Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky

Prievidza stratila viac ako dvadsaťbodový náskok

Spišiaci viedli v zápase s Prievidzou len raz, ale aj to im stačilo na víťazstvo. Handlovskí basketbalisti prehrali vo Svite, kde im domáci McCoy nastrieľal 44 bodov.

Viliam Ridzoň zakončuje cez dvojicu Spišiakov.Viliam Ridzoň zakončuje cez dvojicu Spišiakov. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBALOVÁ EXTRALIGA, 17. kolo:

BC Prievidza - Spišská Nová Ves 78:79 (27:9, 17:23, 16:24, 18:23)

BODY: Boor a Booker po 20, Hallett 12, Ridzoň, Boyd po 8, Majoroš 6, Uhlíř 4 - Johnson 18, Mielczarek 17, Jefferson 15. TH: 25/19 - 21/14, fauly: 22 - 22, trojky: 7 - 7, rozhodovali: Fuska, Kurpaš a Mlynský, 1700 divákov.

Svit - MBK Handlová 111:97 (25:23, 17:29, 39:20, 30:25)
BODY: McCoy 44 (7), Bilík 24, Dorazil 19 - Delič 27, Gavlák 21 (5), Barišič 15, Haviar 11, Biňovský 6, Madaj 6, Prokein 5, Štefánik 4, Galata 2. TH: 30/19 - 25/19, fauly: 24 - 29, trojky: 14 - 8, rozhodovali: Brziak, Karniš a Bohucký, 500 divákov.

Ďalšie výsledky: Levice - Nitra 115:118 pp, Inter Bratislava - Žilina 65:81, Pezinok - Ban. Bystrica 93:68.

bb

Rozhodlo sa v samom závere

PRIEVIDZA. Basketbalisti BC začali skvelou obranou, za úvodných päť minút dovolili súperovi streliť len dva body a vyhrávali 18:2. Hosťom nepomohol ani oddychový čas a v 10. min prehrávali o 21 bodov (stav 27:6). V druhej štvrtine sa však obraz hry zmenil. Spišiaci pridali na obrátkach, domácim sa prestalo dariť v útoku a do veľkej prestávky hostia znížili na 12-bodový rozdiel.

Fotogalériu zo zápasu Prievidza - Sp. N. Ves nájdete tu.

V úvode tretej časti Hornonitrania opäť natiahli svoje vedenie na 18 bodov, no potom pre štyri fauly odišiel z palubovky jediný pivot Prievidze Hallett, dovtedy najlepší domáci hráč na ihrisku, a Spišiaci sa pustili do znižovania náskoku. Na konci tretej štvrtiny bol medzi mužstvami už len trojbodový rozdiel - 55:52. Na palubovku sa vrátil Hallett, ktorý trojkou zdvihol Prievidžanom hlavy a keď sa v poslednej časti rozstrieľal aj Boor, Hornonitrania si udržiavali mierny náskok. Ešte tri minúty pred koncom viedli o sedem bodov, no hostia v posledne minúte vyrovnali. Za stavu 77:77 päť sekúnd pred koncom strieľal dva trestné hody Booker. Prvý premenil, no druhý pokus nedal a Boorovi pri doskoku rozhodca odpískal faul. Baldovský na opačnej strane premenil oba trestné hody a Spišiaci po prvýkrát v zápase viedli. V samom závere ešte mohol otočiť skóre Majoroš, no jeho strelecký pokus v koši neskončil.

Po zmene strán prebrali taktovku zápasu domáci

HANDLOVÁ. Prvý polčas zápasu vo Svite lepšie zvládli Handlovčania. Po prvej vyrovnanej štvrtine, prepli v útoku na vyššie obrátky a po Barišičových bodoch v 17. min viedli 46:31. Po prestávke však domáci nastúpili ako pokropení živou vodou. V 26. min Sismilich trojkou vyrovnal na 65:65 a Sviťania už taktovku zápasu nepustili z rúk. Do konca tretej časti si vytvorili deväťbodový náskok a v poslednej štvrtine si s prehľadom ustrážili svoje vedenie, ktoré ešte 25 sekúnd pred koncom predstavovalo 20 bodov (111:91). Strelecky sa zaskvel domáci McCoy, ktorý Handlovčanom nastrieľal 44 bodov vrátane siedmich trojok z desiatich pokusov.

1. Zhodnotenie o desiatky percent. Toto sú najlepšie investície
  2. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  3. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  4. Poistkou dlhej životnosti kúpeľne je hydroizolácia
  5. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  6. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  7. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  8. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku
  9. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
  10. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
  1. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 5 828

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.