Streda, 28. júl, 2021 | Meniny má KrištofKrížovkyKrížovky

BC vyrovnal, MBK pred bránami semifinále

Prievidzskí basketbalisti po veľkej dráme vyrovnali stav série so Spišiakmi na 1:1. Handlovčania vyhrali v Komárne a už len jeden triumf ich delí od postupu do semifinále.

Na prievidzskej palubovke sa tuho bojovalo o každú loptu.Na prievidzskej palubovke sa tuho bojovalo o každú loptu. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBAL EXTRALIGA, štvrťfinále play-off, 2. zápasy:

BC Prievidza - Spiš. N. Ves 85:80 pp (19:16, 25:21, 11:17, 15:16 -15:10)

BODY: Fears 32, Szalay 16, Pavlenda 11, Ridzoň 8, Mužík 7, Štorcel 4, Thomas 4, Rerko 2, Jašš 1 - Mróz 22, Jefferson 19, Baldovský 12. STAV SÉRIE 1:1. TH: 39/31 - 16/11, fauly: 19 - 29, trojky: 6 - 3, rozhodovali: Sudek, Hlinka, Hančík, 2100 divákov.

Komárno - MBK Handlová 61:70 (16:24, 12:20, 15:14, 18:12)

BODY: Burrows 14, Madaj 13, Salamun 9 - Glavinič 20, Barišič 13, Nuber 11, Štefánik 6, Bílik 6, Golian 5, Manojlovič 5, Mrviš 4, STAV SÉRIE 0:2. TH: 22/14 - 23/20, fauly: 22 - 22, trojky: 5 - 8, rozhodovali: Gabara, Kúkelčík, Mlynský, 800 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: B. Bystrica - Nitra 72:68, stav série 1:1. Inter BA - Pezinok 72:79, stav série 0:2.

Branislav Bucák

V Prievidzi veľká dráma

Stretnutie vyrovnaných súperov začali lepšie Spišiaci. Prievidžania sa ujali prvýkrát vedenia v 7. min v pomere 13:12. BC ešte v prvej časti prišiel o zraneného Ridzoňa, ktorý sa do zápasu vrátil až v poslednej desaťminútovke. Do šatne cez veľkú prestávku odchádzali Prievidžania so sedembodovým náskokom, no päťminútový úsek po zmene strán prehrali 3:13 a hostia mali mierne navrch.

Fotogalériu zo zápasu Prievidza - Sp. N. Ves nájdete tu.

Spišiaci v predposlednej minúte viedli dokonca o šesť bodov, no Hornonitrania zabojovali a podarilo sa im dostať zápas do predĺženia. V ňom mali mierne navrch domáci, ktorí vyrovnali stav série na 1:1.

POVEDALI PO ZÁPASE

Viliam Ridzoň, krídelník Prievidze: „Bol to typický zápas play-off, v ktorom sa bojovalo o každú loptu, dominovali dobré obrany. Stratili sme však veľa lôpt, čím sme si sami zdramatizovali zápas. Ak chceme uspieť v Spišskej N. Vsi, musíme si na to dávať väčší pozor. V závere riadneho hracieho času sme za nepriaznivého stavu dobre bránili, doskočili sme lopty, nepustili sme súpera do dobrých streleckých príležitostí. Strelili dôležité koše, premieňali šestky a podarilo sa nám otočiť zápas. Neviem, či nastúpim aj v ďalšom stretnutí série, po strete s protihráčom som utrpel zlomeninu nosa. Mal som ho celý posunutý, zlomenú prepážku. Idem ešte do nemocnice na röntgen, potom sa uvidí."

Dávid Demečko, kapitán Sp. N. Vsi: „Bol to zápas, ktorý sa divákom musel páčiť. Škoda, že sme nezvládli poslednú minútu riadneho hracieho času, kedy sme viedli už o šesť bodov. Stratili sme však loptu, Pavlenda dal trojku, čo domácich naštartovalo a zápas zvrátili. Nevydarený záver nás môže poriadne mrzieť, neboli sme ďaleko od toho, aby sme v sérii viedli 2:0. Ale taký je šport."

Komárno ani raz neviedlo

Hostia z Handlovej položili základ svojho úspechu v Komárne už v prvej štvrtine. Začali osembodovou šnúrou a v 9. min vyhrávali 23:10. Domáci následne znížili na 18:24, no rozbehnutých baníkov už nedokázali zastaviť. Tí do polčasu natiahli svoje vedenie na 16 bodov a v 25. min vyhrávali 20-bodovým rozdielom - 54:34. Komárňania si ešte vykresali iskierku nádeje na zvrat, keď päť minút pred koncom znížili na osembodový rozdiel, no bližšie ich už skúsení hostia nepustili a zaslúžene zvýšili svoje vedenie v sérii na 2:0.