Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Prvé body pre Tomáša Svitka

Sebedražský motocyklista obsadil na Masarykovom okruhu v Brne v pohári Superstockov 1000 trináste miesto.

Tomáš Svitok v Brne potvrdil, že má na to, aby v kvalitnom motocyklovom seriáli bodoval.Tomáš Svitok v Brne potvrdil, že má na to, aby v kvalitnom motocyklovom seriáli bodoval. (Zdroj: ARCHÍV T. SVITKA)

SEBEDRAŽIE. Cez víkend sa na Masarykovom okruhu v Brne konalo ďalšie podujatie majstrovstiev sveta Superbikov, v rámci ktorých sa jazdí aj pohár FIM Superstock 1000. Slovák Tomáš Svitok zo Sebedražia nastupoval do takmer domáceho podujatia s cieľom vybojovať premiérové body.

Horúce počasie sprevádzalo celý pretekársky víkend, ktorý do hľadiska brnianskeho okruhu prilákal aj niekoľko tisíc návštevníkov zo Slovenska. Tí boli zvedavý aj na výkony nášho reprezentanta jazdiaceho za český tím SMS Racing.Svitok sa počas tréningov a kvalifikácií venoval nastaveniu motocykla, no výsledkom bolo len 24. miesto na štartovom rošte. Sen o prvých bodoch do seriálu sa však nášmu pretekárovi nakoniec podarilo naplniť, keď v nedeľných pretekoch skončil na trinástom mieste. Do tabuľky si tak pripísal tri body.

Tomáš Svitok bol po pretekoch spokojný: „Sobota bola ťažká, museli sme nájsť správne nastavenie a bolo z toho len 24. miesto v kvalifikácii. Večer sme sa rozhodli celkom prerobiť geometriu s tým, že to stihneme vyskúšať v nedeľnom zahrievacom kole. Potvrdilo sa, že sme niektoré veci trafili správne, takže pred pretekmi sme ešte doladili pár detailov. Bol to trošku risk, ale vyplatilo sa to. Dobre som odštartoval, z prvej zákruty som vychádzal dvadsiaty, potom som sa dostal pred Vivarelliho a Ježka a vypracoval som si skoro 1,5 sekundový náskok. Po odstúpení niekoľkých súperov som sa posunul na 11. miesto. Tri kolá pred koncom som však urobil chybu, v nájazde do poslednej ľavej zákruty mi vyskočila rýchlosť a toto rozhodenie ma stálo dve miesta. Som však šťastný, pretože som získal svoje prvé body v tomto seriáli. Celý tím pracoval celý víkend výborne."

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  6. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  10. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

TSMPD zrušili mimoriadne otváracie hodiny na cintoríne a v predajni

Opatrenie súvisí s pandémiou nového koronavírusu, ako i zákazom vychádzania.

V Handlovej bude 14 odberných miest, v Bojniciach päť

Plošné testovanie antigénovými testami budú môcť obyvatelia nadchádzajúci víkend absolvovať na 14 odberných miestach v Handlovej a na piatich v Bojniciach.

Antigénne testovanie na ochorenie Covid-19 v mobilnom odberovom mieste.