Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

BC je z najhoršieho vonku, na konte má druhú výhru

Prievidzskí basketbalisti v domácom prostredí porazili Banskú Bystricu 94:76. Divákov navyše pobavili viacerými oku lahodiacimi akciami.

Rostislav Uhlíř sa snaží presadiť cez dvojicu Banskobystričanov.Rostislav Uhlíř sa snaží presadiť cez dvojicu Banskobystričanov. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBALOVÁ EXTRALIGA: 11. KOLO:

BC Prievidza - Banská Bystrica 94:76 (28:21, 21:31, 28:12, 17:12)
BODY: Williams 30, Hallett 20, Booker 16, Uhlíř 16, Majoroš 8, Ridzoň 6, Boor 2 - Grznár 19, Hovaňák 14, Velčič 12. TH: 12/12 - 13/9, fauly: 14 - 17, trojky: 6 - 7, rozhodovali: J. Janáč, Lamoš, Šramko, 2000 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY:Levice - Svit 103:81, Inter Bratislava - Spišská N. Ves 79:53, Komárno - Pezinok 64:84, Nitra - Žilina 101:82. Handlová mala voľno.

bb

PRIEVIDZA. Basketbalisti BC potvrdili, že po nevydarenom vstupe do sezóny sú z najhoršieho vonku. Po výhre nad Žilinou a zlepšenom výkone v Handlovej si Hornonitrania pripísali na konto druhé víťazstvo v sezóne. Začali veľmi dobre, v útoku sa darilo Bookerovi (v prvej štvrtine 10 bodov) a keď sa k nemu pridali v ofenzíve aj Uhlíř a Williams, Prievidza viedla v 9. min 26:15. Potom však Banskobystričania skvalitnili obranu, v útoku využili diery BC v defenzíve pod košom a keď k tomu pridali úspešnú trojkovú streľbu, do šatní odchádzali s trojbodovým náskokom. Domáci však po zmene strán opäť zabrali, naštartovali sa 11-bodovou šnúrou, po ktorej viedli 63:55. Aj v ďalších minútach pokračovali v kvalitnej hre, bavili divákov peknými akciami a v 29. min vyhrávali 75:60. Hostia sa však nevzdali, v záverečnej štvrtine dvakrát znížili na osembodový rozdiel, no Prievidžania všetky snahy o zvrat odrazili. A keď tri minúty pred koncom Boor upravil na 87:61, bolo definitívne rozhodnuté. V drese Prievidze zaujali najmä Tarvis Williams, ktorý k 30 bodom pridal 10 doskokov a Roy Booker. Ten mal na konte 16 bodov a 15 asistencií.

Williams bol v útoku na neudržanie. V obrane sa blysol štyrmi blokmi. FOTO: BB

POVEDALI PO ZÁPASE

Viliam Ridzoň, hráč Prievidze: „Boli sme celý zápas lepším mužstvom. V druhej štvrtine sme však dostali v jednom úseku veľa trojok, keď sme hrali ľahkovážne v obrane. Inkasovať viac ako 50 bodov za polčas v domácom prostredí je skutočne veľa. Do druhého polčasu sme nastúpili s vyššou zostavou a urobili sme si rozhodujúci náskok. Vyšli nám rýchle brejky, oku lahodiace akcie a súper sa dostal do psychického útlmu, čo sme využili. Druhé víťazstvo v sezóne nás teší, no stále je na čom pracovať. Musíme najmä zlepšiť obranu, v útoku je to už lepšie, čo sme potvrdili viacerými peknými akciami."

Jozef Lovík, tréner Banskej Bystrice: „V prvom polčase naši hráči postupne zrýchlili hru dopredu, začali hrať kolektívne v útoku a črtalo sa vysoké skóre. V druhom polčase sme na to nedokázali nadviazať, začali sme hrať individuálne, z čoho pramenili chyby v obrane. V druhom polčase sme strelili len 24 bodov, čo je veľmi málo na to, aby sme mohli pomýšľať na víťazstvo."