Utorok, 15. jún, 2021 | Meniny má VítKrížovkyKrížovky

Prievidžania dvakrát porazili druhý celok tabuľky

Prievidzskí volejbalisti si napravili pošramotenú povesť, dvakrát zdolali favorizovaný VPH Zvolen 3:0.

Volejbalisti Prievidze pripravili hráčom VPH Zvolen siedmu a ôsmu prehru v sezóne.Volejbalisti Prievidze pripravili hráčom VPH Zvolen siedmu a ôsmu prehru v sezóne. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)

VOLEJBAL – I. LIGA MUŽOV, 18. kolo

Prievidza – VPH Zvolen 3:0 (23, 18, 13) a 3:0 (20, 19, 16)

Jozef Ugróczy, vedúci mužstva Prievidze: „Naši volejbalisti hrali s chuťou, od začiatku mali snahu napraviť prievidzskému klubu pošramotenú povesť po prehrách na palubovke poslednej Detvy. V prvom sete sme stále viedli a získali jeho koncovku, druhé dejstvo bol vyrovnané do stavu 17:17. V jeho závere sa nám zadarilo a po sérii šiestich bodov sme vybojovali set vo svoj prospech. V treťom dejstve sa dostal do pohody smečiar Mendel a dokázali sme s prehľadom získať set a tým aj prvý zápas. Druhý súboj začal vyrovnane, súperi sa striedali vo vedení do stavu 11:11. Potom sme úspešnou útočnou hrou začali mať navrch. Získali sme úvodné dejstvo a v ďalšom priebehu sme už nepustili opraty zápasu z rúk a rezignovaného súpera sme definitívne zlomili. Najviac – 27 bodov zaznamenal z nášho tímu Mendel, Halaška získal 19 bodov."

STAVBÁR: Hromek, M. Halaška, Korenačka, Mendel, Mokrý, Mačuha, libero: Hraňo, str: M. Ugróczy a Zderka.

ĎALŠÍ VÝSLEDOK: Lokomotíva Zvolen – Detva 3:0 a 3:0, Žilina - Martin ešte sa hrá.

1. Loko Zvolen 30 29 1 87:21 59

2. VPH Zvolen 30 22 8 70:38 52

3. Martin 30 19 11 70:45 49

4. Žilina 28 15 13 57:52 43

5. Prievidza 32 11 21 50:67 43

6. Hliník 30 6 24 31:75 36

7. Detva 32 4 28 20:87 36

ĎALŠÍ PROGRAM: V nedeľu hrá Prievidza v Hliníku.