Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Baníci víťazne v „čudnom“ zápase s Banskou Bystricou

V ôsmom kole basketbalovej extraligy 2011/12 videli diváci v handlovskej športovej hale slabé výkony oboch tímov.

V slabom a nervóznom zápase hrali prím rozhodcovské píšťalky.V slabom a nervóznom zápase hrali prím rozhodcovské píšťalky. (Zdroj: PETER DONKO)

HANDLOVÁ. Handlovčania vstúpili do stretnutia nekoncentrovane, hra však bola vyrovnaná. Ani jeden z tímov si nedokázal vybudovať vedenie a tak úvodná desaťminútovka skončila pomerom 16:16.

V úvode druhej štvrtiny ale domáci Baníci predviedli učebnicový basketbal, keď počas troch minút zaznamenali sériu ôsmich bodov a súpera nepustili prakticky k ničomu. Dynamickou hrou si dokázali vybudovať 14-bodové vedenie a do šatní odchádzali rivali za polčasového skóre 40:26.

Päť hráčov vyfaulovaných, z lavičky musel aj tréner

Z basketbalového hľadiska to však bolo všetko. Od úvodu tretej štvrtiny sa začala hra kúskovať, na palubovke pribúdalo nervozity a faulov. Handlová poľavila a dovolila súperovi spod Urpína dotiahnuť sa na rozdiel štyroch bodov. Naďalej hrali prím rozhodcovské píšťalky, ŠKP Banská Bystrica do záverečnej sirény prišla o štyroch hráčov, na domácej strane sa predčasne zo zápasu po piatej osobnej chybe porúčal Mrviš.

Po dvoch technických chybách musel dokonca lavičku opustiť aj hosťujúci tréner Josip Pulja. Stav stretnutia sa do konca už markantne nemenil, Handlová si udržiavala niekoľkobodové vedenie a zápas dotiahla do víťazného konca.

Kritika z oboch táborov

„Bol to veľmi čudný zápas, ani jedno z mužstiev nemalo tempo, píšťalky rozhodcov často krát zastavili aj to slabé napätie na palubovke. Toto nám nevyhovuje, potrebujeme hrať rýchlo a plynule. Kľúčoví hráči robili veľa chýb, mali sme sľubný náskok, ktorý stačilo udržiavať, neviem, prečo toľko nervozity. Musíme hrať koncentrovanejšie a podávať stabilné výkony,“ nechal sa po zápase počuť domáci kormidelník Tibor Jány.

„Z obidvoch strán sme videli slabý výkon oboch družstiev. Nám nezabrali hráči, na ktorých sa spoliehame, slabší deň mali obaja zahraniční legionári Harmason a Kiitts. Vyfaulovali sa nám štyria hráči, Handlová bola o tých pár bodov lepšia, tak víťazstvo zaslúžene patrí jej,“ poťažkal si na úroveň stretnutia aj manažér ŠKP Banská Bystrica Vladimír Matejčík.

MBK Baník Handlová - ŠKP Banská Bystrica 83:71 (40:26)

Štvrtiny: 16:16, 24:10, 18:21, 25:24, Body Handlovej: Jones 30, Barišič 17, Hampton 12, Golian 8, Haviar 7, Terlanda a Mrviš po 4, Majerčák 1, TH: 41/30 - 16/9, fauly: 22 - 30, trojky: 3 - 6, R: Kúkelčík, Hančík a Ryšavý, 700 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: BK Bemaco SPU Nitra - BK Iskra Svit 96:61 (23:13, 25:9, 27:22, 21:17), BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - MBK Rieker Komárno 78:79 (14:10, 14:18, 23:10, 27:41), BK Váhostav-SK Žilina - BC Prievidza 95:106 po predĺžení (13:23, 28:27, 30:17, 21:25 - 3:14), Levice mali voľno.

V deviatom kole sa v sobotu 29. októbra basketbalisti Handlovej predstavia na pôde Svitu a 5. novembra ich v prievidzskej City Arene čaká 94. hornonitrianske derby.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?