra nás samozrejme mrzí, práve takéto prehry mrzia najviac. Už je však po zápase, od zajtrajšieho tréningu myslíme už na duel so Spišiakmi, máme im čo oplácať,“ dokončil.

ONYX Levice - BC Prievidza 75:74 (33:40)

Štvrtiny: 21:19, 12:21, 25:14, 17:20, Body Prievidze: Godbold 25, Pelle 15, Davis 12, Phillips 11, Guede 9, Averink 2, TH: 22/14 - 24/18, fauly: 20 - 19, trojky: 5 - 8, R: Tomašovič, Hančík a Hlinka, 1500 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: MBK Rieker Komárno - ŠKP Banská Bystrica 100:72 (21:18, 20:15, 30:21, 29:18), BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BK Iskra Svit 88:79 (19:15, 21:12, 27:26, 21:26).

Pre utorňajší duel Nitranov v Eurochallenge Cup-e sa posledný zápas jedenásteho extraligového kola medzi MBK Baník Handlová a BK Bemaco SPU Nitra presunul na štvrtok 10. novembra so začiatkom o 18. h.

V sobotňajšom dvanástom kole 12. novembra cestujú Handlovčania do Žiliny, prievidzská City Arena bude od 18. h hostiť družstvo Spišskej Novej Vsi.

1. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Testovanie môže ovplyvniť premávku autobusov

Dopravca nemôže odhadnúť, koľko vodičov bude musieť po testovaní zostať v karanténe. Napriek snahe, niektoré zo spojov nemusia byť vykonané. Ich zoznam bude SADka zverejňovať.

Starostovia pomáhajú v odberných tímoch v Chrenovci-Brusne aj v Nitrianskom Pravne.

V Chrenovci-Brusne pomáha aj starosta.

O čakacích dobách informujú v Lehote pod Vtáčnikom cez webovú stránku

Informácie v pravidelných intervaloch aktualizujú traja dobrovoľníci, ktorí takýmto spôsobom chceli pomôcť pri testovaní.

Dobrovoľníci s mobilom v ruke počítajú, koľko ľudí čaká v rade na testovanie.

Primátor Novák: Stihneme otestovať všetkých obyvateľov mesta, ktorí o to majú záujem

Situácia v Novákoch bola počas sobotného dopoludnia pokojná, ľudia chodili do odberných miest priebežne a nemuseli dlho čakať v radoch.

V Novákoch dopadlo prvé testovacie dopoludnie dobre.