Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

BC vyrovnal, MBK pred bránami semifinále

Prievidzskí basketbalisti po veľkej dráme vyrovnali stav série so Spišiakmi na 1:1. Handlovčania vyhrali v Komárne a už len jeden triumf ich delí od postupu do semifinále.

Na prievidzskej palubovke sa tuho bojovalo o každú loptu.Na prievidzskej palubovke sa tuho bojovalo o každú loptu. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBAL EXTRALIGA, štvrťfinále play-off, 2. zápasy:

BC Prievidza - Spiš. N. Ves 85:80 pp (19:16, 25:21, 11:17, 15:16 -15:10)

BODY: Fears 32, Szalay 16, Pavlenda 11, Ridzoň 8, Mužík 7, Štorcel 4, Thomas 4, Rerko 2, Jašš 1 - Mróz 22, Jefferson 19, Baldovský 12. STAV SÉRIE 1:1. TH: 39/31 - 16/11, fauly: 19 - 29, trojky: 6 - 3, rozhodovali: Sudek, Hlinka, Hančík, 2100 divákov.

Komárno - MBK Handlová 61:70 (16:24, 12:20, 15:14, 18:12)

BODY: Burrows 14, Madaj 13, Salamun 9 - Glavinič 20, Barišič 13, Nuber 11, Štefánik 6, Bílik 6, Golian 5, Manojlovič 5, Mrviš 4, STAV SÉRIE 0:2. TH: 22/14 - 23/20, fauly: 22 - 22, trojky: 5 - 8, rozhodovali: Gabara, Kúkelčík, Mlynský, 800 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: B. Bystrica - Nitra 72:68, stav série 1:1. Inter BA - Pezinok 72:79, stav série 0:2.

Branislav Bucák

V Prievidzi veľká dráma

Stretnutie vyrovnaných súperov začali lepšie Spišiaci. Prievidžania sa ujali prvýkrát vedenia v 7. min v pomere 13:12. BC ešte v prvej časti prišiel o zraneného Ridzoňa, ktorý sa do zápasu vrátil až v poslednej desaťminútovke. Do šatne cez veľkú prestávku odchádzali Prievidžania so sedembodovým náskokom, no päťminútový úsek po zmene strán prehrali 3:13 a hostia mali mierne navrch.

Fotogalériu zo zápasu Prievidza - Sp. N. Ves nájdete tu.

Spišiaci v predposlednej minúte viedli dokonca o šesť bodov, no Hornonitrania zabojovali a podarilo sa im dostať zápas do predĺženia. V ňom mali mierne navrch domáci, ktorí vyrovnali stav série na 1:1.

POVEDALI PO ZÁPASE

Viliam Ridzoň, krídelník Prievidze: „Bol to typický zápas play-off, v ktorom sa bojovalo o každú loptu, dominovali dobré obrany. Stratili sme však veľa lôpt, čím sme si sami zdramatizovali zápas. Ak chceme uspieť v Spišskej N. Vsi, musíme si na to dávať väčší pozor. V závere riadneho hracieho času sme za nepriaznivého stavu dobre bránili, doskočili sme lopty, nepustili sme súpera do dobrých streleckých príležitostí. Strelili dôležité koše, premieňali šestky a podarilo sa nám otočiť zápas. Neviem, či nastúpim aj v ďalšom stretnutí série, po strete s protihráčom som utrpel zlomeninu nosa. Mal som ho celý posunutý, zlomenú prepážku. Idem ešte do nemocnice na röntgen, potom sa uvidí."

Dávid Demečko, kapitán Sp. N. Vsi: „Bol to zápas, ktorý sa divákom musel páčiť. Škoda, že sme nezvládli poslednú minútu riadneho hracieho času, kedy sme viedli už o šesť bodov. Stratili sme však loptu, Pavlenda dal trojku, čo domácich naštartovalo a zápas zvrátili. Nevydarený záver nás môže poriadne mrzieť, neboli sme ďaleko od toho, aby sme v sérii viedli 2:0. Ale taký je šport."

Komárno ani raz neviedlo

Hostia z Handlovej položili základ svojho úspechu v Komárne už v prvej štvrtine. Začali osembodovou šnúrou a v 9. min vyhrávali 23:10. Domáci následne znížili na 18:24, no rozbehnutých baníkov už nedokázali zastaviť. Tí do polčasu natiahli svoje vedenie na 16 bodov a v 25. min vyhrávali 20-bodovým rozdielom - 54:34. Komárňania si ešte vykresali iskierku nádeje na zvrat, keď päť minút pred koncom znížili na osembodový rozdiel, no bližšie ich už skúsení hostia nepustili a zaslúžene zvýšili svoje vedenie v sérii na 2:0.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Magazín SME Ženy už v predaji
  2. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  5. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  6. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  7. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?

TSMPD zrušili mimoriadne otváracie hodiny na cintoríne a v predajni

Opatrenie súvisí s pandémiou nového koronavírusu, ako i zákazom vychádzania.

V Handlovej bude 14 odberných miest, v Bojniciach päť

Plošné testovanie antigénovými testami budú môcť obyvatelia nadchádzajúci víkend absolvovať na 14 odberných miestach v Handlovej a na piatich v Bojniciach.

Antigénne testovanie na ochorenie Covid-19 v mobilnom odberovom mieste.