Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Čierna séria BC pokračuje, Prievidza opäť zaváhala

Prievidzské trápenie pokračuje, hráči BC znovu prehrali, tentoraz doma s Levicami. Handlovskí basketbalisti dosiahli na vlastnej palubovke vydreté víťazstvo o jediný bod nad Banskou Bystricou.

Prievidzský "superman" Viliam Ridzoň tentoraz priletel neskoro a košu už nezabránil.Prievidzský "superman" Viliam Ridzoň tentoraz priletel neskoro a košu už nezabránil. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBALOVÁ EXTRALIGA, 4. KOLO

BC Prievidza - Levice 75:81 (16:21, 18:25, 18:20, 23:15)
BODY: Majoroš, Ridzoň po 17, Hallett, Pavlenda, Williams po 10, Boor 7, Blaho, Jurík po 2 - Hill 24, Koštomaj a Seman po 13. TH: 17/17 - 17/11, fauly: 18 - 17, trojky: 4 - 4, rozhodovali: J. Janáč, Mlynský a Lamoš, 1300 divákov.

MBK Handlová - Banská Bystrica 73:72 (21:22, 15:11, 21:18, 16:21)
BODY: Madaj 20, Barišič 16, Gavlák 12, Štefánik 11, O. Haviar 5, Avalič 4, Prokein 3, Golian 2 - Velčič 15, Cvitanovič 14, Rendla 11. TH: 25/17 - 21/16, fauly: 22 - 26, trojky: 8 - 6, rozhodovali: Kúkelčík, Szibilla a Turčina, 600 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Sp. N. Ves - Komárno 82:69, Nitra - Svit 89:94, ŽIlina - Pezinok 90:88 pp.

bb

Levice v závere udržali tesné vedenie

PRIEVIDZA. Lepšie začali Levičania, ktorí ťažili z dobrého útočného doskoku a v 6. min viedli 12:5. Potom na palubovku domáci tréner, ktorý nemohol počítať so zraneným rozohrávačom Jonesom, poslal novú posilu BC - 205 cm vysokého Tarvisa Williamsa, ktorý sa uviedol rýchlymi šiestimi bodmi a domáci znížili na 14:18. Levice následne nasadili do hry ťažkotonážnika Hilla, ktorého hra na BC platila. Do polčasu zaznamenal 12 bodov a najmä jeho zásluhou odchádzali Levice do šatní s 12-bodovým vedením.

Fotogalériu zo zápasu Prievidza - Levice nájdete tu.

V úvode druhého polčasu Hornonitrania pridali na bojovnosti. Vedení neúnavnym Ridzoňom dvakrát znížili na rozdiel šiestich bodov, no potom sa nevyhli chybám a nepresnostiam a hostia si na konci tretej časti vybudovali 14-bodové vedenie. Prievidžania vstúpili do poslednej časti šesťbodovou šnúrou, no následne ich schladil trojkou Seman a hostia si udržiavali niekoľkobodový odstup. V poslednej päťminútovke domáci skvalitnili obranu, trojkou Boora sa vrátili do hry a keď vzápätí bodovali Hallett i Majoroš, necelé tri minúty pred koncom svietil na ukazovateli skóre stav 69:71. Domáci však záver nezvládli a Levice si šesťbodovou šnúrou zabezpečili víťazstvo.

Filip Pavlenda: Akoby sme sa báli vyhrať

Prievidzskí basketbalisti odohrali ďalší smolný zápas. Podobne ako v domácom súboji so Svitom sa v závere dokázali bodovo dotiahnuť na súpera, no zvrat nedokonali. V tábore Levíc tak po skončení duelu prepukla spontánna radosť.

„Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, od úvodu sme viedli a udržiavali sme si niekoľkobodový náskok. V poslednej štvrtine nám odišla koncentrácia, asi si už hráči mysleli, že víťazstvo sa uhrá samé. Domáci ešte zápas zdramatizovali, no napokon sme zaslúžene triumfovali. Šírka našej lavičky je omnoho väčšia, čo sa v zápase prejavilo," povedal po skončení súboja Peter Jankovič, asistent trénera Levíc.

Ďalšia prehra im nepridá na psychike

Prievidžania mali po zápase opäť hlavu v smútku, do víťazného konca nedokázali dotiahnuť ani štvrtý zápas v sezóne.

„Je to ďalšia smolná prehra, ktorá nám na psychike nepridá. Akoby sme sa báli vyhrať. Vždy musíme spraviť najskôr niekoľko chýb a keď nám súper bodovo odskočí, potom začneme hrať svoju hru. Začne sa nám dariť, no v závere nám chýbajú sily na dokonanie zvratu, keďže musíme celý zápas doťahovať vedenie súpera," uviedol po stretnutí Prievidze s Levicami domáci rozohrávač Filip Pavlenda.

Vynikajúci Hill

Hosťom z Levíc výrazne k víťazstvo pomohol nestarnúci Dametri Hill. Robustný pivot Levíc bol pod košom nezastaviteľný, Prievidzi nasúkal 24 bodov.

„Hill je kvalitný hráč, ktorý sa veľmi ťažko bráni. Dnes mu akcie vychádzali, bol pre mužstvo veľmi platným hráčom," povedal k Hillovmu výkomu Peter Jankovič. Rozohrávač BC Filip Pavlenda pridal: „Určite sme mohli Hilla lepšie ubrániť, viackrát využil naše chyby. Faktom však je, že Hill je veľmi skúsený basketbalista, ktorý ťaží zo svojej hmotnosti. Hrá s rozumom, vie, čo si môže dovoliť a využíva najmä svoje prednosti."

Premiéra Williamsa

Prvý zápas v drese Prievidze odohral 32 ročný, 205 centimetrov vysoký americký podkošový hráč Tarvis Williams, ktorý v minulosti pôsobil na americkej univerzite Hampton, zahral si aj v Čechách a vo Francúzsku. Konto Levíc zaťažil 10-timi bodmi.

„Williams doletel len deň pred zápasom, no ukázal, že môže byť prínosom pre tím. Musí sa postupne zohrať s mužstvom, najmä čo sa týka obranného systému. Keď príde nový stredný rozohrávač, verím, že ho bude viac využívať aj pri útočných akciách a Williams bude patriť aj k bodovým lídrom tímu," povedal Maroš Pavlenda, šéf prievidzského basketbalu.

Branislav Bucák

V napínavej koncovke úspešný MBK

HANDLOVÁ. Domáci bez zraneného Nubera a potrestaného Deliča sa v prvom polčase trápili, keď sa nevedeli strelecky presadiť. Ich trápenie pokračovalo až do 27. min, kedy sa chytili tromi trojkami v rade a po 14-bodovej šnúre sa dostali na koňa (55:47). Handlovčania si vytvorili v 33. min 10-bodový náskok - 63:53, no potom poľavili v koncentrácii. Banskobystričania to využili a minútu a pol pred koncom viedli 72:70. Ondrej Haviar z trestných hodov 68 sekúnd pred koncom vyrovnal a Barišič premeneným trestným hodom osem sekúnd pred koncom rozhodol o vydretej výhre MBK.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?