Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Prvé víťazstvo Prievidze v sezóne

Prievidzskí basketbalisti sa dočkali prvého víťazstva v sezóne, keď doma zdolali pod vedením nového trénera da Cruza Žilinu. Handlová prehrala v Komárne.

Prievidza s novým trénerom da Cruzom dosiahla úvodné víťazstvo v sezóne.Prievidza s novým trénerom da Cruzom dosiahla úvodné víťazstvo v sezóne. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBALOVÁ EXTRALIGA, 9. kolo:

BC Prievidza - Žilina 85:73 (14:11, 29:8, 17:29, 25:25)
BODY: Booker 22, Williams 19, Ridzoň, Hallett po 17, Majoroš 6, Boor, Pavlenda po 2 - Carter 27, Stojanovič 18, Tilandy 9. TH: 15/12 - 18/11, fauly: 21 - 21, trojky: 5 - 6, rozhodovali: Šarišský, Mlynský a Tomašovič, 1500 divákov.

Komárno - MBK Handlová 77:57 (15:15, 16:13, 22:12, 24:17)
BODY: Jackson 24, Borrows 21, Jones 13 - Delič 17, Golian 12, Madaj 8, Avalič 7, Haviar 4, Štefánik, Biňovský, Barišič po 3. TH: 23/17 - 11/6, fauly: 19 - 23, trojky: 4 - 5, rozhodovali: Janáč, Margala, Šramko, 250 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Inter Bratislava - Pezinok 73:91, Levice - Banská Bystrica 62:58, Svit - Spišská Nová Ves 77:76.

bb

BC získal rozhodujúci náskok už v prvom polčase

PRIEVIDZA. Prievidzský stroj sa konečne rozbehol. Hráči BC pod vedením nového trénera da Cruza začali výborne v obrane, v prvej štvrtine dovolili hosťom streliť len 11 bodov. V kvalitnej defenzíve pokračovali aj v druhej časti, kedy hostia zaznamenali prvý kôš z hry až po siedmich minútach hry. Prievidžania naopak v útoku excelovali, pekné zakončenia predviedli najmä Williams (do polčasu 15 bodov) a Ridzoň (13 bodov) a tak nikoho neprekvapilo, že BC odchádzal do šatní za vedenia 43:19. Hornonitrania výborne vstúpili aj do druhého dejstva a po Bookerovej trojke vyhrávali už o 27 bodov - 48:21.

Vzdušný súboj domáceho Ridzoňa a hosťujúceho Cartera. FOTO: BB

Následne však domáci vedomí si vysokého náskoku poľavili a hostia sa deväťbodovou šnúrou vrátili do zápasu. Strelecky sa chytil Carter (v druhom polčase 19 bodov), Žilinčania ožili a na konci tretej časti znížili na 12-bodový rozdiel. Prievidžania však zvrat nepripustili, poslednú štvrtinu začali šiestimi bodmi Halleta a v 33. min vyhrávali o 20 bodov - 71:51. Húževnatí hostia ešte zabojovali, tri minúty pred koncom znížili na 64:76, no Prievidžania si už prvé víťazstvo v sezóne nenechali vziať.

Rozhodla druhá desaťminútovka

Prievidzskí basketbalisti sa dočkali po sérii siedmich prehier prvého víťazstva v sezóne. Žilinský tréner Krunoslav Krajnovič, ktorý pre disciplinárny trest nemohol viesť mužstvo z lavičky, sa mohol na svojich zverencov hnevať najmä pre nevydarenú druhú desaťminútovku, ktorú BC vyhral 29:8.

„Zbabrali sme druhú štvrtinu a tá rozhodla o našej prehre. Moji zverenci akoby sa zľakli, keď im nepadli koše ani z dobrých pozícií a potom stratili koncentráciu aj v obrane. Bolo pre mňa ťažké sledovať zápas z tribúny, nemohol som mužstvu pomôcť toľko, ako by som chcel a potom to tak aj vyzeralo," povedal po zápase Krajnovič.

Vytúžené víťazstvo

Nový prievidzský tréner António da Cruz po stretnutí so Žilinou nechcel s médiami komunikovať. Zhovorčivejší bol športový manažér BC Prievidza Ľuboš Jelačič. „Bol to ťažký zápas, veľmi sme chceli konečne vyhrať. Atmosféra v šatni bola síce burcujúca, ale bolo treba chcenie pretaviť aj do výkonu v zápase. Chalani od začiatku hrali veľmi dobre, to čo sme si povedali v šatni, na ihrisku splnili. Výsledkom toho bolo naše vytúžené víťazstvo," uviedol Jelačič.

Prvý polčas bol zo strany BC skutočne veľmi dobrý, potom však nastal útlm a Hornonitrania umožnili hosťom vrátiť sa do zápasu, keď v tretej desaťminútovke z 27-bodového vedenia bolo zrazu len 12-bodové.

„Znovu sa to asi hráčom v hlavých poprepínalo a dostali sa do štádia, že neboli schopní reálne zhodnotiť svoje sily v zápase. Avšak našťastie, tá odmlka bola len chvíľková, potom sa niektorí hráči znovu chytili," poznamenal Jelačič.

V derby chcú ďalšiu výhru

Prievidžania si týmto výsledkom dokázali, že ak chcú a tvrdo na palubovke „makajú", vedia víťaziť. Zvýšili si tak sebavedomie pred ostro sledovaným stredajším 89. derby zápasom v Handlovej.

„Urobíme všetko preto, aby sme v Handlovej vyhrali. Na palubovke v tomto náročnom stretnutí zabojujeme o to, aby sme zvýšili počet výhier na našom konte," zakončil prievidzský športový manažér.

Branislav Bucák

Druhý polčas v réžii Komárna

HANDLOVÁ. Do zostavy MBK sa po zranení vrátil rozohrávač Ondrej Haviar. Prvý polčas zápasu Komárna s Handlovou bol vyrovnaný, ani jedno mužstvo si nedokázalo vytvoriť výraznejší náskok. V 19. min viedli baníci 28:26, no ďalších jedenásť bodov v rade dali Komárňania. Tí sa dostali na koňa a po Jonesovej trojke vyhrávali v 29. min už o 16 bodov - 53:37. Domáci si následne udržiavali dvojciferné vedenie až do samého konca. Baníci v štvrtej časti ešte zabojovali, z 21-bodového manka (33. min 61:40) znížili štyri minúty pred koncom na 53:64, no Komárno sa v závere zaskočiť nenechalo.

1. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  2. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  3. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  8. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  9. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  10. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  3. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  5. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  6. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Vážne zraneného rysa zachraňujú v bojnickej zoo

Zraneného rysa videli ľudia najskôr v okolí Podhradia. Vysilenú samicu napokon našli v kuríne rodinného domu v Lehote pod Vtáčnikom. Ošetrovatelia z bojnickej zoo sa momentálne vzácne zviera snažia zachrániť.

Boja sa narastania poplatku za komunálny odpad

Riaditeľ CSS Bôrik poukázal na minuloročné zvyšovanie poplatku za komunálny odpad. V tomto roku by za odpad mali platiť novým systémom, a preto sa bojí ďalšieho nárastu. Obec v nových podmienkach naopak vidí možnosť zníženia poplatku.

Mobilné odberové miesto pri bojnickej nemocnici bude fungovať i počas víkendu

Mobilné odberové miesto (MOM) pri Nemocnici s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach bude fungovať aj počas 23. a 24. januára.