Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

FUTBAL: Beluša postupuje, Kamenec pod Vtáčnikom vypadol

Prinášame záverečné výsledky piatej futbalovej ligy.

Kamenec p/Vt. - Stará Turá 0:2 (0:1)

Kamenčania ani v poslednom stretnutí neboli úspešní a zrejme súťaž opustia. Hostia zo Starej Turej boli futbalovejší, a zaslúžene zvíťazili. Pred stretnutím sa výbor telovýchovnej jednoty poďakoval hráčovi Žiakovi za svoju činnosť, pretože sa rozhodol ukončiť hráčsku kariéru.

Góly: 38. Antálek, 52. Straka, R: Jurena, 150 div.

KAMENEC: Janoška - Vančo, Žiak, Kováčik, Gabriel, Čavojec, Fábry, Nechala, Ďurta, Fábry, Šimo.

H. Poruba – Z. Kostoľany 3:1 (2:0)

Hostia prišli bez náhradníkov s úmyslom, čo najmenej inkasovať. Domáci mali prevahu a aj šance. V 5. min Majerík z priameho kopu vyskúšal M. Zvala a o dve minúty P. Živčic nedočiahol center po rohu. Majerík sa dostal k odrazenej lopte a z 20 metrov dal gól. V 29. min Vlasatý z rohu päťky pridal druhý. Domáci mali ešte ďalšie šance, ale do prestávky stav nezvýšili. Druhý polčas sa lepšie vydaril hosťom, keď Pavkeje v 52. min technickou strelou prekvapil Leška. Podobný pokus Hancka domáci brankár už kryl. Radosť Vlasatému v 60. min zmaril vybehnutím M. Zvalo. V 82. min sa M. Živčic najlepšie zorientoval a jasličkami upravil na konečných 3:1. Hostia ubránili prijateľnú prehru, ktorá im zaistila záchranu.

Góly: 27. Majerík, 29. Vlasatý, 82. M. Živčic – 52. Pavkeje.

Z. KOSTOĽANY: M. Zvalo – Duda, Výškrabka, Záhon, Hancko, R. Zvalo, Šurina, Mokoš, Hulíni, Pavkeje, Liptaj.

Ladce – Handlová 3:0 (1:0)

Domáci mali od začiatku viac vyložených šancí. V 5. min K. Mražík strieľal vedľa, v 9. min Jánoškov nájazd kryl Gerat a v 10. min Žáčik mieril vedľa. Skóre otvoril v 36. min po sóle Jánoško. V 50. min jeho strelu vytlačil Gerat nad brvno. O desať minút sa Jánoško pohral s obranou aj brankárom a dal krásny gól. Tri minúty pred koncom Janke vyrazil Uríčkovu strelu na roh a v 90. min Eliáš uzavrel stav na konečných 3:0.

Góly: 36. a 60. Jánoško, 90. Eliáš.

HANDLOVÁ: Gerat – Uríček, Rendek, Lošonci, Važan, Kečkeš, Bilčík, Ondrejka, Černák (Petrucha), Bača, Hanus, Str. Šausa. FERDINAND GACH

Beluša – Podolie 6:0 (4:0)

V rámci obrovských osláv postupu nastúpili domáci ukážkovo a za dvadsať minút viedli o štyri góly. Skóre otvoril Holeščák dorážkou po priamom kope Petra Vavríka. Nasledoval gól J. Hrnčíka, ktorý vrátil vyrazenú loptu do siete. Potom prišli Mužlayove chvíle, ktorý zvyšoval na 4:0. Druhý polčas začali mierne obe mužstvá a bez šancí. V poslednej štvrťhodine trénerovi Stehelovi vyšli striedania. M. Šedík skóroval prízemnou strelou a stav na 6:0 uzavrel Bielik, keď sám pred brankárom nezaváhal.

Góly: 5. Holeščák, 14. J. Hrnčík, 17. a 19. Mužlay, 77. M. Šedík, 81. Bielik.

BELUŠA: Valach – A. Šedík, Gažo, B. Sviečka, Topolan, L. Sviečka, Mužlay, Holeščák, J. Hrnčík, Revák, Peter Vavrík, str. Hološko, M. Šedík, Bielik.

PODOLIE: Vojtech – L. Červeňanský, Gučík, Klčo, Hrušovský, Hlaváč, M. Červeňanský, Kališ, Ivana, Sýkora, Augustín, str. Uhlík.

Ďalšie výsledky: Tuchyňa – Čachtice 6:1, Prečín – Šimonovany 5:0, V. Uherce - Ľuborča 3:0.

7. Šimonovany 28 11 6 11 36:44 39 (-3)

8. Veľké Uherce 28 11 3 14 42:44 36 (-6)

9. Ladce 28 9 8 11 33:29 35 (-7)

10. Podolie 28 10 4 14 37:44 34 (-8)

11. Ľuborča 28 10 4 14 36:50 34 (-8)

12. Zem. Kostoľany 28 9 5 14 33:51 32 (-10)

13. Horná Poruba 28 10 2 16 32:50 32 (-10)

14. Čachtice 28 9 4 15 38:62 31 (-11)

15. Kamenec p/Vt. 28 8 3 17 27:46 27 (-15)

Bánovce B sa odhlásili

Stará Turá - Streženice 3:1, Bošany - Plevník 5:4, Beluša - Chynorany 4:0, D. Kočkovce - Bošáca 1:2, Kanianka - H. Poruba 3:2, Košeca - Lehota 10:0, Papradno - Nitr. Pravno 3:2, D. Vestenice – Drietoma 2:0.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 902

Dôvodom bol nedostatok zdravotníkov. Pred otvorenými miestami sa tvoria dlhé rady. Mesto čakanie odhaduje na približne dve hodiny.

Niektoré odberné miesta v Handlovej neotvorili.

V Prievidzi a Handlovej zatiaľ nefungujú všetky odberné miesta

Pred viacerými odbernými miestami sa tvoria niekoľkometrové rady ľudí, kolónu áut eviduje mesto i na Nábrežnej ulici.

V Trenčíne je situácia dobrá. Čakacie doby sa pohybujú na úrovni pol hodiny

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prviedza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch kraja.