Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Prievidžania neuspeli ani na tretí pokus

Prievidzskí basketbalisti naďalej zostávajú bez víťazstva, tentoraz neuspeli v Bratislave. Handlová si doma poradila so Spišiakmi, hoci nehral Delič a Nuber sa zranil.

Handlovský rozohrávač Juraj Gavlák efektne prihráva pod koš Marcelovi Madajovi.Handlovský rozohrávač Juraj Gavlák efektne prihráva pod koš Marcelovi Madajovi. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBALOVÁ EXTRALIGA, 3. kolo:

MBK Handlová - Spiš. N. Ves 80:73 (23:14, 23:16, 11:18, 23:25)

BODY: Gavlák 22, Nuber 18, Barišič 15, Avalič 10, Madaj 9, Štefánik, Haviar po 3 - L. Johnson 22, Baťka 13.TH: 40/34 - 30/24, fauly: 29 - 29, trojky: 6 - 3. Pred 900 divákmi rozhodovali: Pipíška, Tomašovič, Matejčík.

Inter Bratislava - BC Prievidza 84:72 (20:14, 22:13, 21:18, 21:27)

BODY: Kucsa 25 (7 trojok), Wheeler 23, Gavran 12 - Majoroš a Jurík po 19, Hallett a Boor po 12, Ridzoň 9, Pavlenda 1. TH: 22/14 - 44/34, fauly: 32 - 21, trojky: 12 - 6. Pred 600 divákmi rozhodovali: Gabara, Fuska a Hančík, 600 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Pezinok - Nitra 95:91, Levice - Komárno 88:77, zápas Banská Bystrica - Žilina sa hrá zajtra.

bb

Pripravili Spišiakom prvú prehru

HANDLOVÁ. Domáci, za ktorých nemohol pre trest hrať chorvátsky pivot Nenad Delič, vstúpili do zápasu veľmi dobre, rýchlo sa ujali vedenia 8:0. Naďalej kvalitne bránili, v útoku sa darilo Nuberovi, Gavlákovi i Madajovi a tak MBK v 16. min vyhrávali po Avaličových trestných hodoch 34:16.

Fotogalériu zo zápasu Handlová - Sp. N. Ves nájdete tu.

Potom sa však Spišiaci prebrali a začali sťahovať domáci náskok. V 26. min po Johnsonových šestkách už bol medzi mužstvami len päťbodový rozdiel (48:43). Baníci však zvrat nepripustili a odrazili všetky snahy Spišiakov. V poslednej časti dôležité koše strelili koše Gavlák, Nuber či Barišič a udržali tak vedenia na strane MBK.

POVEDALI PO ZÁPASE

Karol Kučera, manažér MBK Handlová: „Bol to veľmi ťažký zápas, Spišská Nová Ves k nám prišla ako neporazený tím. Prvý polčas bol z našej strany kvalitnejší a boli sme lepším tímom. V druhom dejstve sme nezachytili úvod, Spišiaci sa chytili premenenými trojkami a najmä útočným doskokom. Veľmi nám chýbal Delič v obrannom doskakovaní, pod košom nás preskákal Johnson. Nakoniec veľkou bojovnosťou a taktickou hrou sme to v závere zvládli. Veľmi dobrý výkon podal Juraj Gavlák, ale aj Marcel Madaj, ktorý hrá od začiatku sezóny spoľahlivo. Pochvalu si za obetavosť zaslúži aj Róbert Nuber, ktorý má pravdepodobne zlomenú kostičku na ľavej ruke. Zápas dohral so sebazaprením, zranil sa už v prvom polčase."

Dávid Demečko, hráč Spišskej Novej Vsi: „Zápas sme si prehrali v prvej štvrtine. Za prvých 16 minút sme dokázali dať len 18 bodov, čo je veľmi málo. V druhom polčase sme sa snažili zmazať bodové manko, zlepšili sme obranu, no duel sa nám už nepodarilo otočiť.

Branislav Bucák

Slabá strelecká úspešnosť Prievidze

PRIEVIDZA. Zápas v Bratislave bol v úvode vyrovnaný, no od konca prvej štvrtiny si domáci začali budovať náskok, ktorý v 19. min po Gavranových bodoch predstavoval už 18 bodov (40:22). Domáci viedli v stretnutí najvyššie o 22 bodov a dvojciferné vedenie si udržali až do samého záveru. Necelých päť minút pred koncom síce Majoroš znížil na 63:74, no domáci odpovedali dvomi trojkami Kuffu a jednou Kucsu a bolo rozhodnuté. Prievidžania v tomto dueli mali dosť vychýlenú mušku, pri streľbe z hry mali len 25 percentnú úspešnosť. Ani najlepší strelci BC Majoroš s Juríkom nemali svoj deň, hoci dali po 19 bodov. Majoroš premenil len štyri z dvadsiatich pokusov z hry, Jurík dal jednu trojku z desiatich striel spoza oblúka.