FUTBAL: Na tróne zimujú Nitrianske Sučany

Súhrn výsledkov trinásteho kola futbalovej prvej triedy.

Nováky B – Mačov 0:2 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase vyhrali šťastnejší hostia.

GÓLY: P. Kaňa, V. Kaňa, R: Skala, 50 divákov.

NOVÁKY B: Hurtiš - Žiak, Švec, Stankovský, Karak, Sedlák, Mikláš, Bránik, R. Oršula, P. Oršula, Riziky, str. Roháč, Rybnický, Talian.

MAČOV: Škríp - Šimurda, Znamenák, Ľ. Púčik, Králik, Koššo, R. Púčik, M. Kaňa, P. Kaňa , V. Kaňa, Blaho.

P. DAUBNER

Rudnianska Lehota – Čavoj 3:1 (1:1)

Hostia šli v 38. min do vedenia po chybe domáceho brankára gólom Rajčana. Vyrovnanie prišlo už o dve minúty, keď po peknej akcii domácich vsietil gól Anton Belanec. V druhom polčase si domáci vypracovali prevahu, ale prekonať výborného brankára hostí bol dlho neriešiteľný problém. Domáci zlomili odpor hostí až v závere stretnutia, keď vsietili góly v 73. min Šimo a v 85. min spečatil víťazstvo Harag. Lehoťania týmto výkonom potvrdili výbornú fazónu, keď zvíťazili vo všetkých domácich stretnutiach so skóre 22:4.

GÓLY: Anton Belanec, Šimo, Harag - Rajčan, R: Šándrik, 250 divákov.

RUD. LEHOTA: Samardžia – Andrej Belanec, Balucha, Javorček, Kotula, Milan Cebák, Miroslav Cebák, Šimo, R. Gaman, Harag, Anton Belanec, str. M. Gaman, Pánis, Blaha, P. Gaman.

ČAVOJ: Švarc – Rajčan, Krištof, D. Čičmanec, Chriňák, Kovács, Sýkora, Karvaš, Milan Čičmanec, Petráš, Caňo, str. Vlčko, Špilaj, Martin Čičmanec, Súder.

M. GAMAN

Kľačno – Nitrianske Sučany 3:0 (2:0)

Domáci sa od začiatku zápasu pustili do súpera s nasadením, čo vyústilo do strelenia gólu v 24. min. O desať minút neskôr po akcii Slobodu skóroval Pavlíček. V druhom polčase opäť išli domáci viackrát na bránu, ale až v 90. min upravil skóre Mundier na konečných 3:0.

GÓLY: Sloboda, Pavlíček (z 11m), Mundier, R: Ficel, 100 divákov.

KĽAČNO: Vrábel – Leitman, Strečanský, Mauer, Pavlíček, Kristel, Hanus, Mundier, Sloboda, Mendel, Recina, str. Martin Greschner, F. Greschner, Michal Greschner.

NITR. SUČANY: Hlaváč – Humaj, P. Čertek, M. Čertek, Švirik, Adamec, M. Fodor, Marek Mikláš, Žember, Skubeň, B. Fodor, str. Matúš Mikláš.

V. GRESCHNER

Malinová – Bojnice 4:3 (3:1)

Po veľmi dobrom výkone oboch mužstiev za prispenia výborných výkonov rozhodcov sa hral v Malinovej futbal na dobrej úrovni, kde sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domáceho celku.

GÓLY: M. Dudáš 2, J. Dudáš, Priehoda – Zemanovič 2, Rendek, R: Kollár, 100 divákov.

MALINOVÁ: Luprich – J. Dudáš, Bolfík, J. Bobok, Priehoda, T. Bobok, M. Stiffel, Haluza, Oboňa, Filkorn, M. Dudáš, str. Lacko, J. Stiffel, Štalník, Šándor, M. Luprich, Zaťko.

BOJNICE: Varinský – Brezáč, Biro, Kušnír, Zemanovič, Rendek, Benko, Borko, Kočner, Uhliar, Glesk, str. Adamec, Grešner, Tomasta, Vrták.

J. STIFFEL

Poruba – Nedožery-Brezany 1:3 (1:2)

Domáce mužstvo už v prvej minúte vsietilo prvý gól zápasu. Hostia začali hrať osobný presing, čo im vynieslo vyrovnávajúci gól. Aj naďalej prejavovali väčšiu snahu po víťazstve, čo preukázali druhým gólom. V druhom polčase začali domáci vyvíjať mierny tlak, ale hostia si svoje vedenie z prvého polčasu ubránili a nakoniec spečatili svoje víťazstvo tretím gólom.

GÓLY: F. Čavojský – Habala, J. Mokrý, Boško, R: Mendel, 150 divákov.

PORUBA: Rusnok – Michal Čavojský, Pavol Lacko, Peter Lacko, Tisaj, Halaška, E. Kozák, R. Kozák, F. Čavojský, Gebrlin, Martin Čavojský, str. Priehoda, Cachovan, Jamriško, Gaman.

NEDOŽERY-BREZANY: Bušík – B. Mokrý, Rusnák, Macháč, Petic, Vavro, J. Mokrý, Kôčik, Habala, str. Brida.

M. BOŠKO

Hradec – Tužina 2:1 (1:0)

Hráči Hradca sa sa ujali vedenia, v druhom polčase súper zvýšil úsilie o vyrovnanie, čo sa mu podarilo pomocou pokutového kopu. Hra bola vyrovnaná, ale domáci v poslednej minúte rozhodli o víťazstve z penalty.

GÓLY: Pekár, Boór (z 11m) – Galuz (z 11 m), R: Bárta, 150 divákov.

HRADEC: Šnirc – Farkaš, Svitok, Šovčík, Letavaj, Mokrý, Boór, Kaniansky, Čičmanec, Pekár, Majtényi, str. Laluha, Briatka, Novotný.

TUŽINA: Žila – Dobiš, M. Grešner, Kmeťko, Pekár, Srnka, Vereš, Kvašnica, Galuz, Peter Grešner, Pavel Grešner.

P. BORIS

Chrenovec-Brusno – Liešťany 2:0 (2:0)

Domáci hráči rozhodli posledný zápas jesene už v prvom polčase. V druhom polčase odolávali tlaku súpera, pričom neustále hrozili rýchlymi útokmi.

GÓLY: Lacko, I. Vojtko, R: Mokrý, 100 divákov.

CHRENOVEC-BRUSNO: Peter Ľahký – Bukna, Šalátek, Solčani, Gilan, Krausko, L. Trgiňa, Podolec, Martin Ľahký, Lacko, I. Vojtko, str. S. Trgiňa, E. Vojtko, Ďurdina.

LIEŠŤANY: Holenka – Bielik, Sedláček, Kotula, Vrecko, Kocúr, D. Lomnický, J. Javorček, Cvičela, Mäsiarik, Baláž, str. P. Lomnický, V. Javorček, Sobota, Iliaš.