Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Štvrtá výhra BC v rade, MBK stratil vyhraný zápas

Rozbehnutých prievidzských basketbalistov nezastavil ani bratislavský Inter. Handlovčania prišli v domácom prostredí o 25-bodový náskok a napokon podľahli Spišiakom po predĺžení o jediný bod.

Nenad Delič (s loptou) bol spolu s NUberom najlepším strelcom baníkov v súboji so Spišiakmi.Nenad Delič (s loptou) bol spolu s NUberom najlepším strelcom baníkov v súboji so Spišiakmi. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBALOVÁ EXTRALIGA, 25. kolo:

BK Inter Bratislava - BC Prievidza 72:85 (14:18, 21:18, 18:26, 19:23)
BODY: Sheard 23, Gavran a Holmes po 14 - Fears 19, Szalay 18, Ridzoň a Hallett po 12, Boyd, Uhlíř po 8, Majoroš 5, Boor 3. TH: 21/11 - 33/25, trojky: 3 - 6, fauly: 26 - 23, rozhodovali: Fuska, Kuzmiak a Šramko, 450 divákov.

MBK Handlová - Spiš. N. Ves 80:81 pp (29:7, 13:19, 17:25, 12:20 - 9:10)
BODY: Nuber a Delič po 24, Madaj 13, Biňovský 6, Barišič 4, Gavlák 6, Prokein 2, Golian 1 - Baldovský 25, Johnson 19, Jefferson 15. TH: 38/26 - 21/13, trojky: 4 - 6, fauly: 25 - 30, rozhodovali: Zubák, Pipíška a Tomašovič, 800 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: B. Bystrica - Žilina 79:84, Pezinok - Nitra 93:91, Levice - Komárno 88:78.

bb

BC s prehľadom zvládol koncovku duelu

PRIEVIDZA. BC nastúpil na palubovke Interu už aj s Gabrielom Szalayom. Prvý polčas bol mimoriadne vyrovnaný. Hostia urobili dôležitý krok k štvrtému víťazstvu v rade v tretej časti, keď sa v 28. min po 16-bodovej šnúre ujali vedenia 55:39. Hráči Interu však nezložili zbrane a dostali sa do tesného vedenia. Naposledy vyhrávali v 37. min - 69:68. Záver však lepšie zvládli skúsenejší Prievidžania, ktorí pätnásťbodovou šnúrou definitívne naklonili misky váh na svoju stranu.

Handlovčan Biňovský zakončuje cez Spišiaka Johnsona. FOTO: BB

Jasný zápas sa premenil na drámu

HANDLOVÁ. Domáci basketbalisti začali skvelou obranou. Spišiakom sa podarilo prvýkrát bodovať až na konci ôsmej minúty a to už prehrávali 0:20. Handlovčania viedli najvyšším 25-bodovým rozdielom v 10. min - 29:4 a zdalo sa, že zápas sa bude hrať plne v ich réžii. Potom sa však Spišiaci prebrali a najmä zásluhou Jeffersona a Johnsona začali postupne znižovať bodové manko. V druhom polčase sa rozstrieľal aj Baldovský a po Jeffersonovom koši v 31. min už bol medzi mužstvami len štvorbodový rozdiel. Handlovčania si však mierny náskok udržiavali až do poslednej minúty riadneho hracieho času. Spišiaci sa vôbec po prvýkrát dostali do vedenia štyri sekundy pred koncom štvrtej desaťminútovky, kedy Bečarik otočil skóre na 69:71. Delič následne košom s klaksónom dostal zápas do predĺženia a dráma pokračovala. O triumfe Spišiakov napokon v poslednej minúte predĺženia rozhodol ďalšou trojkou Bečarik. Domáci už na ňu nedokázali odpovedať.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  6. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  10. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

TSMPD zrušili mimoriadne otváracie hodiny na cintoríne a v predajni

Opatrenie súvisí s pandémiou nového koronavírusu, ako i zákazom vychádzania.

V Handlovej bude 14 odberných miest, v Bojniciach päť

Plošné testovanie antigénovými testami budú môcť obyvatelia nadchádzajúci víkend absolvovať na 14 odberných miestach v Handlovej a na piatich v Bojniciach.

Antigénne testovanie na ochorenie Covid-19 v mobilnom odberovom mieste.