Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

FUTBAL: V súboji o prvenstvo úspešnejší Baníci

Súhrn výsledkov trinásteho kola futbalovej piatej ligy.

V „rušnom“ zápase Baníci pred domácimi tribúnami zaknihovali výhru 3:2 a stali sa lídrom svojej súťaže.V „rušnom“ zápase Baníci pred domácimi tribúnami zaknihovali výhru 3:2 a stali sa lídrom svojej súťaže. (Zdroj: PETER DONKO)

FC Baník Horná Nitra - Trenčianske Teplice 3:2 (1:1)

Pred početnou diváckou kulisou z oboch fanúšikovských táborov domáci začali náporom a už v 1. min po rohovom kope Frimmela prestrelil Baláž všetko, čo mu stálo v ceste. Domáci pokračovali ďalej tlakom, brankár hostí však zneškodnil priame kopy Černáka v 2. a 7. min, v 10. min chýbal Balážovi po peknej akcii a strieľanom centri krok k rozvlneniu siete Trenčianskych Teplíc. Hostia prvýkrát pohrozili v 15. min priamym kopom Čakajíka, ktorý zneškodnil brankár Kováčik. V 16. min po peknej strele Hanusa zahrali s brankárom hostí obidve žrde, v 20. min sa hosťujúci gólman vyznamenal po strele Bubláka. Po nevyužitých šanciach domácich prišiel v 27. min trest. Nádherný volej Suchého stačil brankár domácich ešte vytlačiť, ale na Čakajíkovu dorážku bol už krátky - 1:1. V závere polčasu po akcii Baláža opečiatkoval Bugár brvno.

Druhý polčas začali domáci znova náporom, ale strely Hanusa, Frimela či hlavičku Černáka zneškodnil brankár hostí. V 56. min to konečne prišlo. Technická strela Hanusa z vnútra šestnástky znamenala vedenie 2:1 a po protestoch prišlo k vylúčeniu hráča hostí Amricha. Domáci pokračovali v tlaku a 62. min po akcii Hanusa a strele Frimmela znovu zvonila konštrukcia brány hostí. V 64., 65. a 72. min strely Bugára a Beláka z bezprostrednej blízkosti po akcii Baláža a Sluku tesne míňali bránku. V 72. min po ruke v šestnástke hostí rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý Belák bezpečne premenil. V 76. minúte zastavila obrana domácich akciu hostí len faulom a Bubenko z priameho kopu obstrelil múr - 3:2. V 82. sa Belák pohral s obranou hostí, ale Baláž tesne minul. V samom závere stretnutia ešte nechal vyniknúť brankára Kopčana dvakrát po priamych kopoch Černák.

GÓLY: Baláž, Hanus, Belák (z 11 m) - Čakajík, Bubenko, R: Boledovič, 670 divákov, ČK: Amrich (Tr. Teplice).

FC BANÍK HN: Kováčik - Ďureje, Sluka, Pekár, Hanus, Bublák, Černák, Belák, Frimmel, Baláž, Bugár, str. Petrucha, Bača.

I. BELÁK

Zemianske Kostoľany – Šimonovany 1:1 (0:0)

Hostia prišli takticky dobre pripravení a od začiatku hrali na víťazstvo. V prvom polčase si ale nevypracovali žiadnu gólovú príležitosť. Domáci mohli v prvom polčase trikrát otvoriť skóre, no svoje šance nevyužili Liptaj, Oršula ani Cmarko. Po zmene strán z prvej príležitosti išli Šimonovany do vedenia. Po inkasovanom góle sa domáci snažili otočiť výsledok otvorením hry. Na to mohli doplatiť po dvoch nebezpečných brejkoch súpera. V 86. min zahral obranca Šimonovian rukou a nariadený pokutový kop premenil Cmarko. Zápas sa tak skončil nerozhodným výsledkom.

GÓLY: 86. Cmarko (z 11 m) - 54. Král, R: Majerík, 100 divákov.

ZEM. KOSTOĽANY: Ma. Zvalo – Duda, Vyškrabka, Mi. Zvalo, Hancko, R. Zvalo, Cmarko, Záhon, Oršula, Liptaj, Mokoš, str. Bajgar.

M. HANCKO

Kamenec pod Vtáčnikom – Malá Čausa 2:2 (1:1)

Oslabený tím Kamenčanov hral bez vylúčeného brankára z minulého kola, ktorého nahradil útočník Čavojec. Ten zvládol svoju úlohu dobre. Hostia sa snažili ovládnuť hru, no niektoré vyložené gólové príležitosti nevyužili. Domáci z priameho kopu nastrelili žrď brány. Okresné derby sa nakoniec skončilo deľbou bodov, keď najprv domáci po polhodine viedli, no o pár minút hostia vyrovnali a v 79. min dokonca viedli 2:1. Domáci Rybár však v 86. min vyrovnal na konečných 2:2.

GÓLY: 30. Šimo, 86. Rybár – 34. Matiaško, 79. Mich. Krško, R: Kovačic, 320 divákov.

KAMENEC P/VT.: Čavojec – Pánis, Kováčik, Stančiak, Vančo, Hájovský, Fábry, Rybár, Pisár, Višňovský, Šimo, str. Krajčík, Vojtáš.

M. ČAUSA: Hohoš – Ľahký, Matiaško, Borik, F. Šrámka, Mir. Krško, Stopka, Mich. Krško, Petráš, Gajdoš, Drozd, str. Lugár, Čampiš.

Š. NECHALA

V. Uherce – Cigeľ 3:3 (3:2)

Domáci sa ujali vedenia už v 50. sekunde Poliakom, no v 13. min vyrovnával za hostí Lučan. Potom prevážili misku víťazstva na svoju stranu hostia strelou Svitka, no z pokutového kopu za domácich Jakubis opäť vyrovnával. Tretíkrát sa menilo skóre v poslednej minúte prvého polčasu strelou Jakubisa a do šatní sa tak odchádzalo za stavu 3:2 pre domácich. V druhej časti hry sa skóre nemenilo až na poslednú minútu, kedy vyrovnal poslednýkrát za hostí strelec ich prvého gólu Lučan.

GÓLY: 1. Poliak, 37. (z 11 m) a 45. Jakubis - 13. a 89. Lučan, 33. Svitok, 200 divákov.

CIGEĽ: D. Čertík - Ďuriš, P. Mjartan, Kováč, Svitok, Halaška, Civáň, Cserge, Lučan, Š. Mjartan, Zaťko, str. J. Čertík, Madarasz, Kalaba.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Podolie – Stará Turá 4:0 (1:0), Čachtice – H. Poruba 1:4 (1:1), Ilava – Ladce 0:0, Tuchyňa – Ľuborča 1:0 (1:0).

Tabuľka V. liga muži

1. FC Baník HN 13 10 1 2 49:11 31 (+13)

2. Tr. Teplice 13 10 0 3 29:18 30 (+9)

3. Šimonovany 13 8 3 2 31:11 27 (+6)

4. Podolie 13 7 2 4 22:14 23 (+5)

5. Malá Čausa 13 7 2 4 24:22 23 (+5)

6. Zem. Kostoľany 13 6 4 3 22:13 22 (+4)

16. Čachtice 13 1 3 9 14:40 6 (-12)

13. kolo: Kanianka - D. Kočkovce 7:2 (1:2), Papradno - D. Vestenice 2:4, Chynorany – Tr. Turná 2:3 (0:2), Horná Poruba - Brvnište 2:1, Stará Turá - Bošany 3:3 (1:1), Drietoma - Košeca 3:1, Šimonovany - Bošáca 1:2 (1:1), Streženice - Plevník 3:0.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Mobilné odberové miesto pri bojnickej nemocnici bude fungovať i počas víkendu

Mobilné odberové miesto (MOM) pri Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach bude fungovať aj počas 23. a 24. januára.

Testovanie na nový koronavírus.

Mesto Handlová zriadi na skríningové testovanie 13 odberných miest

Mesto Handlová sa pripojí k skríningovému testovaniu obyvateľstva na ochorenie COVID-19. Počas víkendu 23. a 24. januára zriadi 13 odberných miest.

Celomestské testovanie v Košiciach.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Pozor na snehové jazyky a záveje

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu prvého stupňa pred snehovými závejmi a jazykmi.