Pondelok, 19. október, 2020 | Meniny má KristiánKrížovkyKrížovky

FUTBAL: Futbalisti Cigľa budú hrať na jeseň už v V. lige

Záverečné výsledky a tabuľky majstrovstiev oblasti.

Lazany – Oslany 1:3 (1:3)

V nervóznom stretnutí zvíťazili hostia, ktorí už viedli 3:0. Domácim sa podarilo znížiť.

Góly: 2. Košian, 28. Mego, 34. Kučerka, 37. Rybár, ČK: Kalina (Lazany), Bárta (Oslany), R: Omelka, 100 div.

LAZANY: Poljak - Kupec, Hancko, Pekár, Šimo, Oršula, Šáray, Kalina, Humaj, Hijánik, Gramantík, str.: Rybár.

OSLANY: Vavro - Štánik, Koreň, Šandrik, Gaži, Černák, Kollár, Kučerka, Bárta, Mego, Košian, str: Adamec.

T. ŽIAK

Cigeľ - Veľké Bielice 2:2 (2:1)

Domáci, ktorí boli už istým víťazom ročníka nastúpili na stretnutie s hlavami nastriekanými modrým sprejom. Veľkobieličania im športovo zablahoželali a odovzdali kyticu kvetov, čo pozitívne poznačilo stretnutie. Hráči Cigľa mohli bez obáv zo straty bodov predvádzať pekné kombinačné akcie, technické kúsky, v ktorých vynikal Š. Zaťko. Hostia predvádzali hru, ktorá určite nezodpovedá ich postaveniu v tabuľke, a tak sa v pokojnom stretnutí zrodila spravodlivá remíza. Za zmienku stojí aj moment z 1. min, kedy domáci brankár Čertík vyrazil pokutový kop hostí, čím si do svojich štatistík pripísal už tretí úspešný zákrok v ročníku. Po poslednom hvizde rozhodcu nasledoval akt odovzdania pohára pre víťaza majstrovskej oblasti.

Góly: 5. Svitok, 12. Mjartan, 22. D. Kišac, 65. J. Minárik, R: Kutiš, 300 div.

CIGEĽ: D. Čertík - Ďuriš, P. Mjartan, Š. Mjartabn, Svitok, Kováč, Š. Zaťko, Boor, Civáň, Ďurina, T. Zaťko str: J. Čertík.

J. ČERNÁK

Opatovce nad Nitricou - Skačany 4:0 (0:0)

O výsledku zápasu sa rozhodlo v posledných 15. min, kedy padli všetky štyri góly. Zápas mal dobrú úroveň, ale hostia si takú prehru nezaslúžili. V prvom polčase Petreje sám prestrelil bránu hostí. V druhom polčase sa hral futbal striedavo a hostia v 73. min nepremenili nájazd. V 74. min Ďurina dal na 1:0, v 80. min mal hráč hostí opäť smolu, keď sa ocitol pred brankárom, no nepremenil. To v 84. min využil domáci Franko 2:0, V posledných dvoch minútach riadneho hracieho času pridali góly ešte Petreje a Ďurina.

Góly: 74., 88. Ďurina, 84. P. Franko, 90. Petreje, R: Ladický,150 div.

OPATOVCE: Čičmanec - Krčik, Švolík, Hulíni, Král, Mečiar, R. Hulíni, Petreje, Mních, Teslík, Krištof, str: Ďurina, Franko, Lalík.

M. KRISTINÍK

Pravenec - Malá Hradná 6:0 (1:0)

Od začiatku bolo vidno, že je už po sezóne, predsa väčšiu snahu prejavili domáci. Prvý gól padol v 18. min, keď centrovanú loptu Jánošku si vrazil do brány hosťujúci brankár. V prvom polčase sa už nič dôležité neudialo. V druhom polčase opäť Janoška, šťastným gólom zvýšil na 2:0, týmto gólom sa rozsypalo vrece a domáce mužstvo pridávalo góly. Hostia yvstrelili dvakrát na bránu počas celého zápasu.

Góly: 18. a 52. Janoška – 2., 54. Krško, 68. Mihalička R., 73. M. Mendel, 80. M. Valach, R: Drábik, 100 div.

Pravenec: Valach - Belanský, Majzlan, M. Mendel, Janoška, Jankula, Belanec, Šusol, J. Mihalička, D. Mendel, Čiscoň, str: R. Mihlaička, Hauzner, Krško.

Malá hradná: Šmehil - Országh, Miksa, Riesenhoffer, J. Varhaník, Lobotka, M. Vrhaník, T. Jandák, L. Jandák, Petrík, M. Varhaník, str. M. Varhaník.

M. BOBOCKÝ

Nitrianske Rudno - Kolačno

Zápas Nitrianske Rudno – Kolačno sa neodohral z dôvodov vylúčenia Kolačna zo súťaže.

Ráztočno – Bystričany 3:2 (1:1)

Domáci futbalisti zvládli posledný zápas sezóny po vyrovnanom prvom polčase, v druhom zatlačili súpera na jeho polovicu a prišli aj góly. Hostia znížili len vďaka nepozornosti domácej obrany.

Góly: Drozd, Krutý Škrteľ, Tesarovič, R: Poliak, 150 div.

Ráztočno: Škrek - Sokolovský, Baran, Országh, Škrteľ, Drozd, Amdal, Kňaze, Kerata, Krutý, Gregor, str.: Chudý, Gilan , Pašiček.

Bystričany: Šnirc - Škoda, Pilch, Tesarovič, Sluka, Suchý, Hrádek, Lehotkaj, Vrbovský, Sluka, Bárta, Grolmuz, Belica, Obžera, str. Bohuš, Milota.

I. ŠKRTEĽ

Ďalšie výsledky: Uhrovec - Diviacka Nová Ves 3:2, Chynorany - Veľký Klíž 3:1.

Dorast

Hradec – Sebedražie 1:2, Kamenec – Bánovce 0:3, Lazany – V. Uherce 1:3, Pravenec – Šimonovany 4:0, Poruba – V. Klíž 2:2, Val. Belá – Bystričany 2:0, Kľačno – V. Bielice 2:1, Čereňany mali voľno.

2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Čím môže Slovensko pomôcť vo svete? Ukážkovou nemocnicou
  6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  7. Znečistenie riek už možno nebude možné zastaviť
  8. Záujem o akcie Pilulky prekonal naše očakávania
  9. Stretne sa minister, bankár a analytik. Zhodnú sa na niečom?
  10. Prieskum: Prázdnu peňaženku už zažilo sedem z desiatich Slovákov
  1. Úpravy automobilov pre ZŤP
  2. No Finish Line v Bratislave sa presúva do virtuálneho priestoru
  3. Mladí ľudia vstupujú do druhého piliera už aj cez internet
  4. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové
  5. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  6. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.

Dolné Vestenice plánujú zrekonštruovať čistiareň odpadových vôd

Obec Dolné Vestenice (okres Prievidza) plánuje zabezpečiť rekonštrukciu miestnej čistiarne odpadových vôd (ČOV), ako i zvýšiť jej kapacitu.