Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

BC v poslednej minúte otočil zápas

Prievidzskí basketbalisti 51 sekúnd pred koncom zápasu s Interom prehrávali o štyri body, no dokázali zvíťaziť. Handlovčania neuspeli na palubovke Spiš. N. Vsi.

Pivot BC Corey Hallett v obkľúčení Interistov.Pivot BC Corey Hallett v obkľúčení Interistov. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBALOVÁ EXTRALIGA, 36. kolo:

BC Prievidza - Inter Bratislava 86:83 (22:23, 18:19, 23:16, 23:25)
BODY: Fears 26, Uhlíř a Szalay po 13, Hallett 11, Boor 7, Pipíška 4, Ridzoň 2, Štorcel 1 - Lukjanec 20, Gavran 15, Miloševič a Mičuda po 13. TH: 18/12 - 15/10, trojky: 6 - 9, fauly: 17 - 17, rozhodovali: Brziak, Tomašovič a Hrabuvčin, 2000 divákov.

Spišská Nová Ves - MBK Handlová 81:62 (19:15, 17:15, 23:14, 22:18)
BODY: Mróz 18, Jefferson 17, Baťka 16 - Delič 19, Madaj 15, Gavlák 10, O. Haviar, Golian po 6, Štefánik 3, Prokein 2, Kozlík 1. TH: 23/19 - 8/6, trojky: 4 - 8, fauly: 14 - 22, rozhodovali: T. Lukáč, Karniš, Kovalčík, 1000 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Komárno - Levice 58:65, Žilina - ŠKP Banská Bystrica 85:81.

bb

Dramatický záver pre Prievidzu

PRIEVIDZA. Diváci videli na hornej Nitre mimoriadne vyrovnané stretnutie. V prvom polčase boli častejšie v tesnom vedení hráči z hlavného mesta, ktorí lepšie vstúpili aj do tretej štvrtiny. V 24. min viedli najvyšším sedembodovým rozdielom - 49:42. Lenže Prievidžania skvalitnili obranu, začali sa viac presadzovať v útoku a prebrali opraty zápasu do svojich rúk. V 34. min po Hallettovej trojke viedli o 10 bodov (70:60) a zdalo sa, že dôležitý súboj dovedú do víťazného konca. Inter nezložil zbrane, skvalitnil obranu a pustil sa do znižovania bodového manka. Hostia sa opäť dostali do vedenia a do poslednej minúty vstupovali so štvorbodovým náskokom – 79:83. Domáci však v závere príkladne bojovali a po Fearsových bodoch sa sedem sekúnd pred koncom dostali do jednobodového vedenia. Na opačnej strane neuspel Lukjanec a Fears následne spečatil výhru BC ďalšími premenenými trestnými hodmi.

Jeremy Fears (vľavo) v súboji s Lukjancom. FOTO: BRANISLAV BUCÁK

POVEDALI PO ZÁPASE

Antonio da Cruz, tréner Prievidze: „Očakával som, že budeme hrať pred domácim publikom uvoľnenejšie, no zrejme nám dôležitosť zápasu zväzovala ruky. V úvode sme zle bránili, a tak hostia boli takmer celý prvý polčas v miernom vedení. V závere zápasu sme opäť príkladne zabojovali a strhli sme cenné víťazstvo na svoju stranu. Verím, že táto výhra pomôže chlapcom aj psychicky a povzbudí nás do ďalších bojov."

Michal Ondruš, tréner Interu Bratislava: „Rozhodlo šťastie, ktoré mali v závere domáci. Nebudem komentovať niektoré výroky rozhodcov, avšak ako v posledných sekundách odpískali faul pre Prievidzu, tak mohli aj pre nás a mali by sme šancu vyrovnať. Škoda, iste by si aj diváci zaslúžili ďalších päť minút kvalitného basketbalu. Očakával som takýto vyrovnaný zápas, základná časť sa chýli ku koncu a dôležitý je každý jeden bod. Toto bol takzvaný štvorbodový zápas, o to viac ma mrzí, že sme prehrali."

Branislav Bucák

Ľuboš Štorcel (v strede) bojuje o loptu s Gavranom. FOTO: BRANISLAV BUCÁK

Handlovčania neuspeli na Spiši

HANDLOVÁ. V zápase na Spiši si dlho ani jedno mužstvo nedokázalo vytvoriť výraznejší náskok. V úvode sa darilo najmä handlovskému pivotovi Deličovi, no ani jeho 10 bodov nepomohlo hosťujúcim baníkom vyhrať prvú štvrtinu. Úvod druhej desaťminútovky sa niesol v znamení MBK, Handlová v 15. min vyhrávala 26:22. No potom domáci skvalitnili obranu a po 13-bodovej šnúre viedli v 19. min 35:26. Baníci ešte zabrali a dlho sa držali na dostrel. V 28. min znížili Kozlíkom na 44:50, no potom nasledovala deväťbodová šnúra domácich, ktorá definitívne rozhodla o víťazstve Spišiakov. Handlovčania už v poslednej štvrtine nedokázali zvrátiť priebeh zápasu.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 952

Dôvodom bol nedostatok zdravotníkov. Pred otvorenými miestami sa tvoria dlhé rady. Mesto čakanie odhaduje na približne dve hodiny.

Niektoré odberné miesta v Handlovej neotvorili.

V Prievidzi a Handlovej zatiaľ nefungujú všetky odberné miesta

Pred viacerými odbernými miestami sa tvoria niekoľkometrové rady ľudí, kolónu áut eviduje mesto i na Nábrežnej ulici.

Koronavírus Trenčiansky kraj: Prví ľudia čakali v radoch už od šiestej ráno (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prviedza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch TN kraja.