Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

MBK krôčik od semifinále, BC má nôž na krku

Handlovskí basketbalisti sa v súboji s Levicami prezentovali kvalitnou obranou a už len jedna výhra ich delí od postupu do semifinále. Prievidza nezvládla záver duelu so Spišiakmi. Ak v stredu na ich palubovke nezvíťazí, sezóna sa pre ňu skončí.

Mlartin Blaho (vpravo) zakončuje cez Baldovského.Mlartin Blaho (vpravo) zakončuje cez Baldovského. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETALOVÁ EXTRALIGA, 1. kolo play-off, 2. zápasy:

BC Prievidza - Spišská Nová Ves 74:76 (19:11, 15:20, 18:21, 22:24)

BODY: Jones 19, Szalay a Ridzoň po 12, Majoroš 11, Leško 7, Uhlíř 5, Štorcel a Pavlenda po 4 - Mielczarek 15, Mróz a Baldovský po 13. Stav série 0:2. TH: 26/18 - 19/15, trojky: 6 - 7, fauly: 22 - 23, rozhodovali: Zubák, Tomašovič a Hančík, 2500 divákov.

MBK Handlová - Astrum Levice 80:56 (16:15, 24:17, 17:13, 23:11)

BODY: Miloševič 22, Delič 17, Gavlák 11, Madaj 10, Kozlík 9, Nuber 6, Barišič 3, Golian 2 - English 9, Henderson 9, Vojtek 8. Stav série 2:0. TH: 23/16 - 24/10, trojky: 8 - 4, fauly: 23 - 17, rozhodovali: Gabara, Fuska a Šramko, 1000 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Žilina - MBK Rieker Komárno 67:63, stav série 2:0. B. Bystrica – Nitra 94:91, stav série 1:1.

bb

Šťastena sa priklonila v závere na stranu Spišiakov

PRIEVIDZA. Lepšie začali Spišiaci, ktorí v 4. min viedli 5:2, no potom domáci skvalitnili obranu a hostia začali mať problémy so zakončením. Prievidžania sedembodovou šnúrou odskočili na 16:9 a v 14. min viedli najvyšším rozdielom o 13 bodov - 30:17. V závere prvého polčasu však Spišiaci zabrali a vrátili sa do zápasu. V 24. min Mielczarek vyrovnal na 36:36 a začínalo sa odznova. Ani jedno mužstvo si už nedokázalo v tomto bojovnom stretnutí vypracovať výraznejší náskok. V 35. min vyhrávala Prievidza po Jonesových trestných hodoch o 6 bodov – 63:57, no o minútu už bolo znovu vyrovnané a dráma vrcholila. 51 sekúnd pred koncom Szalay upravil na 74:71 pre BC a plná prievidzská hala burácala. Mielczarek však domácich fanúšikov trojkou rýchlo schladil a 4 sekundy pred koncom Baldovský naklonil misky váh na stranu hostí. Záverečný trojkový pokus Majoroša už zvrat nepriniesol. Spišská Nová Ves vedie 2:0 na zápasy v stredu môže doma rozhodnúť o svojom postupe do semifinále play-off.

Viliam Ridzoň zápas pre zranenie ramena nedohral. FOTO: BRANISLAV BUCÁK

POVEDALI PO ZÁPASE

Maroš Pavlenda, predseda predstavenstva BC Prievidza: „Nebol to veľmi atraktívny zápas, viac sa bojovalo, ako kombinovalo. Hostia mali v závere viac šťastia ako my, boli o ten kôš lepší. Hoci prehrávame 0:2 na zápasy, šanca na zvrat v sérii stále existuje, no musíme vyhrať v stredu na Spiši. Bude to náročné, no pokúsime sa o to. Basketbal je preto taký atraktívny, že v ňom nie je núdza o zvraty. Tak, ako vyhrali Spišiaci o dva body v Prievidzi, tak my môžeme uspieť u nich. Urobíme všetko preto, aby sa séria ešte vrátila do Prievidze."

Jerzy Chudeusz, tréner Sp. N. Vsi: „Každý zápas série je dôležitý, je to boj o všetko. Nie je pre mňa prekvapením, že súboj mal takýto dramatický priebeh. V podobných dueloch rozhodujú o víťazovi maličkosti, nepremenené trestné hody, či nedoskočená lopta. Šťastie bolo tentoraz na našej strane. Prievidza má kvalitný tím, no my sme hrali sústredene, zabojovali sme a podarilo sa nám vyhrať."

bb

Prievidzský Jones mdzi dvojicou Spišiakov - Mielczarekom (vpravo) a Jeffersonom. FOTO: BRANISLAV BUCÁK

Handlová potvrdila výhru z Levíc

HANDLOVÁ. Do zostavy MBK sa po zranení vrátil reprezentačný rozohrávač Róbert Nuber. Úvod zápasu bol mimoriadne dramatický, mužstvá sa až do 17. min striedali v tesnom vedení. Záver prvého polčasu však lepšie zvládli Handlovčania, ktorí po 20. min vyhrávali 40:32. Po zmene strán domáci skvalitnili obranu a začali definitívne preberať opraty zápasu do svojich rúk. Po Deličových bodoch viedli v 29. min už o 15 bodov - 57:42. Toroman síce trojkou okamžite znížil, no to bolo zo strany hostí všetko. Baníci žiadnu drámu nepripustili a s prehľadom zvýšili svoje vedenie v sérii na 2:0 na zápasy. Zaujímavosťou je, že ani jeden hráč Levíc nedokázal streliť dvojciferný počet bodov.