Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

FUTBAL: V súboji nováčikov Sebedražie neuspelo

Úvodným kolom odštartovali majstrovstvá oblasti vo futbale

Opatovce n/N - Ráztočno 3:0 (1:0)

Vo veľmi dobrom zápase sa domáci ujali vedenia v 11. min gólom z pokutového kopu. Potom sa hra prelievala z jednej strany na druhú, ale pozorné obrany nepustili nikoho do vážnejšej šance. Po zmene strán začali hostia tlakom, no so strelou Škrteľa a Krutého si domáci brankár poradil. V 61. min Pranko po peknom vysunutí zvýšil na 2:0 a v 81. min opäť Pranko po trme-vrme pred bránou Ráztočna dorazil na konečných a zaslúžených 3:0.

GÓLY: Pranko 2, Rybár (z 11 m), R: Michele, 150 divákov.

OPATOVCE n/N: Gendiar – Krčík, Švolík, P. Hulíni, Lalík, M. Mečiar, Teslík, Pranko, Rybár, R. Hulíni, Kráľ, str. S. Mečiar, Čičmanec.

RÁZTOČNO: Vašíček – Sokolovský, Baran, Šútor, Škrteľ, Drozd, Drnaj, Kňaze, Kerata, Krutý, Gilan.

M.KRISTINÍK

N. Rudno – Lazany 1:1 (1:0)

Zápas sa začal náporom domácich, ktorí sa po nedorozumení hosťujúcej obrany ujali vedenia už v 4. min gólom Čičmanca. Hra sa postupne vyrovnala, no aj napriek tomu sa prvý polčas hral v nervóznej atmosfére a hlavný rozhodca rozdal viacero žltých kariet. V 53. min domáci Drobec po centri Kováča hlavičkou trafil brvno. O sedem minút neskôr pohrozili aj hostia, no rudniansky gólman bol pozorný. V 88. minúte sa Lazany dočkali vyrovnávajúceho gólu, ktorý padol po rohovom kope. Zápas sa tak skončil zaslúženou deľbou boodu.

GÓLY: Čičmanec (N. Rudno), R: Gašparovič, 150 divákov.

N. RUDNO: Páleš – Eduard Kluvanec, Ptáček Tomáš, Škraban Matej, Šúň, Kováč, Kuric, Cibuľka, Drobec, Čičmanec, Ľ. Harag, str. M. Kluvanec, Škraban B., P. Harag, Zajak.

LAZANY: Poliak – Šušoliak, Hancko, Kupec, Pekár, Oršula, Rybár, Habalčík, Humaj, Zaťko, Gramančík, str. Važan.

J. BARBORKA

Sebedražie – Nedanovce 0:2 (0:2)

V súboji nováčikov sa v lepšom svetle predstavili hostia, ktorí domácich predčili po každej stránke. Nedanovce okrem dvoch gólov ešte dvakrát nastrelili tyč domácej bránky, v ktorej brankár Gregor zlikvidoval ďalších šesť gólových šancí.

GÓLY: Jech 2, R: Bezák, 150 divákov.

SEBEDRAŽIE: Gregor – M. Píš, P. Kolodzej, I. Čertík, A. Čertík, Hurtiš, Hrdý, J. Píš, Zubál, Špeťko, Mar. Brindza, str. Ľahký, Šorman, Hedvigy.

J.BARAN

Bystričany – Oslany 1:0 (0:0)

V Bystričanoch sa hral derby zápas, v ktorom patril prvý

polčas hosťom. Z viacerých šancí však neprekonali výborne chytajúceho domáceho gólmana Milotu. Do druhého dejstva nastúpili Bystričany so zmenenou zostavou a v zápase prevzali iniciatívu. Hostí pritlačili pred bránu a v 70. min sa po priamom kope Cifríka dočkali vytúženého gólu. V závere zápasu už domáci futbalisti s prehľadom jednogólové vedenie ubránili.

GÓL: Cifrík, R: Žiak, 300 divákov.

BYSTRIČANY: Milota - Škoda, Pilch, Suchý, Kmeť, Sluka, Cifrík, Tesarovič, Obžera, Bielik, Hrádel, str. Lehotkai, Senaj, Belica, Beseda.

OSLANY: Vavro - Kollár, S. Otočka, Šándrik, P. Gáži, Černák, Koreň, Košian, D. Gaži, M. Otočka, Ferjanc, str. Korytňák, Štálnik.

M.RADOSA

Uhrovec - Malá Hradná 3:1 (1:1)

Domáci otvorili zápas sľubne gólom Jamricha, no v závere prvého polčasu hostia vyrovnali z priameho kopu. Po zmene strán začali domáci diktovať scenár hry a výsledkom tlaku boli góly Stupariča a Hrubého v závere, čím získali prvé tohtosezónne body.

Skačany - Veľký Klíž 2:0 (1:0)

V úvodnom kole sa hral vyrovnaný duel, v ktorom mali však navrch domáci, keď dvakrát prekonali brankára hostí a vybojovali tak doma prvé víťazstvo.

Chynorany - Pravenec 3:2 (2:1)

Domáci mali celý zápas nad svojim súperom miernu prevahu, no veľkými chybami v obrane riskovali remízu alebo prehru. Napokon sa tešili z tesného víťazstva.

V. Bielice – Div. Nová Ves 3:0 (2:0)

Domáci futbalisti boli od začiatku zápasu aktívnejší a vytvárali si gólové šance. Najskôr však ich pokusy skončili na tyči alebo ich zneškodnil hosťujúci brankár. Domáci sa gólu dočkali až v 35. minúte, kedy po peknej akcii skóroval Beňuška. V 44. minúte zahrávali domáci štandardnú situáciu, najvyššie vyskočil Beňuška a pridal svoj druhý gól v zápase. Po zmene strán začali lepšie hostia, ale všetkých na štadióne upokojil Beňuška, ktorý po krásnom sóle od polovice ihriska upravil svojim hetrikom na konečných 3:0. Od tohto okamihu domáci na ihrisku dominovali a zápas dotiahli do víťazného konca.

DORAST MO

Lehota pod Vtáčnikom – Lazany 7:0, Sebedražie – Kamenec pod Vtáčnikom 4:2, Opatovce nad Nitrou – Veľké Uherce 2:0, Bystričany – Čereňany 4:0, Skačany - Veľký Klíž 2:1, Bánovce nad Bebravou B - Nitrianske Pravno 4:1, Veľké Bielice - Hradec 5:4.

1. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji