Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Prievidžania si zbytočne skomplikovali jasný zápas

Oba naše basketbalové celky zvíťazili. Prievidza si poradila doma so Svitom a Handlová porazila v Bratislave Inter.

Gabriel Szalay nastrieľal Svitu 13 bodov.Gabriel Szalay nastrieľal Svitu 13 bodov. (Zdroj: BRANISLAV BUCÁK)
BASKETBALOVÁ EXTRALIGA, 39. KOLO

BC Prievidza - BK Svit 87:77 (21:16, 29:16, 15:26, 22:19)
BODY: Fears 21, Štorcel 20, Szalay 13, Ridzoň 10, Thomas 9, Mužík 7, Rerko 5, Pavlenda 2 - Laco 17, Dubovský 14, Cvitanovič 12. TH: 21/13 - 19/15, fauly: 20 - 20, trojky: 12 - 6, rozhodovali: Sudek, Kukelčík a Špirka, 2010 divákov.

Inter Bratislava - MBK Handlová 63:68 (17:15, 15:21, 18:12, 13:20)
BODY: Kucsa a Anderson po 14, Štefanac 8 - Barišič a Glavinič po 15, Manojlovič 12, Štefánik 10, Bílik 8, Golian 6, O. Haviar 2. TH: 15/9 - 27/19, fauly: 22 - 22, trojky: 4 - 5, rozhodovali: Pipíška, Tomašovič a Matejčík, 500 divákov.

ĎALŠIE VÝSLEDKY: Levice - Pezinok 72:74, Komárno - Nitra 87:84, Spiš. N. Ves - B. Bystrica 98:70.

bb

Hornonitrania umožnili Svitu vrátiť sa do zápasu

PRIEVIDZA. Zápas bol vyrovnaný do 11. min a stavu 21:18. Potom začali preberať taktovku súboja do svojich rúk Hornonitrania. Tým sa darilo spoza trojkového oblúka (do polčasu zaznamenali 9 trojok) a ich náskok postupne narastal. Po Štorcelovom trojbodovom koši viedla v 16. min Prievidza 40:22. Po jeho ďalšej trojke v 22. min bol medzi mužstvami už 26-bodový rozdiel (58:32) a zdalo sa, že je rozhodnuté. Prievidžania poľavili, nevyhli sa viacerým chybám a Svit sa desaťbodovou šnúrou vrátil do zápasu.

Fotogalériu zo zápasu Prievidza - Svit nájdete tu.

Na konci tretej časti po ďalšej 14-bodovej sérii znížili Podtatranci na 58:65. Zvrat však Hornonitrania nepripustili, pridali na obrátkach a štyri minúty pred koncom vyhrávali o 15 bodov - 81:66. Vedenie už s prehľadom udržali.

POVEDALI PO ZÁPASE

Ivan Rudež, tréner Prievidze: „Rozhodla obrana. Najmä v prvom polčase sme kvalitnou obranou potvrdili, že sme favoritom duelu. V tretej časti sme stratili koncentráciu a umožnili sme súperovi po ľahkých košoch zmazať výraznú časť nášho náskoku. V záverečnej časti sme však svoje vedenie zaslúžene ustrážili."

Ján Drobný, tréner Svitu: „Trúfali sme si v Prievidzi uspieť. Avšak nepodarilo sa nám zopakovať výkony z posledných zápasov, najmä v obrane. V prvom polčase sme inkasovali veľa trojok a keď sa Prievidza doma chytí, je ju ťažké zastaviť. Po veľkej prestávke sme sa výrazne zlepšili, no už sme, bohužiaľ, nedokázali zlikvidovať bodové manko z prvého polčasu."

V dramatickom dueli tesné víťazstvo MBK

HANDLOVÁ. V Bratislave sa hral mimoriadne dramatický zápas, v ktorom sa súperi striedali v tesnom vedení. Ani jedno mužstvo po celý zápas nevyhrávalo dvojciferným rozdielom. Chlieb sa lámal v samom závere súboja. Za stavu 60:60 v predposlednej minúte dostal Handlovú do štvorbodového vedenia kapitán MBK Jaroslav Štefánik premeneným trestným hodom a úspešným trojkovým pokusom. Griffinova trojka 40 sekúnd pred koncom znamenala zníženie, no dva koše Bílika v poslednej polminúte spečatili handlovské víťazstvo.

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

V Prievidzi a Handlovej zatiaľ nefungujú všetky odberné miesta

Pred viacerými odbernými miestami sa tvoria niekoľkometrové rady ľudí, kolónu áut eviduje mesto i na Nábrežnej ulici.

Koronavírus Trenčiansky kraj: Prví ľudia čakali v radoch už od šiestej ráno (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Trenčín, Prviedza, Považská Bystrica, Púchov a ostatných okresoch TN kraja.