Pondelok, 12. november, 2018 | Meniny má Svätopluk

FUTBAL: Nitrianske Rudno nepremenilo dva pokutové kopy

Súhrn výsledkov trinásteho kola futbalového Majstrovstva oblasti.

Bystričany - Chynorany 1:0 (1:0)

Už v 6. min sa po priamom kope dostal k lopte Bielik a presnou strelou prekvapil hosťujúceho brankára. Hostia mohli vyrovnať v 42. min, ale dobre chytajúci Milota strelu Andela vytlačil na roh. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hralo sa prevažne medzi šestnástkami s náznakmi šancí na oboch stranách. Gól už nepadol, všetky body získali domáci.

GÓL: Bielik, R: Moniak, 150 divákov.

BYSTRIČANY: Milota - Škoda, Pilch, Tesarovič, Sluka, Kmeť, Hrádel, Lehotkai, Obžera, Bielik, Slúka, str. Belica, Beseda.

K. ŠTEINER

Opatovce nad Nitrou - Lazany 1:1 (0:1)

V 12. min sa Lazany ujali vedenia po rýchlom brejku. Po góle prevzali iniciatívu domáci, ale ich strely neboli presné. V 90. min po trme-vrme v pokutovom území hostí zahral laziansky obranca rukou a Petreje z jedenástky vyrovnal.

GÓLY: Petreje (z 11 m) - Zaťko, R:Grznár, 150 divákov.

OPATOVCE N/N.: Čičmanec – M. Švolík, P. Hulini, Krčík, Ľalík, Mečiar, R. Hulini, Petreje, Gendiar, Minich, Ďurina, str. Rybár, Mihál, Kmeť, J. Švolik.

LAZANY: Poljak – Masár, Hancko, Oršula, Pekár, Kmeť, Zaťko, Vážan, Chudý, Gramantík, Šaray, str. Habalčík, Kalina, Rybár, Šúšoliak.

M. KRISTINÍK

Oslany – Skačany 3:0 (1:0)

V Oslanoch sa hralo rušné a miestami tvrdé stretnutie. Rozhodca ukázal deväť žltých a jednu červenú kartu. V prvom polčase veľké šance nepremenili Mego a Barta, ale aj hostia mohli skórovať. Tesne pred prestávkou Gaži nastrelil žrď a odrazenú loptu Košian pohotovo poslal do siete – 1:0. Po zmene strán sa pritvrdilo a v 85. min za dve žlté karty opustil ihrisko hráč hostí Fuka. V 86. min pridal druhý gól Sylvester Otočka hlavou. V nadstavenom čase tretí úspech zaznamenal Mego.

GÓLY: Košian, S. Otočka, Mego, R: Švingál, 150 divákov, ČK: Fuka (Skačany).

OSLANY: Vavro – Ferjanc, S. Otočka, Adamec, Gaži, Černák, Koreň, Košian, Barta, Mego, Vlčko, str. Švec, Štutika, Koryťák, Dorník.

D. BALÁŽ

Ráztočno – Veľké Bielice 0:0

Stretnutie dobrej úrovne sa skončilo spravodlivou bezgólovou remízou.

R: Michale, 80 divákov.

RÁZTOČNO: Kreth – Sokolovský, Šutor, Kaniansky, Orság, Maruniak, Madaj, Gregor, Kerata, Krutý, Turančík, str. Vašíček, Baran, Gilan.

I. ŠKRTEĽ

Pravenec - Sebedražie 3:2 (3:2)

Domáci sa od začiatku zápasu s chuťou pustili do súpera a predviedli v prvom polčase najlepší výkon v jesennej časti. V 9. min po rohovom kope otvoril skóre stretnutia Gandel. Hosťujúci brankár Gregor zneškodnil ďalšie dva nájazdy domácich, no pri druhom vyrazenú loptu dopravil do siete R. Mihalička – 2:0. V 30. min nedal šancu brankárovi hostí J. Mihalička, keď napálil loptu do šibenice Gregorovej brány. Sebedražie sa dostalo do domácej šestnástky v 31. min a hneď to skončilo gólom – na 3:1 znižoval Hurtiš. Ten istý hráč upravil na polčasových 3:2 v 45. min. V druhom polčase hostia prebrali iniciatívu, no ich snaha končila pred pokutovým územím domácich. Naopak v 69. min brejk Pravenca zastavila hosťujúca obrana len faulom v šestnástke. Pokutový kop Gandela zneškodnil výborný brankár hostí Gregor. Do konca stretnutia sa už stav nezmenil.

GÓLY: Gandel, R. Mihalička, J. Mihalička – Hurtiš 2, R: Ahmed, 100 divákov.

PRAVENEC: Valach – Belanský, Majzlan, Belanec, Jánoška, R. Mihalička, Gandel, Šúšol, J. Mihalička, Lutka, Matej Mendel, str. Hausner, Laluch, Bobocký.

SEBEDRAŽIE: Gregor – Kotrík, P. Kolodzej, M. Píš, Čertík, Hurtiš, Hrdý, J. Píš, Šorman, Macháč, Brindza, str. Špeťko, Čertík.

M. BOBOCKÝ

Diviacka Nová Ves – Nitrianske Rudno 2:0 (0:0)

V derby zápase sa hral v prvom polčase len priemerný futbal. Mužstvá hrali opatrne zo zabezpečených obrán. Druhý polčas začali lepšie domáci a v 61. min sa ujali vedenia gólom Petra Jankejeho. Za tohto stavu Nitrianske Rudno kopalo dva pokutové kopy. Prvý zneškodnil domáci gólman Pös, druhý skončil na žrdi. Futbalisti Diviackej Novej Vsi potom vystupňovali tlak, pridali druhý gól, ktorý strelil Obert a dotiahli zápas do víťazného konca.

GÓLY: Jankeje, Obert, R: Blaháč, 150 divákov.

DIV. N. VES: Pös – J. Uhlár, Šlabiar, Tkáč, Jankeje, Siekel, Géczy, R. Štrbák, Ľ. Štrbák, Obert, Čičmanec, str. Paulďuro, L. Uhlár, Hanzlík.

N. RUDNO: Petrišák – E. Kluvanec, Michale, Cibulka, M. Škraban, Valach, Mil. Kluvanec, Ptáček, Zajak, Račko, B. Škraban, str. Drobec, Mir. Kluvanec, Kováč, Krpelan.

L. LUPTÁK

ĎALŠÍ VÝSLEDOK: Veľký Klíž – Uhrovec 4:0 (2:0).

16. Lazany 13 2 3 8 20:25 9

13. kolo: Bystričany - Valaská Belá 4:2 (2:0), Opatovce n/N. – Lazany 3:1, Čereňany – Skačany 1:3, Pravenec – Sebedražie 1:0, Hradec – Lehota p/Vt. 4:4, Kamenec p/Vt. – N. Pravno 1:3, V. Uherce – V. Bielice 3:3, V. Klíž - Bánovce n/B. B 0:3 (0:0).

5. Hidradenitída - kožná choroba, o ktorej sa nehovorí
  6. Rozhodnite v sobotu o starostoch aj o svojom dôchodku!
  7. 8 vecí, ktoré môžu ohroziť úspešné podnikanie
  8. Mimoriadne dlhopisy až 7% p.a. už od 4 rokov
  9. 5 brigád, ktoré pomôžu v budúcej kariére
  10. Začítajte sa do Bibliotéky
  1. Modesta Real Estate úspešne sprostredkovala obchodnú transakciu
  2. Už viete, čo spravíte s ojazdenými, letnými pneumatikami?
  3. Z Park Avenue do Parku pod Kolibou
  4. Viete, ako dlho trvá laserová operácia očí?
  5. Ako sa darí na Slovensku a v Európe odvetviu fintech?

Jahody v novembri. Ovocinári vyhlásili samozber

Ovocinári pozývajú prvýkrát v histórii na novembrový samozber jahôd. Novembrové jahody sú tvrdšie, ale sladké.

V stánkoch je nové číslo MY Hornonitrianskych novín

Počas víkendu sme usilovne mapovali volebné dianie. V novinách však nájdete aj ďalšie zaujímavé témy.

V prievidzskom zastupiteľstve bude mať väčšinu poslancov SPOLU

V mestskom zastupiteľstve v Prievidzi bude mať väčšinu poslancov strana Spolu-občianska demokracia, ktorej podpredsedníčkou je znovuzvolená primátorka mesta.

Katarínkin prameň pod Lednickým hradom pripomína vernosť až za hrob

Príbeh lásky a vernosti až za hrob pripomína prameň v obci Lednica v Púchovskom okrese pod majestátnym Lednickým hradom, ktorý v minulosti chránil severozápadnú hranicu Uhorska.

Asi tretina starostov v okrese Prievidza nemala vo voľbách protikandáta

Približne tretina starostov obcí v Prievidzskom okrese nemala v sobotňajších (10.11.) komunálnych voľbách protikandidáta.