PRIEVIDZA. Prvým významnejším podujatím bola súťaž plachtárov Stredoslovenského kraja v roku 1963, zúčastnilo sa na nej desať pilotov.
V sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch sa pravidelne s odstupom dvoch rokov konali v Prievidzi oblastné súťaže, ktoré sa okrem výberu kandidátov na majstrovstvá Slovenska považovali za dôležitý faktor na zvyšovanie úrovne plachtárskeho športu na Slovensku.
Družstvá štátnej reprezentácie v bezmotorovom lietaní využívali letisko v Prievidzi na tréningové tábory. Podobne to bolo aj v deväťdesiatych rokoch, keď tu trénovalo reprezentačné družstvo Nemecka a Slovenska
V roku 1997 bol Aeroklub Prievidza organizátorom majstrovstiev Európy žien v troch súťažných triedach, kde štartovalo dovedna 49 pretekárok.
V prvej dekáde tohto storočia sa v Prievidzi konali osemkrát majstrovstvá Slovenska v bezmotorovom lietaní a trikrát veľká klubová súťaž Flying Chalenge Competition (F.C.C) s účasťou 116 pilotov nielen zo Slovenska.
Pre motorových pilotov sa v Prievidzi uskutočnilo desať ročníkov navigačnej súťaže Po stopách SNP, majstrovstvá SR v navigácii a v roku 1993 aj majstrovstvá Rakúska v presnom lietaní.
Zo súťaží v športovom parašutizme nemožno nespomenúť súťaž štátov východnej Európy v roku 1989 a spoločné majstrovstvá v parašutizme Slovenskej a Českej republiky.