Nedeľa, 13. jún, 2021 | Meniny má AntonKrížovkyKrížovky

Prievidzskí basketbalisti majú na konte prvú výhru

Hráči BK Breda & Weinstein Opava mali síce chvíľami navrch, zohrávajúci sa káder BC Prievidza však ukázal svoje kvality v druhom polčase.

Basketbalisti BC Prievidza porazili súpera BK Breda & Weinstein Opava 81:69.Basketbalisti BC Prievidza porazili súpera BK Breda & Weinstein Opava 81:69. (Zdroj: PETER DONKO)

PRIEVIDZA. Žiadny pohreb extraligového basketbalu sa nekoná. Hráči BC Prievidza v piatok podvečer nastúpili vo svojom prvom prípravnom zápase proti BK Breda & Weinstein Opava v plnej sile.

Duel sa začal minútou ticha za obete tragického leteckého nešťastia hokejového tímu KHL Lokomotiv Jarosľavl, v kádri ktorého pôsobil Slovák Pavol Demitra a trojica českých reprezentantov Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček.

bc_prievidza_bk_opava_minuta_ticha.JPG

Minúta ticha za obete leteckej katastrofy hokejového tímu KHL Lokomotiv Jarosľavl.

Rozpačitá prvá polovica

V úvodnej štvrtine hry oba tímy pozorne bránili, často bolo počuť píšťalku rozhodcov. Hostia využívali trestné hody, Prievidžania skórovali z hry. Sily boli vyrovnané, po polovici svetelná tabuľa oznamovala skóre 9:10 z pohľadu domáceho celku. Domáci sa však snažili, za stavu 19:16 si hosťujúci kouč David Klapetek vyžiadal oddychový čas. Prievidžania však zodpovednou hrou dosiahli mierne vedenie a prvá desaťminútovka tak skončila pomerom 25:20 pre domácich.

Druhú štvrtinu zápasu začali lepšie hostia, ktorým sa podarilo vyrovnať a dostali sa dokonca do tesného vedenia. To udržali až do polčasu, kedy tímy odchádzali do šatní za stavu 38:40 pre hostí.

bc_prievidza_faul.JPG

Občas sa hralo až príliš dôrazne.

Prievidžania ukázali kvalitu v druhom polčase

Po polčase oba tímy ďalej predvádzali vyrovnanú partiu, s ubiehajúcimi minútami však hráči spoza rieky Moravy prestávali s domácimi basketbalistami držať krok. Tesne pred záverečnou sirénou Guede trojkou poslal Prievidzu do jednobodového vedenia – 58:57.

V záverečnej desaťminútovke už prevahu na palubovke získal domáci tím. Hráči udržiavali mierne vedenie, boli dôraznejší v obrane. V samom závere stretnutia získavali dôležité lopty a skórovali z rýchlych protiútokov. Basketbalisti BC Prievidza napokon porazili súpera BK Breda & Weinstein Opava 81:69.

bc_prievidza_vitazstvo.JPG

Napokon sa "konalo" prvé domáce víťazstvo.

Tréner Roijakkers kladie dôraz na zohratie tímu

Kouč hosťujúceho celku David Klapetek bol napriek prehre svojich zverencov spokojný: „Bol to pekný zápas, oba tímy hrali rýchlo smerom dopredu. Chvíľkami sme mali navrch, ale v závere sa už ukázala kvalita prievidzského kádra a stretnutie dotiahli do víťazného konca. V sobotu nás čaká zápas v Handlovej. Dúfam, že bude rovnako kvalitný, nikto z hráčov sa nezraní a oba duely nás v predsezónnej príprave posunú herne ďalej.“

Domáci tréner, 31-ročný Holanďan Johan Roijakkers, by si ťažkú hlavu nerobil ani z opačného výsledku: „Na výsledku stretnutia vôbec nezáleží. Sme ešte len na začiatku tréningového procesu, tím je pohromade niekoľko dní. Pozitívne hodnotím hlavne výkon hráčov v druhom polčase, ten bol oveľa lepší ako v prvej polovici stretnutia. Je dôležité, aby sme sa zohrali, aby naša hra v ďalších zápasoch už mala tú správnu podobu a formu. Opakujem, naplno trénovať sme začali iba nedávno, čaká nás ešte veľa práce.“

Ďalšie stretnutia čakajú basketbalistov BC Prievidza v rámci medzinárodného turnaja, ktorý štartuje v prievidzskej City Arene 15. septembra. Prievidžania si vo štvrtok zmerajú sily s rakúskym bundesligistom Xion Dukes Klosterneuburg. V piatok ich čaká súboj s tímom BC Viedeň, nakoľko účastník nemeckej ProA Science City Jena účasť na tomto podujatí odriekol. V nedeľu je na rade zápas s nováčikom českej Mattoni NBL BK Levharti Chomutov.

bc_prievidza_fanusikovia.JPG

Atmosféra ako sa patrí: bubon, rapkáče, skandovanie.

BC Prievidza - BK Opava 81:69 (25:20, 13:20, 20:17, 23:12)

Body domácich: Paul Guede 25, David Godbold 15, Tomáš Vošlajer 13, Bobby Davis 8, Corey Pelle 7, Daniel Briglia 5, Peter Pipíška 5, Liam Potter 3

1. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?