Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Bojnice jasne triumfovali nad Trebišovom

Bojnickí prvoligoví hádzanári si bez väčších problémov poradili s tabuľkovým susedom z Trebišova.

HÁDZANÁ - I. liga mužov

Kúpele Bojnice – Trebišov 37:18 (15:9)

Po rozpačitom začiatku, kedy hostia išli do vedenia 4:1, sa Bojnice prebrali. Začali premieňať svoje šance a v 16. min po prvýkrát vyhrávali (6:5). Do prestávky si domáci zlepšenou hrou vybudovali šesťgólový náskok. Do druhého dejstva nastúpili Bojničania s vynikajúcou obranou a rýchlymi protiútokmi zvyšovali svoje vedenie. V 47. min mali na konte 15-gólový náskok – 27:12. Aj po prestriedaní kvalitná hra domácich pokračovala a Bojnice natiahli svoje vedenie až na dvadsaťgólový rozdiel.

GÓLY: Brhlík 9, Štrbák 6, Sapák 5, Šnirc 4, Žilinčík 3, Daumer 3, Šimko 2, Píš, Ivan, L. Briatka, Buričan, D. Schnierer po 1.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Malacky – Modra 31:31, Prešov B – Stupava 44:25, Martin - Duslo Šaľa 19:25, Dubnica – Pezinok 29:32, Michalovce – Levoča 30:24.

Kúpele Bojnice –Trebišov 34:30 (16:15)

Vo vyrovnanom zápase si Bojnice od 12. do 15. min vybudovali štyrmi gólmi v rade vedenie 11:8. Hostia v ďalšom priebehu trikrát znížili na rozdiel gólu, no Bojnice zvrat nepripustili. Od stavu 26:25 v 17. min druhého polčasu piatimi gólmi v rade rozhodli o víťazstve.

GÓLY: Jadroň 11, Hasák 7, Oršula 5, Briatka 5, Páleš 2, Vereš 2, Šnirc1, Múčka 1.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: N. Zámky - Pov. Bystrica 18:26, Dubnica – ŠKP 28:27, Hlohovec – Modra 40:24, Topoľčany – Bardejov 38:32, Prešov – Košice 33:28.

Bojnice – Trebišov 34:33 (21:17)

V polovici prvého polčasu si Bojnice vytvorili trojgólový náskok, na začiatku druhého polčasu vyšiel Trebišovu, ktorý vyrovnal skóre. od tohto okamihu sa odohrávala veľká dráma. V závere Trebišov nevyužil šancu vyrovnať.

GÓLY: Oršula 14, Pekár 7, Briatka 6, Páleš 4, Švorc 2, Hlinka 1.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: N. Zámky - Pov. Bystrica 21:38, Topoľčany – Levoča 37:9, Prešov – Košice 39:24, K. N. Mesto – ŠKP 29:23. (BB, JŠ)

1. Topoľčany 13 11 1 1 435:290 23

2. Prešov 12 11 0 1 497:270 22

3. Košice 13 10 0 3 462:300 20

4. Pov. Bystrica 13 9 1 3 448:326 19

5. K. N. Mesto 13 9 0 4 363:325 18

6. Modra 12 5 0 7 323:378 10

7. Bojnice 13 4 0 9 312:435 8

8. Levoča 13 4 0 9 247:413 8