Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Partizánske premiérovo dobylo prievidzský ľad

Hokejisti MšHK Prievidza otáčali stretnutie za nepriaznivého stavu 1:4. Víťazný obrat sa však napokon nekonal.

O výsledku zápasu sa prakticky rozhodlo v druhej tretine.O výsledku zápasu sa prakticky rozhodlo v druhej tretine. (Zdroj: PETER DONKO)

PRIEVIDZA. V štvrtom kole druhej najvyššej hokejovej súťaže privítali Prievidžania na domácom ľade súpera z Partizánskeho.

Zápas sa lámal v druhej tretine

V prvej časti stretnutia dominovali domáci hokejisti, v siedmej minúte využil presilovku obranca Marián Beláň. To bolo však z ich strany všetko, naopak hostia jedenásť sekúnd pred koncom úvodnej tretiny vyrovnali.

O výsledku zápasu sa prakticky rozhodlo v druhej tretine, keď sa dvomi presnými zásahmi zaskvel hosťujúci útočník Roman Varga, druhý gól navyše strelil v oslabení. Jeho spoluhráč z útočných radov Vladimír Gális v 30. min zvyšoval už na 4:1 pre Iskru a zdalo sa, že je už „hotovo“. V 31. min síce Matúš Pánis znížil na 2:4 z pohľadu domácich a Prievidžania mali takmer šesť minút výhodu hry piatich na troch. Presilovku ale nevyužili, naopak hosťujúci Patrik Bosák po naskočení do hry pridal do šatne piaty gól Partizánskeho, druhý vo vlastnom oslabení.

V záverečnej tretine vrhli Prievidžania všetky sily do otočenia duelu. Peter Krecháč a Maroš Kováčik našli recept na hosťujúceho gólmana Branislava Hippíka a za stavu 4:5 tak vykresali iskierku nádeje na zvrat. Ten sa napokon nekonal, keď Partizánčan Jakub Cigáň v 55. min zvýšil opäť na rozdiel dvoch gólov. Ako sa ukázalo, bol to už konečný stav stretnutia, keďže domáci sa napriek snahe nedokázali presadiť a hostia pri záverečnej power-play na dvakrát netrafili opustenú prievidzskú bránku.

MšHK Prievidza - TJ Iskra Partizánske 4:6 (1:1, 1:4, 2:1)

Góly Prievidze: Marián Beláň, Matúš Pánis, Peter Krecháč, Maroš Kováčik, Strely: 56:38, Vylúčenia: 5:10, Trestné minúty: 10:20, Presilovky: 2:1, Oslabenia: 0:2, R: Valachovič, Frimmel, Valko, 358 divákov.

Prehrali sme si to sami

Kormidelník Partizánskeho po zápase neskrýval spokojnosť.

„Do stretnutia sme vstúpili nekoncentrovane, málo sme strieľali. Do druhej tretiny sme mali perfektný vstup, keď sa nám podarilo streliť tri rýchle góly, myslím, že práve to bol zlomový bod dnešného duelu. Záverečná tretina bola zbytočne nervózna,“ zhrnul Marek Adamík. Pre Partizánčanov to bolo vôbec prvé víťazstvo na prievidzskom ľade.

Domácemu koučovi Jánovi Gajdovi síce chýbali traja hráči základnej zostavy, ale dôvody prehry vidí inde.

„Prehrali sme si to sami. Chlieb sa lámal v druhej tretine, keď sme nedokázali skórovať, naopak inkasovali sme z rýchlych protiútokov. Bol to fyzicky náročný zápas, aj keď sme súpera prestrieľali a snažili sa o zvrat, tentoraz boli lepší hostia a mali i viac športového šťastia,“ povedal.

1. hokejová liga – dorast U18

12. kolo: MšHK Prievidza - MHK Dolný Kubín 4:1 (0:1, 1:0, 3:0), Góly Prievidze: Tomáš Hurtík, Adam Zliechovec, Dávid Turček, Matej Moška, 13. kolo: MšHK Prievidza - HC 07 Detva 2:1 (1:1, 1:0, 0:0), Góly Prievidze: Dávid Turček, Maroš Harag.

V nedeľu 23. októbra o 10.30 h hostia žlto-zelení dorastenci HK Brezno.