Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Hráči BC zvládli záver súboja na výbornú

Oslabení prievidzskí basketbalisti pretrhli šnúru prehier, Handlovčania pokračujú vo víťaznom ťažení.

Hráčom zápasu v Prievidzi bol domáci Jeremy Fears.Hráčom zápasu v Prievidzi bol domáci Jeremy Fears. (Zdroj: IVAN VALKO)
BASKETBALOVÁ EXTRALIGA, 31. kolo:

BC Prievidza - Žilina 92:87 (23:19, 18:19, 22:23, 29:26)
BODY: Fears 35, Szalay 22, Uhlíř 16, Hallett 14, Blaho 3, Pipíška 2 - Carter 20, Hoferica 16, Tilandy 14. TH: 35/25 - 25/17, trojky: 9- 9, fauly: 23 - 30, rozhodovali: Lukáč, Tomašovič, Mlynský, 2200 divákov.

Komárno - MBK Handlová 72:80 (20:19, 10:24, 17:20, 25:17)
BODY: Jones 14, Burrows a Johnson po 13 - Delič 28, Gavlák 19, Nuber 17, Madaj 5, Barišič, Golian, Štefánik po 3, Gamma 2. TH: 19/12 - 22/19, trojky: 8 - 7, fauly: 20 - 24, rozhodovali: Ženiš, Šramko a Kuzmiak, 950 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Svit – Spiš. N. Ves 77:78, Levice – Banská Bystrica 73:66.

bb

Prievidžania po dráme zdolali Žilinu

PRIEVIDZA. Domáci nastúpili bez zranených hráčov Ridzoňa, Majoroša i Boyda, čo sa zákonite odzrkadlilo na ich hre. V 13. min síce viedli 28:21, ale o chvíľu už na ukazovateli skóre svietil stav 28:29. Po dvanásťbodovej šnúre v 26. min odskočili Hornonitrania na 57:47 a zdalo sa, že vezmú opraty zápasu do svojich rúk. Lenže bojovní Žilinčania zabrali a v 35. min vyhrávali 72:68. V dramatickom závere Prievidžania zabojovali, dôležité trojky strelili Fears s Uhlířom a BC viedol dve minúty pred koncom o päť bodov (81:76). Domáci už tesné vedenie udržali, hoci hostia v poslednej minúte znížili na rozdiel bodu. Prievidza pretrhla šnúru troch prehier.

Gabriel Szalay smečuje do koša. FOTO: IVAN VALKO

POVEDAL PO ZÁPASE

Ľuboš Jelačič, manažér BC Prievidza: „Nakoľko sa nám zranili viacerí hráči, očakávali sme, že to bude pre nás náročný zápas. Ridzoň má poranené rameno, Majoroš problémy s lýtkovým svalom, Boyda zasa trápil členok. Príkladná bojovnosť celého kolektívu nám napokon pomohla k víťazstvu. Žilina hrala v útoku rozumne, darilo sa jej, no záver sme zvládli bravúrne."

bb

Handlová s ďalším cenným víťazstvom

HANDLOVÁ. Hostia z Handlovej pokračujú vo víťaznom ťažení. Mali výborný vstup do zápasu, strelili prvých sedem bodov, no potom sa Komárno prebralo a po 10-bodovej šnúre sa ujalo vedenia 12:9. Hráči MBK urobili rozhodujúci krok k svojmu víťazstvu v druhej štvrtine. Naštartovali sa deväťbodovou sériou a v 17. min viedli o 14 bodov - 38:24. Handlovčania si dvojciferný náskok udržiavali až do 39. min. Domácim nepomohol ani mohutný finiš. V poslednej minúte dokázali znížiť na rozdiel štyroch bodov (72:76), no Handlová ich snahu o zvrat úspešne odrazila.