Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Bystričany novým lídrom prvej triedy

Víkendový súhrn výsledkov futbalových súťaží, v ktorých pôsôbia naše celky.

Chrenovec-Brusno prehral s Porubou.Chrenovec-Brusno prehral s Porubou. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)

Víkendový súhrn futbalových súťaží, v ktorých pôsôbia naše celky.

IV. liga

D. Vestenice - Trenč. Stankovce 3:1 (1:0)

Úvod patril domácim, no Papranec mieril nad a strely Norockého a Dvonča brankár kryl. Potom pohrozili hostia, Polek a Navrátil však netrafili bránu. V 17. min si obranca hostí nakopol loptu do ruky, no rozhodca jedenástku neodpískal. Záhumenského šancu následne zlikvidoval Beník. V 38. min zahrával Dvonč trestný kop z pravej strany a jeho prudkú centrovanú loptu si Sedláček vrazil do brány - 1:0. Aj druhý polčas začal v réžii domácich. V 50. min nacentroval z pravej strany Struhár a S. Humaj hlavou zvýšil na 2:0. Papranec potom išiel sám na brankára hostí, no nedal. Čaprnkova hlavička lízala ľavú žrď, v 70. min Cagáň z 5 m hlavičkoval tesne nad hosťujúcu bránu. V 74. min unikol Papranec, jeho strelu Kvasnica vyrazil, no S. Humaj poslal loptu do brány - 3:0. V 78. min Záhumenského nájazd zlikvidoval Beník, no o tri minúty Polek využil okienko v obrane domácich a na dvakrát znížil. V 83. min mohol zvýšiť Zuzula, keď išiel sám na brankára. Prehodil ho, no bránu netrafil. Domáci vyhrali zaslúžene.

n GÓLY: 38. vlastný (Sedláček), 50. a 74. S. Humaj - 81. Polek. ČK: 72. Navrátil (Tr. Stankovce, po 2 ŽK), R: Kukan, 400 div.

n D. VESTENICE: Beník - Norocký, Stručka, Zuzula, Koreň, Dvonč, Struhár, S. Humaj (86. Gálus), Čaprnka (88. Janega), Cagáň, Papranec. M. VÁŽAN

N. Pravno - Nová Ves n/V. 2:0 (2:0)

V prvom polčase na blatistom a ťažkom teréne sa hral dobrý futbal. Domáci mali mierne navrch, vytvorili si tlak na súperovu bránu. V 14. min po priamom kope Kamana Perniš dorazil a bolo 1:0. Potom mali Pravňania ešte dve šance, ktoré ostali nevyužité. V 44. min Kaman opäť perfektne vystrelil z priameho kopu a Perniš dorazil na 2:0. Druhý polčas sa odohrával v strede ihriska, Nitrianskopravňania si vytvorili tri šance, ktoré ostali nevyužité. Svoj náskok si udržali do konca zápasu. Nová Ves si nevytvorila ani jednu gólovú príležitosť a tak tri body zostali zaslúžene doma.

n GÓLY: 14., 44. Perniš, R: Barcík, 250 divákov.

n N. PRAVNO: M. Pročka - Čičmanec, Kolodzej, Kupek, P. Bielik, Važan, Miro Jamrich, L. Pročka, Kaman, Perniš, Michal Jamrich, str. Vrábel, Varinský. F. FAZEKAŠ

Kanianka - Bošany 2:0 (2:0)

V prvom polčase boli jasne lepší domáci, ktorí hrali s chuťou, s dobrým pohybom. Súperových hráčov napadali už na ich polovici a nútili hostí robiť chyby. Vedenia sa ujali domáci v 16. min po hlavičke Mariána Petráša. V 24. min ten istý hráč zvýšil po prihrávke Petra Richtera strelou do prázdnej brány na 2:0. Hostia potom vystriedali gólmana. Do bránky sa postavil Bulák, ktorý sa blysol niekoľkými výbornými zákrokmi a uchránil tým hostí od vyššieho rozdielu v prvom polčase. Úroveň druhého polčasu narušil neutíchajúci dážď, hra sa vyrovnala, no väčšinou sa odohrávala v strede ihriska. Keďže hostia nastrelili dvakrát žrď a domáci stroskotali na hosťujúcom Bulákovi, stav ostal nezmenený.

n GÓLY: 16., 24. Marián Petráš, R: Petránek, 250 divákov.

n KANIANKA: Gregor - J. Hvolka, Kurbel, Jurenka, Gajdoš, Pipíška, Mečiar, M. Hvolka, M. Richter, P. Richter, Petráš, str. Šnirc, Kováč. J. KOBULDA

n ĎALŠIE VÝSLEDKY: Gbely - Brezová p/B. 2:3 (0:2), 71. Kollár, 89. Karas - 30. Zubalík, 34. Šebo, 65. Šuradi. Partizánske - N. Dubnica 3:2 (1:1), 16., 63. a 78. D. Badinský - 45. Ďatko, 88. Hanták. Solčany - V. Kostoľany 4:0 (1:0), 15., 65. a 79. Soboňa, 59. R. Mihálik. Častkovce - Skalica odložené pre nespôsobilý terén.

14.Lehota 25 5 7 13 31:51 22 (-14)

15.V. Kostoľany 25 5 4 16 30:53 19 (-17)

Hrnčiarovce sa odhlásili.

n Hrnčiarovce - Handlová 3:0, Nováky - V. Kostoľany 7:0, D. Vestenice - Led. Rovne 1:2, Bánovce - Skalica 0:2, Tr. Stankovce - N. Dubnica 2:4, Moravany - Leopoldov 1:3, Ilava - Hlohovec 2:5, Plevník - D. Krupá 2:3.

Nováky - Šimonovany 3:0 (1:0)

V rozlúčkovom domácom zápase sa mohol zrodiť dvojciferný výsledok aj napriek tomu, že domáci nastúpili v pozmenenej zostave. Bolo len otázkou času, kedy prídu góly. Nováčania do polčasu zahodili osem čistých šancí a nastrelili dvakrát žrď. Vedúci gól dali v 37. min, keď Zaťko z trestného kopu trafil do šibenice. Druhý polčas začal tak, ako prvý skončil, zahadzovaním aj tých najväčších šancí zo strany domácich. V 55. min Boško trafil žrď, odrazenú loptu poslal Grom znovu do žrde. V 57. min sa dostali po chybe obrany do obrovskej šance hostia, ale Bratkovič v nájazde na brankára nedal. V 63. min Zaťko prelomil streleckú smolu a z trestného kopu zvýšil na 2:0. V 71. min Grom z čistej šance netrafil bránu, o desať minút Árgyusi opäť opečiatkoval žrď. V 85. min Chlpek volejom upravil na konečných 3:0.

n GÓLY: 37., 63. Zaťko, 85. Chlpek, R: Máčaj, 200 divákov.

n NOVÁKY: Demko - Chlpek, Zaťko, Mečiar, Grom, Árgyusi, Laurinec, Cserge, Slezák, Jakubis, Boško, str. Mnich, Kohút, Blažek. Ľ. ĎURECH

Handlová - Ladce 3:0 (2:0)

Futbal mal dva rozdielne polčasy. V prvom sa hralo zo strany Baníka zodpovednejšie, v druhom po trojgólovom vedení domáci poľavili v aktivite a Ladčanom umožnil vyrovnať hru v poli. V 16. min chytil brankár hostí Janke Maruniakov pokutový kop za ruku v trestnom území. O tri minúty Baník získal vedenie Balážovou polovysokou strelou zo siedmich metrov. Baláž v 26. min pridal druhý gól po ideálnom pase od Kečkeša. Hosťom patrilo ku cti, že hrali otvorene s možnosťou sa presadiť i v útoku. V 53. min unikol Lošonczi, prihral Maruniakovi, ktorý technickou strelou prekonal Jankeho - 3:0. Strelecké pokusy hráčov Ladiec F. Vaňa, Zábojníka a Majtána brankár Kováčik ľahko vyriešil. V 70. min priamy kop Černáka poslal Šandor hlavou nad bránku a v 89. min Bilčík zaváhal so streľbou v dobrej pozícii.

n GÓLY: 19., 26. Baláž, 53. Maruniak, R: Šimák, 100 divákov.

n HANDLOVÁ: Kováčik - Longauer, Petrucha, Lošonczi, Černák, Kečkeš, Baláž, Ondrejka, Šandor, Bilčík, Maruniak, str. Kľačanský, Bača, Šauša. I. FRIVALDSKÝ

Z. Kostoľany - Malá Čausa 3:2 (0:2)

Okresné derby malo dobrú úroveň, hostia mohli ísť do vedenia hneď v 1. min, no Petráš sa v nájazde na brankára nepresadil. V 6. min po rohovom kope a hlavičke Šrámku išli Maločausania do vedenia. Z. Kostoľany mohli vyrovnať, keď Zvalo ponúkol čistú gólovú šancu Šurinovi, ktorý ju však nevyužil. Cmarkova strela zasa skončila na tyči. V 22. min hostia pekne zakombinovali a Matiaško upravil na 0:2. V druhom polčase dominovali najmä domáci, zvýšili svoj pohyb, lepšie kombinovali. V 47. min hosťujúci Švolík zahral v šestnástke rukou a R. Zvalo pokutový kop premenil. Domáci dobýjali hosťujúci bránu a v 65. min T. Mokoš premenil svoju šancu na vyrovnávajúci gól. Od tohto okamihu Zemianskostoľanci ovládli hru a mali tri dobré gólové príležitosti. V 70. min spečatil zaslúžené víťazstvo domácich Liptaj, ktorý hlavičkou prekonal hosťujúceho brankára.

n GÓLY: 47. R. Zvalo, 65. T. Mokoš, 70. Liptaj - 6. Šramka, 22. Matiaško, R: Barta, 100 divákov.

n Z. KOSTOĽANY: Marek Zvalo - Duda, Výškrabka, Mich. Zvalo, Hancko, R. Zvalo, Cmarko, T. Mokoš, V. Mokoš, Šurina, Liptaj, str. A. Zvalo, Obžera.

n MALÁ ČAUSA: Drozd - M. Švolík, J. Švolík, Rendek, Šrámka, Miro Krško, Michal Krško, Borik, Matiaško, Petráš, Ľahký, str. J. Čapmiš, S. Čampiš. J. ZÁHON

V. Bielice - Kamenec p/Vt. 1:1 (1:0)

V prvom polčase boli domáci lepším mužstvom, hostí však nad vodou držal brankár Krško, ktorý zmaril tri tutovky. Domáci sa však napriek tomu ujali vedenia, keď umiestnenou strelou v závere polčasu sa presadil Kundala - 1:0. V druhom polčase pokračoval priemerný futbal v podaní oboch celkov. Hosťom sa po chybe domácej obrany podarilo vyrovnať. V nadstavenom čase hlavný rozhodca daroval Kamenčanom pokutový kop. To vyvolalo búrku nevôle na ihrisku. Domáci brankár však penaltu chytil. Hneď po jeho úspešnom zákroku sa zápas skončil.

n GÓLY: Kundala - Pisár. R: Prelec, 150 divákov.

n KAMENEC P/VT.: Krško - Žiak, Marián Žiak, Stančiak, Mojžiš, Krajčík, Fábry, Nechala, Pisár, Višňovský, Šimo, striedal Gáfer.

n ĎALŠIE VÝSLEDKY: V. Uherce - Ľuborča 4:0 (1:0), 10. Jakubis (11 m), 47. a 85. R. Kováč, 82. Beliansky. Stará Turá - Beluša 0:0. Podolie - Prečín - nehralo sa pre nespôsobilý terén.

1. Nováky 26 23 3 0 96:24 72 (+30)

2. V. Uherce 25 17 4 4 48:25 55 (+16)

3. Beluša 25 16 6 3 65:26 54 (+18)

4. Handlová 25 15 2 8 54:27 47 (+8)

5. Prečín 24 12 3 9 56:44 39 (+3)

6. Z. Kostoľany 25 11 4 10 39:40 37 (-2)

7. Ľuborča 26 10 5 11 35:45 35 (-4)

8. Ladce 25 9 7 9 36:34 34 (-2)

9. M. Čausa 25 10 4 11 40:47 34 (-2)

10. Šimonovany 26 8 3 15 39:47 27 (-9)

11. Kamenec p/Vt. 25 6 7 12 25:49 25 (-11)

12. St. Turá 25 5 5 15 28:46 20 (-19)

13. Podolie 24 6 2 16 26:45 20 (-16)

14. V. Bielice 25 5 5 15 31:66 20 (-19)

15. H. Poruba 25 5 0 20 26:79 15 (-21)

Lehota p/Vt. B sa odhlásila zo súťaže.

n N. Pravno - Papradno 1:0, Dubodiel - Lehota p/Vt. 3:0 kont. (hostia na zápas nepricestovali), Kanianka - N. Rudno 2:1, TTS Trenčín - Košeca 0:4, Horné Srnie - Drietoma 0:2, Ladce - Stará Turá 1:0, Beluša - D. Kočkovce 1:0, Streženice - Chynorany 1:0.

Opatovce n/N. - Uhrovec 3:0 (2:0)

Zápas veľmi dobrej úrovne, domáci sa ujali vedenia v 8. min gólom Ďurinu. Potom hostia mali šancu v 15. min Pavelkom, ale Gendiar jeho úmysel vystihol. V 40. min Ďurina krížnou strelou zvýšil na 2:0. V druhom polčase Uhrovčania tlačili, ale nemali žiadne šance, hralo sa medzi 16-tkami. V 85. min po rýchlom protiútoku Likavčan zvýšil na 3:0. Zápas skončil zaslúžene víťazstvom domácich.

n GÓLY: Ďurina 2, Likavčan, R: Drábik, 150 divákov.

n OPATOVCE N/N.: Gendiar - Likavčan, Lysý, R. Hulínyi, Líška, M. Mečiar, P. Hulínyi, Petreje, Minich, Hoffman, Ďurina, str. Lacko, Oboňa, Kráľ, S. Mečiar.

M. KRISTINÍK

Oslany - Cigeľ 2:1 (2:1)

Hostia od začiatku naznačili, že by si radi z Oslian zobrali nejaký bodík. Už v 3. min Lutka z výhodnej pozície zbrklo netrafil bránu. Gól zaznamenal Cigeľ v 27. min, keď Mjartan hlavičkou rozvlnil sieť O minútu sa stav opäť menil. Po rohovom kope sa v päťke najlepšie zorientoval Gaži a vyrovnal. Pred odchodom do šatní Čavoj zahrával trestný kop a Hudec hlavou poslal loptu do siete. V druhom polčase sa na ihrisku pritvrdilo, čomu prispel aj nepresný rozhodca. Hostia mali šance na vyrovnanie, ale strelecky sa im nedarilo. V 85. min z troch krokov nastrelil Zaťko žrď. Vzápätí išli štyria domáci futbalisti na jedného obrancu, ale Megovu strelu brankár chytil. Oslančania potvrdili, že na jar patria medzi najlepšie mužstvá súťaže.

n GÓLY: P. Gaži, Hudec - Š. Mjartan, R: Farkaš, 200 divákov.

n OSLANY: Košian - Ivanka, Néč, Adamec, P. Gaži, Černák, Kolár, Čavoj, Barta, Mego, Hudec, str. P. Šandrik, Ferjanc, T. Štálnik, R. Štálnik.

n CIGEĽ: Čertík - Ďuriš, Fábry, Š. Mjartan, Civáň, Lutka, Š. Zaťko, Grolmus, Lučan, Ďurina, T. Zaťko, str. Rybár, P. Mjartan. D. BALÁŽ

Pravenec - Bánovce B 4:1 (2:1)

Vo výbornom stretnutí mužstiev z čela tabuľky sa hostia prezentovali pekným behavým futbalom, no do šancí sa dostávali častejšie domáci. V 8. min dal po odrazenej lopte Čiscoň s pomocou tyče na 1:0. V 23. min hosťujúci Škorec peknou strelou spoza šestnástky vymietol pavučinu domácej brány. V 26. min kapitán domácich Gandel opäť strhol vedenie na domácu stranu, keď poslal odrazenú loptu do brány. Domáci mali aj v hustnúcom daždi viac šancí, v 68. min Laluch obišiel aj brankára a upravil na 3:1. V 73. min Gandel nepremenil pokutový kop. V 88. min Čiscoň išiel sám na bránu a strelou medzi gólmanove nohy zavŕšil výsledok na 4:1.

n GÓLY: Čiscoň 2, Gandel, Laluch - Škorec, R: Šimurka, 100 divákov.

n PRAVENEC: Oulehle - Belanský, Kmeťko, M. Mendel, Jánoška, Laluch, Gandel, Šušol, Mihalička, D. Mendel, Čiscoň, str. Jankula, Cmarko, Valach, Majzlan. M. BOBOCKÝ

Ráztočno - Div. Nová Ves 3:1 (1:1)

Bolo to vyrovnané stretnutie so šancami na oboch stranách. Futbalisti hrali dôrazne a s nasadením, čo sa prítomným divákom páčilo. V 27. min hostia využili zaváhanie domácej obrany a Pekár otvoril skóre. V 37. min po peknej akcii a výmene lopty medzi Kňazem a Krutým bolo vyrovnané. Domáci futbalisti potom premrhali niekoľko vyložených šancí. Ráztočňania v druhom polčase túžili viac po víťazstve a ich dôraz a bojovnosť sa im vyplatila. Mali viac z hry a hlavne šance, ktoré aj dokázali premeniť. V 61. min Gregor upravil na 2:1 a v 77. Krutý zavŕšil na konečných 3:1.

n GÓLY: Krutý 2, Gregor - Pekár, R: Mikši, 300 divákov.

n RÁZTOČNO: Kreth - Sokolovský, Bartík, Michalička, Škrteľ, Zluky, Madaj, Kňaže, Kerata, Krutý, Gregor, str. Orság, Strelka, Gilan.

n DIV. NOVÁ VES: Cíger - Siekel, Uhlár, Tkáč, Jankeje, L. Vavro, Pekár, R. Štrbák, L. Štrbák, Obert, M. Štrbák, str. Géczy, Krausko, P. Vavro. I. ŠKRTEĽ

Chynorany - N. Rudno 2:1 (1:0)

Na ťažkom teréne domáci od úvodu mali častejšie loptu na kopačkách, a tak v zápase zaslúžene vyhrali.

n GÓL: P. Michale

Hradište - Lazany 2:4 (1:0)

Hostia potvrdili svoje postavenie v tabuľke a na ťažkom teréne zaslúžene vyhrali. Mohli vyhrať aj vyšším rozdielom.

n GÓLY: Hianik 2, Borko, Habalčík.

n ĎALŠIE VÝSLEDKY: Kolačno - Biskupice 6:1 (1:1). Veľký Klíž - Malá Hradná 2:0 (0:0).

Dohrávka: Pravenec - Nitr. Rudno 3:2 (1:0), Gandel (11 m), Laluch, Mihalička - Čičmanec 2 (jeden z 11m).

16. Hradište 27 3 1 23 24:111 10

Z. Kostoľany - Sebedražie 5:1, Pravenec - Chren.-Brusno, Bystričany - Čereňany 0:2, V. Uherce - R. Lehota 2:1, Bošany - Lazany 3:0, Val. Belá - Bánovce B 5:2, V. Bielice - Skačany 4:0, V. Klíž - Kamenec p/Vt. 3:2.

Dohrávka: Bystričany - Kamenec p/Vt. 1:4.

Poruba - Chrenovec-Brusno 3:1 (2:1)

Porubania už v 8. min viedli 2:0, čo ich uspokojilo a húževnatí hostia stačili do polčasu skorigovať na rozdiel gólu. V druhom dejstve bolo u oboch mužstiev trochu nervozity. Porubania si chceli poistiť víťazstvo, zatlačili hostí, výsledkom čoho bol tretí gól. Snaživí hostia nezložili zbrane, no počasie už nedoprialo mužstvám ukázať svoje kvality.

n GÓLY: Oboňa 2, Gebrlín, - Ertl, R: Jančich, 120 divákov.

n PORUBA: Pieš - Peter Lacko, Pavol Lacko, Halaška, Gaman, Škovran, Kozák, Priehoda, Jamriško, Gebrlín, Oboňa, str. Horváth, Tisaj, Rusnák, Baniar.

n CHRENOVEC-BRUSNO: Ľahký - Ertl, Dubský, Solčáni, Dobrotka, Krausko, Gilan, Ďurdina, Jakubis, Trgiňa, Vojtko, str. Mokrý. M. BOŠKO

Koš - Malinová 1:5 (0:3)

Do bránky mužstva Koša nastúpil hráč z poľa. Tento fakt a nepremenenie domácich viacerých šancí sa podpísali pod výsledok stretnutia.

n GÓLY: Weiss - Bolfík 2, Štefan 2, Priehoda, R: Hickl, 150 divákov.

n KOŠ: Vojtko - Adámik, Pieš, Telesz, Kučera, Husárik, Mikuláš, Žember, Bukna, Weiss, Mihalička, str. Kurbel.

n MALINOVÁ: Zaťko - Blahuta, Bobok, Juraj Štiffel, Luprich, Dudáš, Michal Štiffel, Priehoda, Bolfík, Šandor, str. Manfred Štiffel, Lacko. J. PERNIŠ

Bystričany - N. Sučany 2:1 (1:1)

Zápas vynikajúcej úrovne začali lepšie domáci. V 8. minúte sa po peknej akcii ujali vedenia gólom Belicu. Hostia vyrovnali po nedorozumení domácej obrany v 29. min. Druhý polčas chceli obe mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Šťastnejší boli domáci, ktorí si v 89. min gólom Bartu, po prihrávke brankára Šnirca, zabezpečili nielen víťazstvo v zápase, ale aj prvé miesto v tabuľke.

n GÓLY: Belica, Barta - Vlnka, R: Hrabaj, 150 divákov.

n BYSTRIČANY: Šnirc - Škoda, Pilch, Tesarovič, Sedlák, Kováč, Grolmus, Lehotkai, Belica, Sluka, Barta, str. Senaj, Vrbovský

n NITR. SUČANY: Beták - Mikláš, Pánis, Čertek, Žember, Kuzma, Fodor, Mikláš, B. Fodor, Vlnka, Žember, str. Caňo, Paulďuro, Mikláš. M. RADOSA

Mačov/Diviaky n/N. - Rud. Lehota 2:3 (1:3)

Domáci sa hneď z prvej akcie ujali vedenia. Gól im viac uškodil a hostia tromi presnými zásahmi do polčasu zaslúžene otočili skóre. V druhom polčase snaha Mačovčanov stačila len na skorigovanie výsledku.

n GÓLY: Škríp, M. Kaňa - Cebák, Kopčan, M. Belanec, R: Blaháč, 300 divákov.

n MAČOV: Jankeje - Ľ. Púčik, Škríp, Šimurda, Pánis, Koššo, Znamenák, M. Kaňa, Králik, B. Blaho, P. Kaňa, str. Oršula, R. Blaho, I. Vajda.

n RUD. LEHOTA: Samardžia - Balucha, M. Belanec, J. Belanec, M. Gaman, M. Cebák, A. Šimo, Kopčan, M. Harag, A. Harag, R. Gaman, str. P. Gaman, D. Šimo. V. KAŇA

Tužina - Hradec 4:3 (1:0)

Na ťažkom teréne domáci hráči napriek početnej nevýhode vybojovali zaslúžené víťazstvo.

n GÓLY: Miro Grešner 2, Solčáni, Galus - Čičmanec 2, Novotný, R: Vrták, 80 divákov.

n TUŽINA: Klopan - Dobiš, Ošvát, Kmeťko, Pekár, Hanus, Rybár, Solčáni, Galus, Čiscoň, P. Grešner, str. M. Grešner, Vereš, Kvašnica. J. SLOBODA

Kľačno - Sebedražie 3:1 (0:0)

Na ťažkom rozmočenom teréne sa hral vyrovnaný zápas. V prvom polčase mali viac šancí hostia, ale ich nevyužili. V druhom sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Domáci boli šťastnejší a strelili tri góly.

n GÓLY: Mauer 2, Kvašnica - F. Paprčiak, R: Balek, 100 divákov.

n KĽAČNO: Vrábel - Baláž, Timko, Šujan, Polák, Marko, Kubásek, Lacko, Kvašnica, Sloboda, Mauer, str. Pavlíček, Humaj, Roháč.

n SEBEDRAŽIE: Kobela - Šorman, Fábry, I. Čertík, A. Čertík, Hurtiš, Kolodzej, Píš, Gatial, Špeťko, Paprčiak, str. Brindza. V. GREŠNER

Nedožery-Brezany - V. Čausa 9:0 (4:0)

Domáci nenechali nič na náhodu a od začiatku sa pustili do súpera. V prvej minúte sa ujali vedenia gólom L. Kramára. V prvom polčase sa ešte presadil Kvočik a dvakrát Boško. V druhom dejstve domáci prestriedali a pridali ďalších 5 gólov, keď sa presadili Boško a dvakrát Kramár a J. Laco. Avšak aj hostia si zaslúžia uznanie za odhodlanie a čestný súboj.

n GÓLY: Boško 3, Kramár 3, J. Laco 2, Kvočik, R. Svitok, 110 divákov.

n NEDOŽERY-BREZANY: Mokrý - Chudý, M. Krebes, Pružinec, Brida, Macháč, Boško, Vavro, Trosko, Kvočik, Kramár, str. J. Laco, T. Krebes, A. Laco.

n VEĽKÁ ČAUSA: Obert - Hanko, Dúbravka, Oswald, Fidor, Horváth, Oršula, Jurek, Krško, Baláž, Vojtko. J. ŠALÁTEK

Dohrávky: Tužina - Malinová 2:3 (0:1)

n GÓLY: Rybár, Grešner - Priehoda, Bolfík, Michal Štiffel.

Bystričany - Hradec 4:1 (3:0)

n GÓLY: Grolmus, Senaj, Sluka - Novotný.

14. V. Čausa 23 0 0 23 13:111 0

Nedožery-Brezany - Nitrianske Sučany 5:1, Liešťany - Malá Čausa 2:4, Opatovce nad Nitrou - Hradec 2:2, Kľačno - Diviaky nad Nitricou 9:1, Ráztočno - Diviacka Nová Ves 1:1,

Dohrávka:Liešťany - Diviaky n/Nitr. 7:3.

Podhradie - Nováky B 0:3 (0:2)

Súperi odohrali zápas priemernej úrovne.

n GÓLY: Jankula, R: Moniak st., 50 divákov.

n PODHRADIE: Ďurina - Dudáš, Richter, I. Daňo, M. Junas, T. Daňo, Mendel, Farkaš, J. Junas, Barčin, Matušov, str. Gašparovič, Kralovič.

n NOVÁKY B: Hajnovič - Hvojník, Jakubis, Kováč, Karak, Stankovský, Rolinec, Jurek, Bránik, Jankula, Krajči, str. Daubner. Š. MATUŠOV

Liešťany - N. Rudno B/Temeš 4:0 (2:0)

Liešťanci jednoznačne zvíťazili, keď hostia za celý zápas ohrozili len raz ich bránku. Keby boli domáci efektívnejší a využili množstvo šancí, gólový rozdiel mohol byť ešte vyšší.

n GÓLY: Duchoň, Sedláček, Juraj Javorček, Kováč, R: Kolár, 80 divákov.

n LIEŠŤANY: Krpelan - Bielik, Vrecko, Baláž, Mišovic, Juraj Javorček, Mesiarik, Kotula, Sedláček, Duchoň, Jaro Javorček, str. V. Javorček, Lacuška, Kováč, Pôbiš.

n NITR. RUDNO B: Dianovský - Uhlár, Krištof, J. Hrdý, Trungel, Andris, Vrška, Čičmanec, Fakan, Javorček, P. Hrdý, str. Bernát. P. MIŠOVIC

Valaská Belá - Horná Ves 1:0 (0:0)

Za stáleho dažďa na hranici regulárnosti sa hral bojovný futbal. Domáci na konci stretnutia mohli inkasovať, ale lopta skončila na brvne.

n GÓLY: Šagát, R: B. Čulaga, 90 divákov.

n VAL. BELÁ: Jurenka - Falát, T. Luchava, Slugeň, Kučera, Pánis, Dušička, Š. Luchava, Furka, Šagát, Pugzik.

n HOR. VES: Bočkaj - Priekala, Školna, Lábo, Mesiarik, Galanský, Pavlov, M. Kopál, Foltán, R. Kopál, Korenčík, str. Janovič, Dudadík. M. NEMČEK

Bojnice - Handlová B 5:2 (2:0)

Na ťažkom teréne sa v Bojniciach hral veľmi dobrý futbal, nakoľko sa stretli dvaja kandidáti na postup. Svoj perfektný výkon spečatil mladý Uhliar tromi gólmi a mal tak veľký podiel na víťazstve Bojníc. Handlovčania sa nezlomili, aj keď bol stav 3:0 pre domácich, pridali na výkone a dvomi gólmi Kolára sa vrátili do zápasu. Bojničania ale potvrdili, že na jar majú dobrú formu a dvomi gólmi spečatili svoje víťazstvo.

n GÓLY: Uhliar 3, Slaný, Petráš - Kolár 2, R: Miksa, 150 divákov.

n BOJNICE: Flimel - Tadial, Meliš, Zemanovič, Petráš, Bíro, Brzáč, Uhliar, Slaný, Šprlák, Barborka, str. Prístavka, Kočner, Oboňa.

n HANDLOVÁ B: Zedek - Tran, Verzea, Holič, Král, Boška, Jackuliak, Kolár, Šuník, Vaculík, Pavlík, str. Škrtel, Kmeť. O. JURÍK

Oslany B - Čereňany 3:0 (0:0)

Derby zápas sa hral na rozmoknutom teréne, počas celého zápasu pršalo až lialo. Do polčasu šance neboli využité, ale po prestávke sa domáci strelecky presadili. Mego dal prvý gól po zemi, potom Štálnik ušiel obrane a zvýšil na 2:0. V závere Hudec hlavou po rohovom kope stanovil na 3:0.

n GÓLY: Mego, R. Štálnik, Hudec, R: Poliak, 100 divákov.

n OSLANY B: Fraňo - P. Šandrik, Repa, Greguš, T. Štálnik, M. Šandrik, Ferianc, P. Gaži, D. Gaži, Švec, R. Štálnik, str. Hudec, Mego, Tadial.

n ČEREŇANY: Kopera- Kobes, Kurek, Holdoš, Paukeje, Gogora, Bartoš, Hvojník, Mikula, Žiško, Cifrík, str. Pavlov, Laurinec. D. BALÁŽ

Nitrica - Radobica 7:4 (3:3)

Tento zápas bol plodný na góly, už v prvom polčase ich padlo šesť. V druhom dejstve domáci zabrali a jednoznačne vyhrali.

n GÓLY: Sáni 2, Bruška 2, Michal Kráľ 2, Šušmák - Repa 2, Bajgar, Uhlár, R: Chalmovský, 80 divákov.

n NITRICA: Olejka - Šándor, Marián Kráľ, Štrbák, Kováč, Sáni, Šušmák, M. Bruška, I. Bruška, Uskoba, Michal Kráľ, str. Šúň, R. Bruška.

n RADOBICA: Kurinec - Bevelagua, Uhlár, R. Jančich, Brída, J. Jančich, Bajgar, Kolár, Michal Kmeť, Martin Kmeť, Repa, str. Švarc. I. BRUŠKA

Kostolná Ves - Diviaky n/N. 1:3 (0:2)

Na ťažkom a premočenom trávniku za sústavného dažďa sa hostia ujali vedenia v 33. min vlastným gólom Barátha. V 38. min zvýšil na 2:0 pre hostí Gaman. V druhom polčase domáci zvýšili úsilie a v 67. min znížil peknou strelou spoza 16-ky Sobota. V 75. min videl po druhej žltej karte domáci Parči červenú. Hostia v 80. min zvýšili svoje vedenie na 3:1. Gamanom. Hostia mali lepší pohyb a prejavili väčšiu chuť po víťazstve.

n GÓLY: Sobota - Gaman 2, vlastný (Baráth),R: Koričanský, 30 divákov.

n KOST. VES: Nikmon - Baráth, Parči, Pažický, D. Ďuriš, Sobota, R. Ďuriš, Bielik, Hanus, Chudý, M. Pánis, str. Beňadik, Fajer, M. Hanus, Hnát. M. ŠIMORA