BC doma opäť s prehrou, MBK neuspel v Leviciach

Prievidzskí basketbalisti nedotiahli do úspešného konca dobre rozbehnutý súboj s Nitrou. Handlová nestačila na solídne hrajúce Levice.

Rozohrávač BC Flinder Boyd sa snaží presadiť cez Nitrana Tomeka.Rozohrávač BC Flinder Boyd sa snaží presadiť cez Nitrana Tomeka. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBALOVÁ EXTRALIGA, 19. KOLO:

BC Prievidza - Nitra 76:89 (21:23, 32:19, 10:21, 13:26)
BODY: Majoroš 18, Booker 14, Hallett a Boyd po 12, Ridzoň 11, Uhlíř 6, Boor 3 - Tomek 25, Bosák 23, Moore 20. TH: 17/14 - 17/15, fauly: 19 - 20, trojky: 2 - 8, rozhodovali: Kúkelčík, Donát a Turčin, 1800 divákov.

Levice - MBK Handlová 83:64 (18:16, 21:15, 24:10, 20:23)
BODY: Toroman 25, Vojtek 17, Koštomaj 14 - Delič 18, Avalič 14, Barišič 11, Haviar 7, Madaj 5, Štefánik, Gavlák, Golian po 3. TH: 27/18 - 18/14, fauly: 18 - 28, trojky: 7 - 8, rozhodovali: Lukáč, Pipíška a Kurpaš, 1650 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Komárno - BK Žilina 88:72, Svit - Pezinok 99:108, INter - Banská Bystrice 90:87 pp.

bb

Prievidžania nezvládli záver

PRIEVIDZA. Basketbalisti BC odohrali ďalší nešťastný zápas. Väčšinu súboja boli vo vedení, no záver znovu nezvládli. Hornonitrania začali skvele, rýchlo sa ujali vedenia 9:0, no potom prišli chyby v obrane i v útoku a po Moorovej trojke hostia v 8. min vyhrávali 16:15. V druhej štvrtine domáci skvalitnili obranu, v útoku hrali kolektívne a Majoroš v 27. min upravil na 45:30.

Fotogalériu zo zápasu Prievidza - Nitra nájdete tu.

Hostí dvomi trojkami prebral Moore a Nitra sa pustila do znižovania bodového manka. Na konci tretej časti už svietil na ukazovateli skóre stav 61:61 a začínalo sa prakticky odznova. Prievidza ešte zabrala, v 35. min viedla 72:66, no exPrievidžan Bosák piatimi bodmi v rade zavelil na zvrat. Nabudení hostia potiahli 16-bodovú šnúru, po ktorej 79 sekúnd pred koncom vyhrávali 82:72. To už bolo o víťazovi rozhodnuté.

Levice rozhodli o výhre už v tretej časti

HANDLOVÁ. Úvod zápasu v Leviciach patril Handlovčanom, ktorí v 3. min viedli 10:4. Domáci potom pridali na obrátkach a v 7. min už vyhrávali 12:11. V druhej štvrtine Levice postupne zvyšovali svoj náskok a v 18. min svietil na ukazovateli skóre stav 35:22. Handlovčania ešte zmobilizovali sily a pred odchodom do šatní znížili na osembodový rozdiel. Do druhého polčasu nastúpili s odhodlaním otočiť skóre, no v útoku sa ťažko presadzovali a nevynikli ani v obrannej činnosti. Levice to využili a v 26. min už mali na konte 21-bodový náskok - 56:35. Najvyšší rozdiel v skóre svietil na tabuli na začiatku štvrtého dejstva, keď Levice viedli o 25 bodov (66:41). Zápas sa potom už len dohrával.