Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

V dramatickom derby porazila Handlová Prievidzu

V napínavom basketbalovom dueli sa o víťazovi rozhodovalo až v závere. Handlovej v ňom „vystrieľal" víťazstvo jej kapitán Jaroslav Štefánik.

Vo výbornej atmosfére sa hral dramatický duel.Vo výbornej atmosfére sa hral dramatický duel. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBALOVÁ EXTRALIGA, 10. kolo:

MBK Handlová - BC Prievidza 99:93 (23:26, 22:22, 23:15, 31:30)

BODY: Delič 34, Štefánik 18, Madaj 17, Barišič 7, Haviar 7, Biňovský, Golian po 6, Avalič 4 - Booker 34, T. Williams 20, Uhlíř 10, Hallett 9, Ridzoň 8, Majoroš 7,Blaho 4, Boor 1. TH: 23/19 - 28/21, fauly: 26 - 18, trojky: 6 - 10, rozhodovali: Ženiš - Lamoš, M. Matejčík, 1000 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Spiš. N. Ves - Nitra 84:93 pp, B. Bystrica - Komárno 70:63, Pezinok - Levice 87:80, Svit - Inter Bratislava 82:81 pp.

bb

HANDLOVÁ. Prievidžania nastúpili s novou posilou - českým krídelníkom Rostislavom Uhlířom. Začali veľmi dobre, v prvej minúte vsietil dve trojky Booker a keď sa strelecky začal presadzovať aj Williams, BC vyhrával v 5. min 16:9. Handlovčania sa však prebrali, a po druhej trojke Štefánika už bolo 23:23. V prvom polčase sa vyrovnané derby postupne premenilo na strelecký koncert Deliča a Bookera. Domáci pivot si pod košom vychutnával brániacich hráčov a do veľkej prestávky dal 20 bodov. Na opačnej strane Booker pálil ako z kanóna a v polovici duelu mal na konte už 22 bodov. V úvode tretej desaťminútovky nedovolili Handlovčania hosťom tri minúty skórovať a v 23. min vyhrávali po osembodovej šnúre 53:48. Prievidžanom v druhom polčase chýbali body Bookera, ktorý sa s výnimkou záveru už nedokázal toľko presadzovať. V 29. min síce hráči BC vyrovnali na 61:61, no domáci, ktorých v útoku ťahali najmä Delič s Madajom po sedembodovej šnúre opäť odskočili a po trojke Madaja šesť minút pred koncom vyhrávali najvyšším rozdielom 79:68. Potom však opäť prišli chvíle Prievidžanov a Majoroš dve a pol minúty pred koncom znížil na 82:83. Domáci však zvrat nepripustili, ich kapitán Štefánik zavelil do útoku. V krátkom časovom slede zaznamenal osem bodov a bolo rozhodnuté. Handlovčania si v 89. derby zápase zaknihovali 34. víťazstvo, Prievidžania ich majú na konte 55.

Hallet (vo výskoku) neprešiel cez domáceho Goliana. FOTO: BB

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Hygge ako životný štýl
  2. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  4. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  5. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  6. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  7. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  8. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Mobilné odberové miesto.

Trenčianska župa spolu so svojimi organizáciami pomôže samosprávam so zabezpečením plošného testovania obyvateľstva na ochorenie COVID-19 tak, ako jej to ukladá Uznesenie vlády SR č. 30 zo 17. januára 2021.

4 h
ilustračné foto

Mesto Prievidza vytvorí počas víkendu 23. a 24. januára na skríningové testovanie obyvateľstva na ochorenie COVID-19 spolu 25 odberných miest. V článku nájdete aj ich zoznam.