Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Ďalšie zaváhanie FC Baník Horná Nitra v Podolí

Sumár výsledkov deviateho kola V. futbalovej ligy.

Zemianske Kostoľany - Kamenec pod Vtáčnikom 5:1 (4:0)

Vo výbornom zápase pred početnou diváckou kulisou začali lepšie domáci, ktorí už v 5. min viedli. Po centri Dudu otvoril skóre hlavou Liptaj. Na 2:0 zvýšil Oršula, keď sa presadil po prihrávke za obranu súpera. V 36. min Kostolancom vyšiel rýchly protiútok, na konci ktorého bol Liptaj – 3:0. Skóre prvého polčasu uzavrel Cmarko v 41. min po peknej kombinačnej akcii. Po zmene strán sa hra vyrovnala a v 59. min Nechala z pokutového kopu znížil na 4:1. Gólovú bodku za stretnutím dal v 75. min Tomáš Mokoš a tak derby zápas domáci zvládli a vyhrali rozdielom triedy.

GÓLY: Liptaj 2, Oršula, Cmarko, T. Mokoš – Nechala (z 11 m), R: Valent, 350 divákov.

ZEM. KOSTOĽANY: Ma. Zvalo – Duda, Výškrabka, Mi. Zvalo, Hancko, R. Zvalo, Cmarko, Šurina, Liptaj, Oršula, V. Mokoš, str. Adamec, T. Mokoš, Bajgar.

KAMENEC P/VT.: Jánoška – Čavojec, Kováčik, Stančiak, Hájovský, Rybár, Fábry, Nechala, Pisár, Višňovský, Šimo, str. Krajčík, Kohút, Vojtáš.

M. RYBÁR

Podolie – FC Baník Horná Nitra 2:0 (1:0)

Podolie proti lídrovi súťaže začalo svižne. V 5. min mal šancu Hlaváč, ale tesne minul. O päť minút na to z voleja vystrelil Augustín, no bravúrnym zákrokom sa zaskvel Geráth. Následná šanca Hlaváča sa gólom neskončila, čo napravil v 40. min, kedy po prihrávke Augustína preloboval gólmana hostí. Hostia v prvom polčase veľa vody nenamútili. V druhom polčase Baníci zatlačili domácich do obrany, ale ich šance zostali nevyužité. V 55. min po prihrávke Hlaváča zvýšil na 2:0 Augustín. Hosťujúcemu kolektívu sa nedarilo vrátiť do zápasu, Podolie po veľmi dobrom výkone zaslúžene zvíťazilo.

GÓLY: 40. Hlaváč, 55. Augustín, R: Šmátrala, 150 divákov.

FC BANÍK HN: Geráth – Bača, Sluka, Pekár, I. Černák, Bublák, P. Černák, Belák, Frimmel, Baláž, Bugár, str. Hanus, Lacko.

P. SRNEC

V. Uherce – M. Čausa 1:1 (1:1)

Domáci v 7. min zahrávali priamy kop pri ktorom Kováč hlavičkou otvoril skóre. Potom hráč hostí Gajdoš v 14. min vystrelil vedľa brány a v 18. min chytil brankár domácich Petrášovu strelu. V 21. min po faule premenil Petráš pokutový kop. V druhom polčase dal hlavou gól Kováč, ale gól pre ofsajd neplatil. Skóre sa už nezmenilo, duel skončil remízou 1:1.

GÓLY: Kováč – Petráš (11 m), R: Palocsanyi, 200 divákov.

M. ČAUSA: Hohoš – Čampiš, Matiaško, Borík, Šránta, Krško, Petráš, Gajdoš, Drozd, str. Ľahký, Chopek, Kaplán.

Ladce – Cigeľ 1:0 (1:0)

Cementári mali od začiatku prevahu, hostia ani na dvakrát zblízka neprekonali Machalu. V 18. min domáci Eliáš po samostatnej akcii otvoril skóre. Výborný brankár Ladiec Machala viackrát podržal svoj tím, hráčom Cigľa sa napriek snahe zmeniť stav stretnutia nepodarilo, skóre už nezmenili ani domáci futbalisti.

GÓL: 18. Eliáš.

CIGEĽ: Čertík – Ďuriš, P. Mjartan, Š. Mjartan, Civáň, Halaška, Š. Zaťko, Cserge, Lučan, J. Ďurina, T. Zaťko, str. Madarász.

F. GACH

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Čachtice – Tr. Teplice 2:4 (1:2), Ilava – St. Turá 1:3 (0:3), Tuchyňa – Šimonovany 1:5 (0:1), H. Poruba – Ľuborča 3:1 (1:0).

16. Tuchyňa 9 0 2 7 5:27 2 (-13)

9. kolo: Kanianka - Brvnište 2:0 (0:0), D. Kočkovce - D. Vestenice 3:3, Drietoma - Plevník 5:0, Šimonovany - Chynorany 1:3 (0:1), Stará Turá - Tr. Turná 1:2, Streženice - Horná Poruba 0:0, Papradno - Bošáca 0:0, Košeca - Bošany 1:1.