Nedeľa, 26. marec, 2023 | Meniny má Emanuel

Zlý vstup MŠHK do sezóny je odrazom reality

„Človek, ktorý stál za celým projektom, aj keď verím že mal dobré úmysly, mohol mať toľko slušnosti a podať nám oficiálne vysvetlenie. To sa totižto medzi slušnými ľuďmi robí," hovorí hokejista Dušan Chromý k neslávnemu a rýchlemu koncu MHC Prievidza.

Dušan Chromý (vľavo) počas prvoligového zápasu v uplynulej sezóne.Dušan Chromý (vľavo) počas prvoligového zápasu v uplynulej sezóne. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)

„Človek, ktorý stál za celým projektom, aj keď verím že mal dobré úmysly, mohol mať toľko slušnosti a podať nám oficiálne vysvetlenie. To sa totižto medzi slušnými ľuďmi robí," hovorí hokejista Dušan Chromý k neslávnemu a rýchlemu koncu MHC Prievidza.

PRIEVIDZA. Hokejová sezóna už beží v plnom prúde, no zatiaľ bez niekdajšieho prievidzského veľkého talentu 24-ročného obrancu Dušan Chromého. Ten sa v mládežníckom veku presadil aj do reprezentačných výberov, slovenskú extraligu si zahral v dresoch Trenčína, Martina, Nitry a Žiliny. Zranenia a školské povinnosti ho však vyradili z vrcholového hokeja a tak v ďalšej kariére pokračoval v prvoligovej Prievidzi. Momentálne však zatiaľ nenastúpil ani na jeden druholigový zápas miestneho MŠHK.

Zostalo len sklamanie

Pred aktuálnou sezónou sa Dušan Chromý chcel, podobne ako ďalší odchovanci prievidzského hokeja, pobiť o miesto v novovzniknutom MHC Prievidza. No namiesto avizovaných bojov o extraligu prišlo rýchle vytriezvenie. Klub nemal peniaze a tak všetko stroskotalo. Prvotné pocity hnevu vystriedalo sklamanie.

„Ten projekt stroskotal na jedinom, ale bohužiaľ na tom najdôležitejšom - na peniazoch. Bolo síce avizované, že zahraničný sponzor je vybavený, no všetko bolo zrejme inak. Do dnešného dňa nepoznám príčinu, na čom to stroskotalo, nik sa oficiálne nevyjadril, čo je pre mňa obrovským sklamaním. Človek, ktorý stál za celým projektom, aj keď verím že mal dobré úmysly, mohol mať toľko slušnosti a podať nám oficiálne vysvetlenie. To sa totižto medzi slušnými ľuďmi robí. Priznávam, sklamalo ma to, ale také veci sa, bohužiaľ, dejú a nám nezostáva nič iné, len sa z toho poučiť," povedal Dušan Chromý ku krátkej letnej „epizódke" v tréningovom kempe MHC Prievidza, ktorý viedol Alexander Koulikov, bývalý asistent reprezentačného trénera Ukrajiny spoločne s bývalým československým reprezentantom Ivanom Dorničom.

Zatiaľ nevie, kde bude pôsobiť

Kým iní prievidzskí hokejisti si po krachu projektu MHC našli iné pôsobiská či zostali v druholigovom MŠHK Prievidza, Dušan Chromý sa zatiaľ na ľade v súťažnom zápase nikde neobjavil. Žeby ho situácia ohľadom prievidzského hokeja znechutila natoľko, že zavesil v dvadsiatich štyroch rokoch korčule definitívne na klinec?
„To nie, hokej ešte chcem hrávať, no momentálne mám iné priority. Študujem v Brne druhý ročník na fakulte telovýchovy a je to náročnejšie, než som čakal. Nezostáva mi veľa voľného času. Snažím sa to však nejako usporiadať, aby som bol schopný hrávať aj zápasy. Som veľmi rád, že mi Prievidžania umožnili, pokiaľ mám čas, trénovať so seniormi prípadne s juniorkou. Na ľade poctivo makám, aby som neskôr nemal väčšie problémy s návratom do zápasového kolotoča," objasnil 193-centimetrov vysoký zadák.

Dušan Chromý tak chuť do hokeja nestratil, rád by opäť súťažne hrával. Možno sa onedlho objaví v tíme druholigového MŠHK Prievidza, no samotný hokejista nevylučuje ani možnosť, že napokon oblečie dres iného mužstva.

„Ak bude o moje služby záujem v niektorej z kvalitnejších súťaží ako je slovenská druhá liga, tak pravdepodobne v MŠHK nezostanem. Uvidíme, ako to všetko dopadne. Jednou z možností je aj to, že pomôžem prievidzskému tímu v druhej lige," uviedol Dušan Chromý.

chromy2mm.jpg

D. Chromý (vľavo) vyhadzuje puk z obrannej tretiny. FOTO: BB

Zlý vstup do sezóny je odraz reality

Prievidžania by pomoc obrancu s extraligovými skúsenosťami iste privítali, veď sezóna sa pre nich nezačala dobre. Po nečakanej prehre v Partizánskom dostali lekciu z efektivity doma s Púchovom.

„Priznám sa, že úvodné zápasy Prievidze v druhej lige som nevidel, ale som od chalanov dostatočne informovaný, takže viem, aká je situácia a chlapcom nie je čo závidieť. Neúspešný vstup do sezóny je, bohužiaľ, reálnym obrazom stavu, v akom sa hokej v Prievidzi nachádza. Ak sa kompetentní rýchlo nespamätajú, myslím si, že môže zaniknúť ďalší zo športov v centre hornej Nitry," opisuje nelichotivú situáciu bývalý mládežnícky reprezentant.

Postup len snom?

Dušanovi Chromému je jasné, že Prievidžanov čaká náročná sezóna. Aj druhá liga má svoju kvalitu.

„Istý obraz o druhej lige som si spravil už v závere minulej sezóny, kedy som odohral zápas za Dubnicu. Vtedy som zistil, že druhá liga má vyššiu kvalitu, ako si mnohí ľudia myslia. Hrá v nej veľa solídnych hráčov a úroveň niektorých mužstiev je pomerne vysoká," povedal Chromý. Má podľa neho Prievidza na to, aby mohla pomýšľať na návrat do prvej ligy? „Ťažko to povedať v tejto fáze sezóny. Veľa hráčov ešte nemá natrénované a to sa v úvodných zápasoch ročníka jednoznačne prejavilo. Ak sa to v prievidzskom klube zlepší, je v silách hokejistov MŠHK, aby sa dostali do baráže, ktorú budú hrať po dva najlepšie tímy z troch druhých líg. Postup do prvej ligy je však v momentálnych podmienkach asi len krásny sen."

Najčítanejšie na My Horná Nitra

Inzercia - Tlačové správy

  1. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
  2. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
  3. Prvá banka spustila pravidelné investovanie do ETF fondov
  4. Dostupný elektromobil podľa Volkswagenu? Privítajte ID.2all!
  5. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz
  6. Developer ITB pomáha naplniť túžbu po vlastnom bývaní
  7. Ako môžu elektromobily znížiť náklady vašej firmy?
  8. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife
  1. Domáca verzia známych keksov vám zachutí na prvé zahryznutie
  2. Sodastream sa mení
  3. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve
  4. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá
  5. Marec, poberaj sa, starec - do dôchodku na úrovni
  6. Už 110 rokov súčasťou každej domácnosti. ALPA oslavuje jubileum
  7. Lekárka z Ameriky: Kvalita medicíny v Šaci na mňa zapôsobila
  8. Výšku finančných darov zvolili zákazníci Tesca vo Zvolene
  1. Stáli pred krachom. Firmy prezrádzajú recept na prežitie kríz 8 478
  2. Vyvýšené záhony ako novodobý trend v záhradkárstve 5 276
  3. Jazdiť v lete na saniach? Na Madeire vám ukážu, že sa to dá 4 650
  4. Okuliarové šošovky ZEISS SmartLife 4 421
  5. Náš mobil môžu ovládať na diaľku, ale dá sa tomu zabrániť 3 378
  6. Čím je Azúrové pobrežie tak príťažlivé? Zistíte po pár chvíľach 2 919
  7. Amazon v Seredi dáva veciam druhý život 2 690
  8. V malej obci na Kysuciach vyučujú s modernými technológiami 2 562

Blogy SME

  1. Rudolf Schütz: Zabudnutý celuloid: Thirteen Women (1932)
  2. Peter Kubica: Kniha o nenávisti k behu
  3. Samuel Ivančák: Hammelova rozprávka pre deti aj dospelých má 50 rokov
  4. Radovan Čipka: O dyskách trochu odborne I: Dyslexia
  5. Ján Valchár: Tak teda dobre, vy otravy
  6. Anna Miľanová: Svetový deň vody - nech je radšej každý deň...
  7. Štefan Vidlár: Manky doba
  8. Ján Škerko: Richard Sulík nie je len povalač vlád, ale najnovšie aj podrazák
  1. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 9 040
  2. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 694
  3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 5 936
  4. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 4 885
  5. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 3 898
  6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 330
  7. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia 3 128
  8. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 119
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
  3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
  4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
  5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
  7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
  8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

V sobotňajších zápasoch krajských líg sa na domácej pôde predstavili dva celky z prievidzského regiónu.


14 h

Rôzne druhy preparovaného i živého hmyzu z trópov zo zbierky súkromného cestovateľa z Prievidze ponúkne výstava Svet hmyzu.


TASR 20 h
MY | TOP správy z regiónov

Pozrite si výber TOP správ z regiónov.


20 h
Veľkonočné vajíčka zdobené voskom

Históriu techník zdobenia vajíčok, ktoré budú spojené i tvorivou dielňou, pripravilo pre svojich návštevníkov Hornonitrianske múzeum v Prievidzi.


TASR 25. mar

Blogy SME

  1. Rudolf Schütz: Zabudnutý celuloid: Thirteen Women (1932)
  2. Peter Kubica: Kniha o nenávisti k behu
  3. Samuel Ivančák: Hammelova rozprávka pre deti aj dospelých má 50 rokov
  4. Radovan Čipka: O dyskách trochu odborne I: Dyslexia
  5. Ján Valchár: Tak teda dobre, vy otravy
  6. Anna Miľanová: Svetový deň vody - nech je radšej každý deň...
  7. Štefan Vidlár: Manky doba
  8. Ján Škerko: Richard Sulík nie je len povalač vlád, ale najnovšie aj podrazák
  1. Radko Mačuha: V Moskve nie je všetko s kostolným poriadkom. 9 040
  2. Martin Kugla: Nenechajte Valla zničiť Petržalku! 6 694
  3. Ivan Bošňák: Menej Agresivity a viac Analytiky pani Kovačič Hanzelová 5 936
  4. Magdaléna Cifrová: Rozdielna emočná výbava chlapcov a smutná prognóza nedostatku učiteľov 4 885
  5. Michal Porubän: Desatoro Maroša Žilinku 3 898
  6. Radovan Čipka: Podceňujeme intelekt tých, čo píšu "pekný chlapi" 3 330
  7. Rastislav Puchala: Ohavnosť spustošenia 3 128
  8. Ján Valchár: Gáaga! Gáaga! (plus ruský útok na Avdijivku) 3 119
  1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 58. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 2/2 (1990)
  2. Monika Nagyova: Moje blogovanie dosiahlo plnoletosť. Čitatelia mi občas dajú zabrať.
  3. Jiří Ščobák: Chcete od Hegera krev?
  4. Jiří Ščobák: Jak vykrmit akvárium?
  5. Jiří Ščobák: Ako zdaniť dividendy z akcií a ETF? Ako konkrétne vyplniť daňové priznanie?
  6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 57. - Reinhold Messner: Antarktída - nebo aj peklo zároveň, 1/2 (1989)
  7. Jiří Ščobák: Recenze služby: Tři roky se Slovnaftbajkem (aneb Bratislava bez auta a električenky)
  8. Monika Nagyova: Máte v okolí ľudí posadnutých upratovaním? Niet im pomoci.

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu