Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

FUTBAL: Sebedražie potvrdilo postupové ambície

Výsledky hornonitrianskych celkov v prvej futbalovej triede.

Chrenovec-Brusno - Malinová 4:2 (4:1)

Aj napriek tomu, že domáci hráči už v štvrtej minúte prehrávali, svojou húževnatosťou dokázali zápas zvrátiť a prevziať iniciatívu do svojich rúk ešte v prvom polčase. Po zmene strán domáci nevyužili viacero šancí. Hráči Malinovej v závere kozmeticky upravili výsledok na konečných 4:2.

GÓLY: E. Vojtko, S. Trgiňa, I. Vojtko, Ďurdina – M. Dudáš, Michal Stiffel, R: Moniak ml., 100 divákov.

CHRENOVEC-BRUSNO: Ľahký – Lacko, Šalátek, Jakubík, Ertl, Gilan, Bukna, Ďurdina, E. Vojtko, S. Trgina, I. Vojtko, str. Solčány, Borko, Kohút, L. Trgiňa.

MALINOVÁ: Miroslav Luprich – J. Dudáš, J. Bobok, Bolfík, Michal Luprich, T. Bobok, M. Stiffel, Štefan, Lacko, Priehoda, M. Dudáš, str. Šándor, Štiffel.

Kľačno – Sebedražie 0:3 (0:2)

Hostia dokázali využiť svoje šance a zaslúžene zvíťazili.

GÓLY: Hrdý, Hurtiš, vlastný, R: Divéky, 100 divákov.

KĽAČNO: Bakus – Šujan, Strečanský, Timko, Pavlíček, Kristel, Kubásek, P. Hanus, Sloboda, Greschner, A. Hanus, str. Oprendek.

SEBEDRAŽIE: Gregor – Šorman, Macháč, I. Čertík, A. Čertík, Hurtiš, Hrdý, Píš, M. Kolodzej, Špeťko, Brindza, str. P. Kolodzej, Kobella.

Nitrianske Sučany - Mačov 1:1 (0:0)

Výborný zápas dvoch vyrovnaných mužstiev, ktorý sa skončil zaslúženou remízou.

GÓLY: Matúš Mikláš - Škríp, R: Adamkovič, 250 divákov.

NITRIANSKE SUČANY: Beták – Michal Mikláš, Žember, Čertek, Švirik, Kuzma, M. Fodor, Matúš Mikláš, B. Fodor, Skubeň, Vlnka, str. Marek Mikláš, J. Fodor.

MAČOV: Jankeje - Ľ. Púčik, Škríp, Králik, R. Púčik, Koššo, P. Kaňa, M. Kaňa, Kotula, V. Kaňa, Blaho, str. Šimurda, Pánis, Zvarič.

Poruba - Koš 1:0 (0:0)

V Porube sa hral dobrý, otvorený zápas, v ktorom o víťazstvo bojovali obe mužstvá. Domáci svoju miernu prevahu zúročili v 60. min, kedy víťazný gól strelil Erik Kozák z pokutového kopu.

GÓL: E. Kozák (z 11 m) , R: Vrták, 200 divákov.

PORUBA: Pieš – Michal Čavojský, Horváth, Peter Lacko, Tisaj, Škovran, Kozák, Priehoda, Halaška, Jamriško, Oboňa, str. Gaman, Martin Čavojský, Pavol Lacko, F. Čavojský.

KOŠ: Kobulda – Hlinka, Jurášek, Žember, Pažický, Schnierer, Viktory, Kučera, Adámik, Pipíška, Pieš, str. Dado, Bernát, Rybárik, Janek, Špeťko.

Tužina – Rudnianska Lehota 4:2 (1:1)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal. I keď hostia pôsobili futbalovejším dojmom, remízový stav zodpovedal gólovým príležitostiam. Po druhom polčase boli nakoniec šťastnejší futbalisti Tužiny, ktorí predčili hostí v útočnej fáze.

GÓLY: Kmeťko 2, B. Čiscoň, M. Greschner, M. Harag, A. Šimo, R: Štrbková, 150 divákov.

TUŽINA: Žilla – Dobiš, M. Greschner, Kmeťko, Pekár, Ošvát, Vereš, A. Čiscoň, B. Čiscoň, V. Kvašnica, J. Kvašnica, str. Kulich, Solčány, P. Greschner st.

RUDNIANSKA LEHOTA: Kopčan – J. Belanec, Balucha, Martin Javorček, Marcel Javorček, Milan Cebák, Miroslav Cebák, A. Šimo, A. Harag, M. Harag, Kopčan, str. D. Šimo, A. Belanec.

Nováky B - Bojnice 1:1 (0:0)

Vo vyrovnanom zápase sa zrodila zaslúžená remíza. Zápas bol slušný aj vďaka rozhodcovskej trojici. Nováčikovia súťaže potvrdili, že patria do tejto súťaže.

GÓLY: Roháč – Rendek, R: Skala, 150 divákov.

NOVÁKY B: Oršula - Švec, Stankovský, Karak, Prekop, Riziky, Mojžiš, Bránik, Jurek, B. Daubner, Kostelný, str. Vážan, Roháč, P. Daubner.

BOJNICE: Flimel - Tadaila, Benko, Brzáč, Meliš, Rendek, Bíro, Oboňa, Zemanovič, Vrták, Petráš, str. Ziman, Borko, Tvrdík.

Hradec – Nedožery-Brezany 2:2 (1:0)

Hradčania sa v prvom polčase predviedli peknou kombinačnou hrou, ujali sa vedenia. V druhom dejstve súper zlepšil hru, rovnako aj pohyb na ihrisku, z čoho pramenilo vyrovnanie. Dokonca sa snažil strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú. Domáci sa tri minúty pred koncom hlavičkou po rohovom kope dostali do vedenia. No futbalisti Nedožier v poslednej minúte taktiež po rohu a následnej hlavičke vyrovnali na konečných a zaslúžených 2:2.

GÓLY: Kaniansky, Mokrý - ?, 100 divákov.