Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Karol Kučera: Zisk bronzu sme oslavovali tri dni

„Prvý deň hneď po skončení zápasu všade striekalo šampanské. Na druhý deň nás prijal primátor Handlovej, na námestí bola zorganizovaná autogramiáda hráčov. Tretí deň sme boli v kúpeľoch," hovorí k oslavám bronzu handlovský manažér Karol Kučera.

Handlovčania po dvoch rokoch opäť získali bronzové medaily, keď znovu porazili v boji o tretie miesto Spišiakov.Handlovčania po dvoch rokoch opäť získali bronzové medaily, keď znovu porazili v boji o tretie miesto Spišiakov. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)

„Prvý deň hneď po skončení zápasu všade striekalo šampanské. Na druhý deň nás prijal primátor Handlovej, na námestí bola zorganizovaná autogramiáda hráčov. Tretí deň sme mali na programe výlet do kúpeľov v Rajeckých Tepliciach," hovorí k oslavám bronzu handlovský manažér Karol Kučera.

HANDLOVÁ. Basketbalisti MBK Handlová po minulej neúspešnej sezóne potešili svojich fanúšikov. Už v základnej časti basketbalovej extraligy si vybojovali tretiu priečku a bronzové umiestnenie obhájili aj vo vyraďovacích bojoch. O skončenej sezóne, oslavách, kádri či trénerovi sme sa porozprávali s Karolom Kučerom, manažérom MBK Handlová.

Aká je spokojnosť s konečným umiestením? Potešilo, či ste „poškuľovali" po účasti vo finále?

- Máme za sebou úspešnú sezónu. Tretie miesto je zrejme reálny strop, čo sme v danej situácii mohli v extralige dosiahnuť. Zisk medaily akéhokoľvek lesku je pre náš tím úspechom. Treba si vážiť tieto okamihy, lebo môžu prísť oveľa ťažšie a menej úspešné sezóny. V základnej časti sme boli prevažne na treťom mieste a sme radi, že sa nám toto umiestnenie podarilo obhájiť aj v play-off. Sériu o bronz sme zvládli trochu aj so šťastím, ale vytúženú medailu máme v rukách a to je hlavné.

Verili ste, keď ste v lete zostavili tento tím, že má na to, aby získal medailu, či to bolo skôr len vaše prianie v kútiku duše?

- Možno to bude znieť odvážne, ale ja som veril, že tím, ktorý sme poskladali spoločne s trénerom Smačkom, môže hrať o medaily. Chlapcom som dôveroval a vedel som, že majú na to, aby bojovali o popredné miesta extraligy.

Medzi veľkou radosťou a sklamaním je tenká čiara. Presvedčili ste sa o tom aj v rozhodujúcom zápase o bronz. Ešte šesť sekúnd pred koncom ste prehrávali o tri body. Dúfali ste ešte vtedy v obrat, či už ste strácali nádej?

- Som človek, ktorý verí do samého konca. Veľmi dobre si spomínam na tie okamihy a trestné hody Roba Nubera, keď sa hráči pýtali, či má premeniť druhú šestku, alebo sa spoliehať na doskočenú loptu a následný vyrovnávajúci kôš. Ja som vtedy videl jedinú možnosť, premeniť obe šestky, pokúsiť sa získať loptu a otočiť skóre v náš prospech. Bola tam aj istá dávka šťastia, ale aj taktiky, keďže tréner Smačko nechal na ihrisku malých behavých basketbalistov, ktorí si dobre vedia prebrať súperových hráčov. Vyšlo to a mohli sme oslavovať.

Aké boli oslavy bronzu?

- Veľké. Oslavovali sme tri dni a keby niektorí hráči neodišli domov, možno by sa oslavovalo aj dlhšie. Prvý deň hneď po skončení zápasu všade striekalo šampanské. Na druhý deň nás prijal primátor Handlovej, na námestí bola zorganizovaná autogramiáda hráčov. Otvorená bola aj výstava s fotografiami z rozhodujúceho zápasu a bezprostredných osláv po jeho skončení. Tretí deň sme mali na programe výlet do kúpeľov v Rajeckých Tepliciach, kde sme regenerovali telo i ducha. Zavŕšili sme to spoločnou večerou u nás v športovej hale. Oslavy boli adekvátne nášmu úspechu.

bask2.jpg

Kapitán MBK Jaroslav Štefánik si odpíja šampanské z pohára za tretie miesto. FOTO: BRANISLAV BUCÁK

Veľký podiel ma bronzovom ťažení Handlovej má rozohrávač Josip Glavinič, jednoznačný líder mužstva. Bol to podľa vás najlepší hráč extraligy v skončenej sezóne?

- Glavinič bol veľkým prínosom pre extraligu, čo sa potvrdilo aj jeho ziskom viacerých trofejí za najužitočnejšieho hráča mesiaca. Či však bol úplne najlepší, to nechcem hodnotiť, keďže každý tím mal kvalitných ťahúňov. Osobne si však myslím, že patril medzi najlepších troch hráčov extraligy v skončenej sezóne.

Výborným ťahom bolo aj posilnenie mužstva o Róberta Nubera. Záujem o neho malo viacero klubov, čím ste tohto reprezentačného rozohrávača zlanárili na hornú Nitru?

- Mužstvo sme pred koncom prestupového termínu potrebovali posilniť najmä na poste rozohrávača, aby sme trochu odbremenili Glaviniča. Keď sme sa dozvedeli, že Nuber v Poděbradoch končí, okamžite sme oslovili jeho hráčskeho agenta. Sám Nuber povedal, že mal viaceré ponuky, ale rozhodol sa pre nás. Určite pri jeho voľbe zavážil aj fakt, že sme patrili k popredným mužstvám extraligy a mali najvyššie ambície - bojovať o medaily. Ukázalo sa, že bolo výborným ťahom angažovať ho.

bask1.jpg

Šťastní hráči - Barišič, Golian a Nuber po zisku bronzu. FOTO: BRANISLAV BUCÁK

Handlová vsadila na mladého a menej skúseného trénera Ľudovíta Smačka. Risk sa v tomto prípade zrejme osvedčil.

- Vsadili sme na domáceho trénera, ktorý má handlovské srdce, čo dlhé roky dokazoval ako hráč. Poznal som jeho basketbalové kvality i vedomosti, veril som, že ich dokáže pretaviť do práce s naším kolektívom. Vedel som, že spoločnými silami sa dokážeme vysporiadať so všetkými problémami. Smačko má veľký trénerský potenciál, určite bude jeho kvalita ďalšími získanými skúsenosťami narastať.

Zostáva Smačko trénerom Handlovej aj pre budúcu sezónu?

- Áno zostáva, už sa spoločne podieľame na tvorbe kádra pre budúcu sezónu.

Budú dres MBK naďalej obliekať aj tohtosezónni ťahúni - Glavinič, Nuber a Barišič?

- S týmito basketbalistami sme začali rokovať už počas skončenej sezóny. Zatiaľ ani jeden z nich nie je zmluvne podpísaný, hráči si vyžiadali čas na zváženie. Záujem o nich máme, ale či nedostanú lepšie ponuky, to nemôžeme vylúčiť. My sme klub, ktorý môže ísť len do istej finančnej výšky a pre hráčov sú dnes najpodstatnejšie práve financie. Od pondelka intenzívne rokujeme aj s ďalšími hráčmi, ktorí v MBK pôsobili, ale aj s novými. Budeme robiť všetko preto, aby sme v Handlovej opäť zložili kvalitný tím.

Kedy máte naplánovaný štart spoločnej prípravy na nový ročník?

- V pondelok 2. augusta sa stretneme v športovej hale a začneme s prípravou na novú sezónu.

HRÁČI HANDLOVEJ OČAMI MANAŽÉRA KLUBU K. KUČERU

JOSIP GLAVINIČ

Glavinič splnil očakávania, ktoré sme na začiatku do neho vkladali. Bol jednoznačným lídrom mužstva. Vedel dobre tvoriť hru, potiahnuť tím strelecky, dokázal vyhecovať mužstvo. Jeho menšia chybička bola väčšia nervozita na zápasoch, čo však pramenilo z jeho nasadenia, chcenia a obrovskej túžby víťaziť. Získal päť razy cenu najužitočnejšieho hráča mesiaca, bol naším najlepším hráčom.

JURAJ KLÁTIK

Dostával v skončenej sezóne trochu menej priestoru. Očakávali sme od neho niekedy vyššiu úspešnosť streľby. V závere základnej časti, ale aj v play-off, keď nastúpil, pomohol družstvu a splnil si na ihrisku svoje úlohy.

RÓBERT NUBER

Príchod Nubera bol dobrým ťahom, stal sa hneď platným členom mužstva. S Glaviničom vytvorili kvalitnú rozohrávačskú dvojicu. Nuber je výborný v obrane, dokázal ubrániť aj najlepších hráčov súpera. Jeho kvality sa ukázali aj v zlomových momentoch série o bronz.

MARTIN BÍLIK

Je to perspektívny hráč s výborným výskokom. Viac sme od neho očakávali v úspešnosti streľby. Možno sa pod niektoré slabšie výkony podpísalo aj zranenie, po ktorom mal problémy dostať sa do formy. Vo viacerých dueloch však bol veľmi platný, je to výborný obranca. Potrebuje však popracovať na streľbe a zlepšiť hru jedného na jedného.

MILAN GOLIAN

Mal jednu z najlepších sezón v Handlovej za posledné obdobie. Dobre zapadol do kolektívu, jeho prednosťou bola solídna úspešnosť trojkových pokusov. Síce je v obrane pomalší na nohách, no svojou výškou a dosahom robil problémy súperovým hráčom pri zakončení. Verím, že nášmu mužstvu pomôže aj v ďalších sezónach.

JOZEF VOJTEK

Ťažko sa hodnotí, keďže trištvrte sezóny premaródil. Súťažný ročník preto nebol pre neho dobrý. Stále však tvrdím, že v tomto hráčovi je veľký potenciál, no musí byť zdravotne v poriadku. Ak bude, môže byť jedným z ťahúňov tímu.

JAROSLAV ŠTEFÁNIK

Skúsený hráč, kapitán, v kabíne tmel mužstva. Má úžasnú streleckú ruku. V tejto sezóne mal nižšiu minutáž, čo bolo zapríčinené vyššou konkurenciou na postoch dva - tri. Je trochu slabší obranca, no v závere sezóny ukázal, aký je pre tím dôležitý a platný.

ONDREJ HAVIAR

Zo začiatku sezóny bol druhým rozohrávačom, po príchode Nubera už dostával menej šancí. Jeho hendikepom je nižšia postava, jeho plusom veľká bojovnosť a basketbalové srdce.

VLADIMÍR PARAÍK

Veľký srdciar a bojovník. Platný bol najmä pri doskokoch, horšie to už u neho bolo so streleckou úspešnosťou. Mal dobrý začiatok sezóny, často sa objavoval v základe, po zranení mu však chvíľu trvalo, kým sa dostal späť do formy. V play-off s Komárnom, či so Sp. N. Vsou bol zasa v rotácii pre tím platným hráčom.

TOMÁŠ MRVIŠ

Má za sebou prvú kompletnú extraligovú sezónu. Ako 18-ročný hráč dostal dostatok príležitostí a svojej šance sa chytil. Je veľmi dobrý obranca, dokáže brániť posty jeden, dva, tri, štyri. Jeho prednosťami je aj hra jeden na jedného a obrana hráča bez lopty. Popracovať by mal na zlepšení streľby a nabratí fyzickej sily.

ERIK PROKEIN

Striedal dobré okamihy so slabšími. Mal horší začiatok sezóny, ale postupne sa kvalitným tréningom zlepšoval. Na ihrisku bol platný najmä v obrane, dokázal ubrániť aj najlepšieho hráča súpera, ako to bolo v domácom dueli s Prievidzou, v ktorom pokryl Fearsa. Zlepšiť by mal streľbu.

NIKOLA MANOJLOVIČ

Až v závere, keď nám pre chorobu chýbal, sme si naplno uvedomili, čo pre nás znamená. Bol to náš jediný silový pivot, ktorý sa dokázal zdravo pobiť pod košmi so súpermi ako je Hill, Tomek alebo Nicholson. Počas celej sezóny ho sprevádzali zdravotné problémy. Vždy, keď sa dostával do formy, ho pribrzdilo zranenie. Platný však bol v obrane, ale aj pri spolupráci s rozohrávačmi.

IVAN BARIŠIČ

Skúsený hráč, ktorý mal veľmi dobrú základnú časť. Je to slušný strelec, dobrý obranca, platný bol aj pri doskakovaní, neraz patril k ťahúňom mužstva. V play-off, kedy sme potrebovali jeho body, mal slabšiu fazónu. Môže hrať na pozícii jeden, dva , tri, štyri, má širokú škálu použitia.

Branislav Bucák

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 4. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
 10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 3. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 4. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 5. MATADOR Group mení vizuálnu identitu značky
 6. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
 7. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
 8. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 10. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 22 573
 2. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 14 190
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 9 525
 4. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 449
 5. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 723
 6. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 6 622
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 256
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 186
 9. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 6 097
 10. Kvalitnej hydiny je na pultoch stále menej. Čo vlastne kupujeme? 6 084
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Viaceré obce v okrese Prievidza avizovali víkendové testovanie, o podrobnostiach budú informovať

Počas najbližšieho víkendu sa viaceré obce v okrese Prievidza zapoja do skríningového testovania obyvateľov. Na testovanie sa pripravujú a podrobnosti zverejnia neskôr.

Testovanie na nový koronavírus.

Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody medzi Jalovcom a Ráztočnom

Prievidzskí policajti vyšetrujú okolnosti dopravnej nehody, ku ktorej došlo vlani 11. decembra na ceste I/9 medzi Jalovcom a Ráztočnom (obe okres Prievidza).

Miesto dopravnej nehody

Značkári na hornej Nitre obnovili značenie na viac ako 190 kilometroch trás

Prievidzskí značkári vlani obnovili značenie na viac ako 190 kilometroch turistických trás v okresoch Prievidza a Partizánske.

Ilustračné foto.

Prievidza sa pripravuje na skríningové testovanie

Mesto počas víkendu predbežne plánuje vytvoriť 25 odberných miest. V článku nájdete ich zoznam.

Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V Banskej Bystrici nahlásili hromadné prepúšťanie 1 486 zamestnancov

Ohrození sú zamestnanci z oblasti poštových služieb, ide o avizované prepúšťanie v Slovenskej pošte.

Informácie o skríningovom testovaní v Martine

Zatiaľ je v meste k dispozícií deväť funkčných odberových miest, celoplošne sa v metroplote Turca bude testovať najmä počas víkendu.

Prievidza sa pripravuje na skríningové testovanie

Mesto počas víkendu predbežne plánuje vytvoriť 25 odberných miest. V článku nájdete ich zoznam.

Už ste čítali?