Štvrtok, 24. jún, 2021 | Meniny má JánKrížovkyKrížovky

FUTBAL: Malá Čausa na domácom trávniku nezaváhala

Sumár výsledkov štvrtého kola V. ligy.

Zemianske Kostoľany – Čachtice 3:0 (0:0)

V priemernom prvom dejstve sa mohli ujať vedenia hosťujúce Čachtice v 29. min Peterkom. V nasledujúcej minúte netrafil bránu z 13 metrov domáci Pavkeje. V 38. min dobrú strelu Michala Zvala vyrazil brankár hostí. V druhom kvalitnejšom polčase otvoril skóre Oršula. V 84. min zvýšil na rozdiel dvoch gólov Duda. Minútu pred koncom stretnutia bol v šestnástke faulovaný Duda. Loptu si na biely bod postavil Maslonka a uzavrel stretnutie tretím gólom domáceho celku. Hráči Z. Kostolian boli v zápase herne lepší a zaslúžene zvíťazili.

GÓLY: 46. Oršula, 84. Duda, 89. Maslonka (11 m), R: Mogyorósi, 80 divákov.

ZEM. KOSTOĽANY: Marek Zvalo – Duda, Výškrabka, Michal Zvalo, Hancko, R. Zvalo, Maslonka, Šurina, Oršula, Pavkeje, V. Mokoš, str. Adamec, Bajgar, T. Mokoš.

F. MASLONKA

Kamenec p/Vt. – Ladce 3:0 (1:0)

Mladé kamenčianske družstvo po celé stretnutie na ihrisku dominovalo a hosťom nedovolilo vypracovať si gólové príležitosti. Začiatok stretnutia bol opatrný, no v 22. min zo skrumáže sa najlepšie zorientoval Čavojec a dal gól. To sa mu podarilo aj v 58. min, keď po úniku Šimu hlavou prekonal brankára hostí. Domáci v 72. min kopali trestný kop. Nechala sa nemýlil a upravil stav na 3:0. Hostia sa snažili zmeniť vývoj stretnutia aj striedaním, no skóre sa už nezmenilo. Zaslúžené víťazstvi domácich.

GÓLY: 22. a 58. Čavojec, 72. Nechala, R: Dubravec, 270 divákov.

KAMENEC P/VT.: Jánoška – Čavojec, J. Fábry, Stančiak, Ďurta, Hájovský, D. Fábry, Nechala, Pisár, Žiak, Šimo, str. Rybár, Plachý, Kováčik.

Š.NECHALA

Malá Čausa – Horná Poruba 4:1 (1:0)

Domáci už v 5. min pohrozili Miroslavom Krškom, ktorého dobrú strelu zo 16-tky vykryl brankar na roh. V 13. min už bolo 1:0, keď Petráš pätou vysunul Matiaška, ten trafil žrď a odrazenú loptu dopravil do brány Šimon Šramka. V 19. min sa predviedol nožničkami Petráš, no jeho strela skončila na brvne. V 26. min trafil do žrde Gajdoš a odrazenú strelu Stopku brankár vyrazil. V 33. min pohrozili aj hostia z priameho kopu Majerníkom. Mohli i vyrovnať, Petrušekovu strelu v páde však domáci brankár zneškodnil. Domáci do polčasu ešte päť vyložených šancí zahodili. V druhom polčase v 58. min zvyšili na 2:0 Petrášom po prihrávke Matiaška. V 65. min upravil na 3:0 Matiaško, o štyri minúty hostia žnížili Petrušekom. V 73. min Praškovec trafil pravú tyč domácej bránky a na konečných 4:1 upravil znova Petráš po prihrávke Matiaška. Domáci vyšším rozdielom zaslúžene zvíťazili.

GÓLY: 13. S. Šrámka, 58. a 74. Petráš, 65. Matiaško – 69. Petrušek, R: Drobec, 150 divákov.

M. ČAUSA: Hohoš – Čampiš, Matiaško, Bórik, F. Šrámka, Miroslav Krško, Stopka, Michal Krško, Petráš, Gajdoš, S. Šrámka, str. Lugnár, Rendek, Hrehuš.

R.ŠMELCER

Tr. Teplice – Cigeľ 2:1 (1:0)

V prvom polčase domáci hráči mali hru úplne pod kontrolou, ale strelecky sa presadili len v 22. min gólom Suchého. Začiatkom druhého polčasu bola hra zo strany domácich mierne rozpačitá, hostia sa držali na vlastnej polovici a vyrážali do rýchlych protiútokov. Neskôr Cigeľ hru otvoril a Tepličanom sa ich za to podarilo potrestať. Bubenko pridal druhý gól. Od tohto momentu hostia začali hrať vabank, boli lepším tímom a domácich dvakrát podržal skvelými zákrokmi Kopčan. V závere sa im podarilo predsa len znížiť z pokutového kopu po faule Bernáta, keď na dvakrát prekonal brankára Ďuriš. Domáci zápas nestratili, takticky držali loptu na súperovej polovici a s prehľadom udržali vedenie.

GÓLY: 22. Suchý, 64. Bubenko – 85. Ďuriš, R: Hanek, 150 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Dragula, Suchý, Šmelko, Bernát, Daško, Amrich, Čakajík, Bubenko, Krivda, Haško (Novotka, Sedlák).

CIGEĽ: Čertík – Ďuriš, Mjartan P., Mjartan Š., Svitok, Halaška, Zaťko Š., Cserge, Lučan, Ďurina, Zaťko T. (Civáň, Kalaba, Kováč).

J. RUŽIČKA

Ďalšie výsledky:

FC Baník Horná Nitra – Tuchyňa 5:0, Stará Turá – Šimonovany 0:0, Ľuborča – Veľké Uherce 0:2 (0:0), Podolie – Ilava 2:1 (1:1).

16. Tuchyňa 4 0 1 3 2:12 1 (-5)

Šimonovany - Kanianka 3:7 (1:3), D. Vestenice - St. Turá 3:0 kont. (hostia na zápas nepricestovali), Tr. Turná - D. Kočkovce 12:0 (5:0), H. Poruba - Papradno 2:0, Chynorany - Košeca 2:2 (1:0), Brvnište - Bošany 2:0 (1:0), Plevník - Bošáca 3:1, Streženice – Drietoma 1:0.

16. Chynorany 4 0 1 3 4:11 1

1. Čo by som urobil inak, keby som znovu staval dom?