Streda, 28. október, 2020 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

FUTBAL: Hráči Lazian doplatili na nevyužité šance

Súhrn výsledkov dvanásteho kola futbalového Majstrovstva oblasti.

Lazany - Nedanovce 0:3 (0:2)

Lazanci boli lídrovi vyrovnaným súperom, vypracovali si gólové šance, ktoré však nepremenili, dokonca zahodili aj pokutový kop. Tým pádom hostia poľahky zvíťazili rozdielom triedy 3:0.

GÓLY: Rusňák 2, A. Masarovič, R: Šimurka, 100 divákov.

LAZANY: Poljak – Masár, Hancko, Oršula, Pekár, Kalina, Rybár, Važán, Chudý, Gramantík, Šaray, str. Habalčík, Kmeť, Šušoliak, Idrányi.

T. ŽIAK

Veľké Bielice – Oslany 2:2 (2:1)

V prvom polčase boli Oslančania futbalovejší, ale góly (oba z jedenástok) z kopačky domáceho S. Mlateca padli do ich siete. Kontaktný gól do šatne strelil Kotian a ešte v tej istej minúte hostia nastrelili žrď. Škoda, že v zápätí rozhodca nevidel jasnú ruku domáceho obrancu v šestnástke. Po prestávke Oslany zahodili štyri vyložené šance, góly na kopačkách mali bratia Otočkovci a Mego. V 70. min strelou do šibenice z 25 metrov vyrovnal striedajúci Ferjanc.

GÓLY: S. Mlatec 2 (oba z 11 m) – Košian, Ferjanc.

D. BALÁŽ

Nitrianske Rudno – V. Klíž 1:0 (1:0)

Zápas sa začal svižným tempom. V 30. min otvoril skóre Valach z priameho kopu. V 60. min pekne vystrelil domáci Škraban, ale brankár jeho pokus zneškodnil. V 82. min sa čistou gólovou šancou prezentoval Miroslav Kluvanec, opäť však bravúrne zasiahol hosťujúci gólman. Nitrianske Rudno si pripísalo cenné a zaslúžené tri body.

GÓL: Valach, R: Číkes, 100 divákov.

N. RUDNO: Petrišák – E. Kluvanec, Harag, Cibulka, M. Škraban, Valach, Mil. Kluvanec, Ptáček, Zajak, Račko, B. Škraban, str. Michale, Šúň, Mir. Kluvanec, Krpelan.

J. BARBORKA

Sebedražie - Ráztočno 3:0 (0:0)

Hostia nechceli predať kožu lacno a dlho sa držali na dištanc od domácich. V prvom polčase sa im zranila opora obrany a rozohrávač ich všetkých akcií Roman Škrteľ. Po polčase tento fakt využili domáci a dokázali, že po kondičnej stránke predčili Ráztočno a dotiahli zápas do víťazného konca.

GÓLY: F. Hrdý 2, M. Brindza, R: Adamkovič, 100 divákov.

SEBEDRAŽIE: Gregor – Kotrík, P. Kolodzej, M. Píš, A. Čertík, Hurtiš, Hrdý, J. Píš, Šorman, Macháč, Brindza.

RÁZTOČNO: Kreth – Šútor, Baran, Orság, Škrteľ, Maruniak, Madaj, Gregor, Kerata, Krutý, Vašíček, str. Gilan.

J. BARAN

M. Hradná – Div. Nová Ves 1:0 (1:0)

Domáci hráči po sérii neúspešných zápasov dali do nedeľného stretnutia viac bojovnosti ako súper a zaslúžene vyhrali.

Uhrovec – Pravenec 1:2 (1:1)

Zápas sa začal vyrovnanou hrou na oboch stranách ihriska. Do polčasu sa podarilo vsietiť góly ako domácemu tímu, tak aj mužstvu hostí, čo len potvrdilo ich vyrovnanosť. V druhom dejstve boli aktívni domáci, no nevyužili naskytnuté šance a Pravenec strelil posledný a zároveň aj víťazný gól.

Skačany – Bystričany 3:1 (1:1)

V Skačanoch sa hral vyrovnaný zápas až do polčasu, kedy bol stav stretnutia 1:1. V druhom dejstve prevzali taktovku domáci a strelili súperovi dva góly, na ktoré hostia neboli schopní odpovedať.

Chynorany – Opatovce nad Nitrou 1:2 (0:0)

Stretnutie začalo vyrovnanou hrou, no od polčasu začali viac tlačiť hostia, ktorí využili vytvorené príležitosti, a tak zaslúžene vyhrali.

16. Lazany 12 2 2 8 19:24 8

12. kolo: Bánovce B – Pravenec 5:1, V. Bielice – Čereňany 4:3, Skačany – Bystričany 5:1, Lazany – Kamenec p/Vt. 3:0 kontumačne (hosta nepricestovali), N. Pravno – Hradec 2:3, Lehota p/Vt. – V. Klíž 4:1, Sebedražie – V. Uherce 1:1, Val. Belá – Opatovce n/N. 0:3.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?