Utorok, 11. máj, 2021 | Meniny má BlaženaKrížovkyKrížovky

BC má nôž na krku, už nesmie zaváhať

Prievidzskí basketbalisti siahali na Spiši po výhre, no v dramatickom závere domáci strhli víťazstvo na svoju stranu. Handlová nevyužila prvý mečbal, doma podľahla Komárnu.

Handlovčania mali problémy presadiť sa cez kvalitnú obranu Komárna.Handlovčania mali problémy presadiť sa cez kvalitnú obranu Komárna. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBALOVÁ EXTRALIGA, štvrťfinále play-off, 3. zápasy:

Spiš. N. Ves - BC Prievidza 100:97 (21:13, 28:22, 26:33, 25:29)

BODY: Baťka 21, Mróz 16, Mielczarek 15 - Fears 26, Thomas 20, Boor 17, Szalay 12, Ridzoň 11, Štorcel 8, Pavlenda 3. STAV SÉRIE 2:1. TH: 33/29 - 18/15, fauly: 17 - 29, trojky: 9 - 16, rozhodovali: Gabara, Šarišský, Kovalčík, 1000 divákov

MBK Handlová - Komárno 70:79 (25:19, 8:13, 16:22, 21:25)

BODY: Glavinič 23, Manojlovič 15, Nuber 13, Golian 10, Bílik 5, Barišič 4 - Burrows 22, Madaj 18, Salamun 14. STAV SÉRIE 2:1. TH: 22/16 - 12/9, fauly: 20 - 23, trojky: 6 - 10, rozhodovali: Janáč - Hančík, Margala, 900 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Pezinok - Inter Bratislava 88:85, konečný stav série 3:0, postupuje Pezinok. Nitra - Banská Bystrica 99:49, stav série 2:1.

bb

Prievidza na Spiši siahala po víťazstve

Úvod patril domácim Spišiakom, ktorí po dvoch minútach vyhrávali 5:0, no v 6. min už bolo 9:9 a začínalo sa odznova. Nasledujúce minúty patrili domácim. Tí po Mielczarekovej trojke vyhrávali v 11. min 24:13 a v 16. min už o hrozivých 20 bodov - 38:18. Prievidžania sa však nevzdali, po trojkách Štorcela, Boora i Ridzoňa zdvihli hlavy a v 23. min bol medzi mužstvami už len päťbodový rozdiel (51:46). Hornonitrania naďalej presne strieľali a v tretej časti dvakrát zrovnali skóre (61:61, 64:64), no Spišiaci ich do vedenia nepustili. Prievidza po prvýkrát v zápase vyhrávala až v 35. min a štyri minúty pred koncom viedla o 3 body - 87:84. Domáci sa následne osembodovou šnúrou dostali na koňa. Hostia trojkou Fearsa 34 sekúnd pred koncom znížili na rozdiel bodu (95:94), no Pešta piatimi bodmi v rade zabezpečil Spišiakom cennú výhru. Prievidza prehráva v sérii 1:2 a má nôž na krku. Ak chce postúpiť do semifinále, musí vyhrať oba nasledujúce súboje.

Handlová nevyužila prvý mečbal

Domáci Handlovčania mohli rozhodnúť o svojom postupe do semifinále, za stavu 2:0 na zápasy mali všetko vo svojich rukách. Komárno začalo lepšie, v 3. min viedlo 5:0, no potom prebrali taktovku zápasu do svojich rúk Handlovčania. V 14. min vyhrávali o 10 bodov - 31:21 a zdalo sa, že súboj s prehľadom dovedú do úspešného konca.

Fotogalériu zo zápasu Handlová - Komárno nájdete tu.

No snaživí Komárňania pridali na obrátkach, príkladne bojovali o každú loptu, kvalitne bránili a v 21. min sa ujali vedenia 34:33. A keď sa strelecky prebudil Mišinský, hostia po jeho druhej trojke v rade vyhrávali v 34. min po prvýkrát dvojciferným rozdielom - 64:53. Domáci sa snažili zmazať bodové manko, no Madajove trojky udržali hostí vo vedení. A keď Burrows 49 sekúnd pred koncom zvýšil na 77:70, bolo jasné, že si Komárno zabezpečilo pokračovanie štvrťfinálovej série.

POVEDALI PO ZÁPASE

Karol Kučera, manažér MBK Handlová: „Prvý polčas sme si dobre rozohrali. Zlom nastal, keď sme viedli o 10 bodov a svoj náskok sme premrhali dvomi-tromi chybami. Mohli sme ísť do vyššieho vedenia, no namiesto toho sme umožnili Komárnu chytiť sa. Hostia hrali v druhom polčase veľmi dobre, nedokázali sme zlikvidovať ich náskok. Prehrali sme, no ideme ďalej, hrá sa na tri víťazné zápasy, stále v sérii vyhrávame."

Milan Černický, tréner Komárna: „Čo sa týka našej hry, bol to náš najlepší zápas v sérii, hrali sme oveľa lepšie ako v prvých dvoch súbojoch. Veľmi dobre sme bránili, Handlová v domácom prostredí zaznamenala len 70 bodov, čo je pre nás vynikajúce. Dostali sme sa do psychickej výhody, očakávam ešte dlhú sériu."

6. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  7. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  8. S kvalitným poistením sú finančné následky vážnej choroby menšie
  9. Portfólio manažér: Čaká nás dobré obdobie pre ekonomiku
  10. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  1. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  2. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  10. Hokejové hviezdy v biznise nezažiarili. Až na jednu výnimku 6 187

Viaceré ulice v Prievidzi budú mať modernejšie verejné osvetlenie. S výmenou zastaraných svietidiel za nové začali v tomto období Technické služby mesta Prievidza (TSMPD).

2 h

Pandemické opatrenia sa uvoľňujú a postupne sa dostáva k slovu aj šport. Amatéri majú dovolené trénovať v malých skupinkách, ale podľa odhadov by sa mohlo začať hrať už koncom mája.

6 h

Bunker, ktorý je prístupný po celý rok a je častým cieľom domácich aj zahraničných turistov, tentoraz navštívili vandali. Ich vyčíňanie si najviac odniesla návštevná kniha.

8 h

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho šport a prihláste sa na odber.