Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

FUTBAL: Nitrianske Pravno v boji o záchranu zaváhalo

Ďalším kolom pokračovala IV. liga mužov a dorastencov.

Lehota pod Vtáčnikom- Kanianka 2:1 (2:0)

Domáci diktovali hru od začiatku zápasu. Aj napriek niekoľkým nevydareným akciám sa im podarilo do prestávky streliť dva góly zásluhou Štefaničku a Jakubisa. Druhý polčas sa opäť niesol v réžii hráčov Lehoty. Hosťom sa podarilo už len skorigovať stav zápasu zásluhou Pipišku z pokutového kopu.

Góly: 29. Štefanička, 39. Jakubis - 85. Pipiška, R: Mokoš, 400 div.

LEHOTA P/VT.: Bobok - Vojta, Decký, Ištok, Jatoš, Kraľovič, Štefanička, Kohút, Šinko, Jakubis, Križka, str. Beláň, Homoľa.

KANIANKA: Pipiška - Drozd, Šnirc, Babašta, Petráš, Bátora, Mečiar, Hôlka, Richter, Boško, Kováč str. Khádir, Liška.

V. ŠKRÍBA

Nitrianske Pravno - Dolné Vestenice 1:1 (1:0)

V prvom polčase si domáci hráči vytvorili dve šance, no podarilo sa im len nastreliť žrď. Hostia boli vyrovnaným súperom počas celého zápasu, v ktorom kontrolovali priebeh hry. V druhom polčase sa síce domáci snažili zvrátiť víťazstvo na svoju stranu, ale predvedeným výkonom úplne sklamali. Naopak hosťom sa podarilo vyrovanAť.

Góly: 32. Stručka - 88. Ač, R: Španka, 200 div.

N. PRAVNO: Pročka - Čičmanec, M. Jamrich, Ač, Bielik, Kaman, M. Jamrich, Valko, J. Adamček, P. Adamček, Masaryk, str. Baláž, Chupek.

D. VESTENICE: Beník - Pasturár, Ďuriš, Slaný, Flóro, Dvonč, Stručka, Šerege, Španka, Cagáň, Papranec, str. Zuzala, Kolenčík.

F. FAZEKAŠ

N. Dubnica – Nováky 1:0 (1:0)

V 4. min pohrozili hostia Slezákom, ktorý sa uvoľnil na šestnástke, ale Porubčan jeho strelu kryl. O sedem minút Závodný kopal priamy kop, no center poslal Prekop vedľa. V 18. ten istý hráč trafil presne k žrdi – 1:0. V 28. min faulovaný Ranuša sotil protihráča a dostal červenú kartu. Po prestávke domáci pozorne bránili a súpera do šancí nepúšťali. Záver zápasu patril N. Dubnici, keď v 80. min Ďuriš poslal nad bránu Dadov center a v 82. min Švikruha lobom z polovice ihriska trafil brvno. Minútu pred koncom mal čistú šancu Slezák, ale prestrelil a domáci zaslúžene vyhrali.

Gól: 18. Prekop.

Nováky: Furka – Benko, Sedlák, Pročka, Katrena, Belko, Roháč, Kováč, Sluka, Slezák, Jankula, str. Hvojník.

(PŠ)

Ďalšie výsledky: Gbely – Šúrovce 0:2 (0:1), Brezová p/Br. – Led. Rovne 2:2 (1:0), Solčany - Nová Ves 1:1 (1:0), Partizánske – Tr. Stankovce 3:0 (1:0), Bošany – Častkovce 1:0 (0:0).

16. N. Pravno 29 6 3 20 35:64 21

N. Dubnica - V. Kostoľany 5:2, Nováky - Led. Rovne 2:3, N. Rudno - Bánovce 0:5, Tr. Stankovce - Krakovany 3:0, Dubodiel - Leopoldov 1:1, Partizánske - Hlohovec 3:3, Handlová – D. Krupá 4:1.